Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Çevreci tatilcilerin ilk tercihi Boyalık

29.6.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Boyalık Beach Çeşme, çevre duyarlılığı ile de tatilcilerin gözdesi oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yürüttüğü "Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisleri" projesi kapsamında gerekli koşulları yerine getiren tesislere verilen Yeşil Yıldız’ın sahibi olan Boyalık Beach Çeşme, çevre duyarlılığı ile de örnek bir otel olarak hizmet veriyorSürdürülebilir turizm kapsamında, çevrenin korunması, çevre bilincinin geliştirilmesi, turistik tesislerin çevreye olan olumlu katkılarının teşvik edilmesi ve özendirilmesi amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın gerekli şartları oluşturan işletmelere verdiği Yeşil Yıldız sertifikasını açılışının ikinci yılında almayı başaran Otel, çevreye özen gösteren tatilcilerinde ilk tercihi oluyor. 

    

Yapım aşamasında düşünüldü

Boyalık Beach Çeşme’nin yapım aşamasında konukların rahatlığının yanı sıra çevreci olması da düşünüldü. Bulunduğu bölgeyi temiz tutmak adına işletme sırasında su ve enerji tasarrufundan, çevreye zararlı maddelerin tüketiminin ve atık miktarının azaltılmasına kadar birçok alanda önlem alındı. Personel ve yönetim kadrosunu bu şartlara uygun olarak bilgilendiren Boyalık Beach Çeşme, bu yönüyle tatilcilerin takdirlerini topluyor.

Yatırım aşamasından itibaren çevreye duyarlı olarak planlanmasını yapan Boyalık Beach Çeşme, enerji verimliliğinin arttırılması, tesisin çevreye uyumu, çevreyi güzelleştirici düzenleme ve ekolojik mimarisiyle Yeşil Yıldız’ın tüm gerekliliklerine cevap veriyor.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, bugünden (1 Haziran) itibaren turistik amaçlı olta balıkçılığı gemileri ile gezinti cinsi gemiler dahil yolcu gemilerinin yüzde 50 kapa...

Dünya Tabipler Birliği Başkanı Frank Ulrich Montgomery, Avrupa'da turizm sektörünü canlandırmak için sınırların yeniden açılması planlarına karşı çıktı.

Türkiye Koronavirüs (Kovid-19) pandemisinde normalleşme süreci kapsamında kararlar almaya devam ediyor. Son olarak iyi haber Turizm Sektörü için geldi.

Türkiye’nin önde gelen turizm portalı Tatilsepeti’nin Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz ve Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgın...

Kültür ve Turizm Bakanlığı bu yaz sezonundan itibaren geçerli olacak ‘Sağlıklı Turizm Sertifikasyon Programı’ başlatıldı. Bu sertifikasyonu alan tesisleri 1 Haziran it...

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu turizm sektörü ile telekonferans yöntemi ile bir araya geldi.

Sektörde 20. yılını dolduran Bozşahinler Turizm, güçlü araç filosu ve insan kaynağıyla taşımacılığa yeni bir boyut kazandırdı. Covid-19’un duyulması ile birlikte başl...

Yazarlar
Website Security Test