Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Fuar İzmir’e tam not

5.10.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete açtığı Fuar İzmir’i ziyaret eden yabancı turizm yöneticileri, dev kompleksi “çok etkileyici” bulduİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "TOURIZMIR" Zirvesi için İzmir’e gelen 26 ülkenin turizm birliği ve havayolu şirketi yöneticileri ile tur operatörü, seyahat acentesi ve kongre planlayıcılarını akşam yemeğinde ağırladı. Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirilen ve çok samimi bir havada geçen yemeğe İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş da katıldı. Gecede sahnelenen Ege halk oyunu gösterileri ise büyük ilgi gördü.

İzmir Ticaret Odası’nın evsahipliğinde buluşan TOURİZMİR katılımcıları, ertesi gün de İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı “Fuar İzmir’i” gezdi. İZFAŞ Genel Müdür Yardımcısı Onur Fatih Gökçedağ’ın eşlik ettiği konuk turizmciler, Gaziemir’deki dev fuar kompleksine “tam not” verdi.

Yabancı turizm yöneticileri, ziyaret sonrasında duygularını şöyle dile getirdi: 

“Çok etkileyici”

Filipinler  Seyehat Acentaları Birliği Başkanı Maria Michele Reyes: “Alan çok büyük ve çok etkileyici. Gerçekten Türkiye’de böyle bir alanın olması çok güzel. Bizim ülkemizdeki en büyük fuar alanımız  16 bin metrekare. Fuar İzmir’in sadece bir holünün bile 25 bin metrekare olduğunu öğrendik. Bu gerçekten çok etkileyici. Aralık’taki turizm fuarında ve bundan sonraki tüm turizm fuarlarında burada olacağım.  Türkiye ile işbirliğimizin güzel bir şekilde  devam edeceğini umuyorum”. 

“Kendimi ayrıcalıklı hissediyorum”

Bulgaristan Tur Operatörleri ve Seyahat Acentaları Birliği Genel Sekreteri Maya Philipova : “İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ve Tourİzmir’i  düzenleyenlere  teşekkür ediyorum. Bu Türkiye’ye ilk gelişim değil ama İzmir’e ilk gelişim. Gerçekten çok etkilendim. Sadece şehrin ve çevresinin güzelliğinden değil insanlarının ev sahipliğinden, nezaketinden ve açık fikirliliğinden çok etkilendim. Turizm potansiyeli ve kaynakları açısından İzmir’de gördüğüm tesisler, olanaklar özellikle Fuar İzmir alanı oldukça etkileyici.  Dünyanın bir çok yerinde benzer kongre merkezi ve fuar merkezi görme imkanım oldu. Fakat buranın ölçeği ve inşaatındaki mantık, farklı hollerinin olması gerçekten çok güzel. Burada bir çok farklı şov düzenleneceğini öğrendik. Fuar İzmir’i gezmiş olmaktan dolayı kendimi çok ayrıcalıklı hissediyorum”. 

      

“İzmir’in bu girişimi çok önemli”

GIMAR Teşvik Seyahat Acentası İşletme Müdürü Guıdo Cooreman (Belçika): “İzmir’in bu girişimini çok önemli buluyorum. Çünkü bir destinasyonu satabilmeniz için öncelikle orayı tanımanız gerekir. Bir otel satışı gibi.. Biz İstanbul ve Antalya ile çok çalıştığımız için  o destinasyonları çok iyi tanıyoruz. Ama açıkçası İzmir’i çok tanımıyorduk. O nedenle bu organizasyon bizim çok önemli. Fuar alanınızı gerçekten çok beğendim.”

“İlk gelişimde etkilendim”

TASS Seyehat Acentası  Müdürü  Trinh Le Anh (Vietnam): “Türkiye’ye ikinci gelişim. İzmir’i ilk kez görüyorum. Burada turizm sektöründe ikili görüşmeler gerçekleştirdik. Ve çok iyi  işbirlikleri yapabileceğimizi  düşünüyorum. Özellikle etkinlik turizmi konusunda İzmir’in olanakları çok uygun. İzmir Fuar alanı çok büyük ve etkileyici. Umarım burayı bir etkinlik düzenlendiğinde de görme imkanım  olur”. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, bugünden (1 Haziran) itibaren turistik amaçlı olta balıkçılığı gemileri ile gezinti cinsi gemiler dahil yolcu gemilerinin yüzde 50 kapa...

Dünya Tabipler Birliği Başkanı Frank Ulrich Montgomery, Avrupa'da turizm sektörünü canlandırmak için sınırların yeniden açılması planlarına karşı çıktı.

Türkiye Koronavirüs (Kovid-19) pandemisinde normalleşme süreci kapsamında kararlar almaya devam ediyor. Son olarak iyi haber Turizm Sektörü için geldi.

Türkiye’nin önde gelen turizm portalı Tatilsepeti’nin Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz ve Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgın...

Kültür ve Turizm Bakanlığı bu yaz sezonundan itibaren geçerli olacak ‘Sağlıklı Turizm Sertifikasyon Programı’ başlatıldı. Bu sertifikasyonu alan tesisleri 1 Haziran it...

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu turizm sektörü ile telekonferans yöntemi ile bir araya geldi.

Sektörde 20. yılını dolduran Bozşahinler Turizm, güçlü araç filosu ve insan kaynağıyla taşımacılığa yeni bir boyut kazandırdı. Covid-19’un duyulması ile birlikte başl...

Yazarlar
Website Security Test