Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Antalya Havalimanı rekor yolcu sayısına ulaştı

10.7.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Turizm sezonun açılmasıyla Antalya Havalimanı'na gelen yolcu sayısı İstanbul Atatürk Havalimanı'nı solladı.

Turizmde sezonun iyice hareketlenmesi Antalya'ya gelen turist sayısını iyice artırdı. Yerli ve yabancı turistlerin Antalya'yı adeta işgal etmesiyle Antalya Havalimanı'na gelen yolcu sayısı İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelen yolcu sayısını Haziran ayında geçmişti Temmuz ayında da geçti. Antalya Havalimanı'na gelen yolcu sayısı yüzde 31 arttı. Haziran ayında 2 milyon 736 yolcu Antalya Havalimanı'nı kullandı. 

Antalya Havalimanı'nı Temmuz ayında iç hatlarda 258 bin 888, dış hatlarda ise 2 milyon 447 bin 823 yolcu, toplamda 2 milyon 736 bin yolcu kullandı. Atatürk Havalimanı'nda ise iç ve dış hatlarda toplam 2 milyon 190 bin yolcu seyahat etti. Antalya Havalimanı geçtiğimiz yıla göre yolcu sayısını yüzde 20 artırmış durumda. 2017 Temmuz ayında Antalya Havalimanı 2 milyon 296 bin yolcuya ev sahipliği yapmıştı. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Almanya'dan beklenen karar kısmi olarak da olsa geldi. Almanya'dan Aydın, Muğla, İzmir ve Antalya şehirlerine gelmek isteyenler için seyahat kısıtlaması olmayacak.

Alman hükümetinin turizm sorumlusu Thomas Bareiss, Türkiye'deki turistik işletme sahiplerinin yüreğine su serpen bir açıklamaya imza attı.

Yayın kurulu üyemiz ve yazarımız Emekli Turizm Müsteşarı Güman Kızıltan, turizmdeki son gelişmeleri değerlendirdi.

İzmir'in kuzeyindeki Dikili ilçesi koylarıyla izole tatil imkanı sunuyor. Henüz gelişmekte bir turizm bölgesi olması kalabalık yerler istemeyen vatandaşlar için Dikili...

Dünya turizm sektörünü İzmir’de bir araya getiren Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Fuar ve Kongresi, bu yıl 3 – 5 Aralık 2020 tarihleri arasında düzenlenecek.

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Meclis Başkanı Kenan Yalavaç, Avrupa Birliği’nin (AB) 1 Temmuz’dan itibaren dış sınırlarını açma kararı aldığı 15 ülke arasında ...

Kuşadası, Çeşme, Ayvalık ve Foçalı esnaf, ilçelerindeki rakamların, Bodrum’da telaffuz edilen rakamlarla asla kıyaslanmayacağını, ekonomik tatil yapmak isteyenleri ilç...

Yazarlar
Website Security Test