Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kütük Mermer, sektörde fark yaratıyor

27.3.2016
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Modern teknolojisi ile sektöre yeni nesil çözümler sunan Kütük Mermer, MARBLE'da yerini aldı

Dünyanın birçok ülkesine hem mermer gönderdiklerini hem de pazarlama faaliyetlerinde bulunduklarını aktaran Kütük Mermer Satış ve Proje Yöneticisi Emre Karataş, “Bursa, Çorum ve Kastamonu bölgesinde ocaklarımız, Bursa ve Çorum'da fabrikalarımız, İstanbul'da ise depomuz var. Mermer ve traverten üretimi yapıyoruz. İşlenmiş mermerde başta Amerika olmak üzere Dubai, Fransa, Orta Doğu ülkelerinin tamamı ve Latin Amerika ülkelerine, ham blokta ise Çin'e ihracat yapıyoruz. İç piyasaya yönelik talepleri de karşılıyoruz” dedi. Modern teknolojileri ile sektörde fark yarattıklatını aktaran Karataş, “Kütük Mermer, tam otomatik robotlarla desteklenen makina parkında, levha ve strip güçlendirme sistemlerini kullanarak mermere değer kattı” diye konuştu.

MARBLE'ın dünyanın önde gelen fuarlar arasında yer aldığını söyleyen Karataş, son dönemde artan terör olaylarının fuarı da etkilediğini, yabancı ziyaretçi sayısında bir azalma yaşandığını kaydetti. 'Sektör olarak zor bir süreçten geçiyoruz' diyen Karataş, konuşmasına şöyle devam etti: “Ne olursa olsun yolumuza devam edeceğiz. Onlar gelmezse biz onlara gidecğiz. Bu fuar bizim her sene evimiz. Bu evi buraya kurup, dükkanımızı açıp, müşterilerimiz gelse de gelmese de beklemekle mükellifiz.”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Avrupa’nın en büyük doğaltaş fuarı olan, İtalya’nın Verona kentinde 26-29 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenen Marmomac 2018 International Exhibition of Stone Desi...

Türk doğaltaş sektörü, İtalya’da Türk doğaltaşını tanıtmak ve ihracatını arttırmak için “Sektörel Doğaltaş Ticaret Heyeti Organizasyonu” gerçekleştiriyor.

Bayyurt Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Şener Bayyurt, Türk Mermer Maden Vakfı Başkan Yardımcılığı'na seçildi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi mezunu Tuğçe Savran, zemin ve duvar döşemelerinde kullanılan doğaltaşı üç boyutlu hale getirerek yeni bir kullanım alanı oluşturdu.

Türkiye’nin ihracatta yıldızlarından doğaltaş sektörü, Avustralya seferine çıkıyor. Avustralya’nın doğaltaş ithalatında Çin’den sonra ikinci sırada yer alan Türk doğal...

Türk doğal taş sektörü ihracatta 2 milyar dolara koşuyor

6-9 Mart 2016 tarihleri arasında milli katılım organizasyonu Ege Maden İhracatçıları Birliği'nce gerçekleştirilen Xiamen 2016 Fuarı sonrası doğal taş sektöründe beklen...

Yazarlar
Website Security Test