Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

World Tourism Forum kapsamında 120 seyahat blogger’ı buluşuyor

3.2.2016
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

"Turizmin Davos'u" olarak nitelendirilen World Tourism Forum dünyaca ünlü şirketlerin yöneticilerini İstanbul’da buluşturacak. Forumda turizm sektörünün geleceği masaya yatırılırken Blogger Casting ve Gezimanya tarafından 40 yabancı, 80 Türk olmak üzere 120 seyahat blogger’ı foruma katılıyorGeçtiğimiz yıl Nisan ayında ilki gerçekleştirilen, Gezimanya ve BloggerCasting'in içerik pazarlama partneri olduğu World Tourism Forum; Aralık ayında yapılan Antalya etkinliğinin ardından, bu yıl 4-6 Şubat tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek.

Forum; Türkiye, Rusya, Türki Cumhuriyetler, Körfez ülkeleri ve Avrupa bölgelerinde turizm alanında öncü yatırımcıları ve dünyada turizm sektörüne yön veren yöneticileri İstanbul'da bir araya getirmeyi amaçlıyor. World Tourism Forum ile turizmde sadece Türkiye'de değil; dünyada ekonomik, siyasi ve yeni nesil trendler incelenecek ve ileriye yönelik tahminler sağlanacak.

"Turizmin Davos'u" olarak nitelendirilen World Tourism Forum’un açılışında dünyaca ünlü şirketlerin yöneticileri bulunacak ve turizm sektörünün geleceği masaya yatırılacak. Etkinlik kapsamında global şirketlerin CEO'ları (Facebook, Tripadvisor, Expedia vb.) ve genel müdürleri, Avrupa Komisyon Başkanı (2004-2014) Jose Manuel Barroso katılımcılar arasında olacak.

Seyahat Bloggerları buluşuyor

Turizm sektörünün geleceğinin konuşulacağı World Tourism Forum Global Meeting 2016 kapsamında en büyük yeniliklerden biri de Internet’i etkin şekilde kullanan, turizm sektörünün fikir önderleri seyahat bloggerlarının gerçekleştireceği katılım olacak. Bugüne kadar yapılan en büyük seyahat blogger buluşması World Tourism Forum Global Meeting 2016 kapsamında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere, İrlanda, Güney Afrika, Filipinler, Hindistan, Tayland, Avustralya, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Meksika, Brezilya, Yunanistan, Romanya, Fas gibi dünyanın değişik ülkelerinde yaşamakta ve seyahat etmekte olan dünyanın en ünlü seyahat bloggerlarından 40 kişilik bir grup World Tourism Forum kapsamında İstanbul’a gelecek. Bu grubun yanında Türk seyahat blogger’larından ve Internet yazarlarından oluşan 80 kişilik bir grup da etkinliğe katılacak ve dijital pazarlama katkısında bulunmanın yanı sıra turizm sektörünün sorunlarını, değer yaratma faydalarını konuşacak ve tartışmalara katılacak.

    

World Tourism Forum'da bu yıl neler konuşulacak?

Forum kapsamında online turizm/ turizmin geleceği, siyasetin turizm sektörüne etkisi, otelcilik sektöründe yeni hizmet kavramı turizm sektörü için reklam çözümleri, Havacılık Sektöründe Yeni Trendler, Wedding Events, Lüks Tüketimde Yeni Tercihler, Turizm Yatırımları, Tüketicinin Satın Alma Alışkanlıkları Sağlık Turizmi, Kongre Turizmi, Çinli Turistlerin Satın Alma Alışkanlıkları, Körfez Bölgesindeki Turistlerin Satın Alma Alışkanlıkları Turizm Sektöründeki Yenilikler, Alışveriş Seyahatleri, Golf Turizmi, Uluslararası Spor Organizasyonları, Business Travel, Blogging ve Teknoloji & Akıllı Yatırımlar konuları konuşulacak. 

World Tourism Forum'a kimler katılacak?

World Tourism Forum’a Dünya Turizmine Yön Veren Şirketlerin Yöneticileri, Sektör Yatırımcıları, Kamu Kuruluşları, Akademisyenler, Teknoloji Uzmanları, Siyasi Otoriteler, Sivil Toplum Kuruluşları, Ülkelerin Turizm Otoriteleri katılacak. 

Türk Havayolları, TAV, Yandex ve Uber'in ana sponsorluğuna sahip olan World Tourism Forum; Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TURSAB tarafından desteklenen forumda "Turizm Oscarları"nın seçileceği World Tourism Awards Ceremony ise 5 Şubat 2016 günü Four Seasons Hotel Bosphorus'ta sektör profesyonellerinin ve Irina Shayk'ın katılımı ile gerçekleşecek.

WTF (World Tourism Forum) Nedir?

World Tourism Forum, aktivitelerini 2013 yılında Türkiye’de başlatmış uluslararası bir turizm platformudur. Forum; tüm dünyadan turizm alanındaki sivil toplum örgütlerini, devlet yetkililerini ve özel sektörü bir araya getirmektedir. Ayrıca turizmde iş birlikteliği çalışmalarında öncü olmayı amaçlamaktadır. Yılda 4 kez dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen etkinliklerle devam eden forum, uzun vadede turizm alanında tüm dünyanın nabzını tutmayı planlamaktadır.

Blogger Casting ve Gezimanya Nedir?

Gezimanya Türkiye’nin en büyük seyahat rehberi ve gezginlerin buluşma platformudur. 75 yazar ve 300’ün üzerinde seyahat blogger’ının katkılarıyla turizm sektöründe seyahat içeriği üreten Gezimanya’nın 10bin sayfanın üzerindeki seyahat rehberleri her ay 600binin üzerinde seyahat tutkunu tarafından takip edilmekte.

Blogger Casting, Gezimanya tarafından 2015 yılının Mart ayında kurulmuş yeni nesil bir dijital pazarlama ajansıdır. Başta seyahat sektörü olmak üzere moda, gurme, çocuk bakımı, teknoloji, spor gibi farklı alanlarda içerik üreten veritabanındaki 3000’inin üzerinde yerli ve yabancı bloggerla çalışarak markalara değer yaratmayı hedefleyen Blogger Casting, bloglar kanalıyla yapılan içerik pazarlamaya profesyonel bir yaklaşım getiriyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, bugünden (1 Haziran) itibaren turistik amaçlı olta balıkçılığı gemileri ile gezinti cinsi gemiler dahil yolcu gemilerinin yüzde 50 kapa...

Dünya Tabipler Birliği Başkanı Frank Ulrich Montgomery, Avrupa'da turizm sektörünü canlandırmak için sınırların yeniden açılması planlarına karşı çıktı.

Türkiye Koronavirüs (Kovid-19) pandemisinde normalleşme süreci kapsamında kararlar almaya devam ediyor. Son olarak iyi haber Turizm Sektörü için geldi.

Türkiye’nin önde gelen turizm portalı Tatilsepeti’nin Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz ve Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgın...

Kültür ve Turizm Bakanlığı bu yaz sezonundan itibaren geçerli olacak ‘Sağlıklı Turizm Sertifikasyon Programı’ başlatıldı. Bu sertifikasyonu alan tesisleri 1 Haziran it...

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu turizm sektörü ile telekonferans yöntemi ile bir araya geldi.

Sektörde 20. yılını dolduran Bozşahinler Turizm, güçlü araç filosu ve insan kaynağıyla taşımacılığa yeni bir boyut kazandırdı. Covid-19’un duyulması ile birlikte başl...

Yazarlar
Website Security Test