Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Türkiye’de 900 kişiye 1 tekne düşüyor

19.1.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yalnızca milyon dolarlık yat ve tekneler değil, balıkçılığa özendirecek malzemelerden, tekstil ürünlerine, tekne boya malzemelerine kadar sektöre ait tüm aksesuar ve ekipmanların sergileneceği Boat Show Fuarı 14 Şubat’ta CNR EXPO Yeşilköy’de başlıyorDENTUR Başkanı Alpaslan Sirkecioğlu, “ Bir ülkenin deniz kültürünü belirleyen en önemli gösterge o ülkenin tekne sahipliği oranıdır. Türkiye’de 900 kişiye bir tekne düşüyor. Amacımız Boat Show ile Türkiye’de tekne sahiplik oranını artırarak, denizcilik kültürünü yerleştirmek.”

CNR Holding CEO’su Cem Şenel, “1.000 markanın katılımı ile 85 bin metrekare alanda düzenlenecek fuarımızın, sektöre 1 milyar dolarlık katkı sağlamasını bekliyoruz. CNR Avrasya Boat Show’da fiyatları 2-3 bin lira olan balıkçı tekneleri de, 19 milyon liraya uzanan yatlar da sergilenecek. ” 

Dünyada karada yapılan ikinci en büyük tekne ve yat fuarı olan “CNR Avrasya Boat Show, Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı”nın sekizincisi için geri sayım başladı. CNR Holding Kuruluşlarında Pozitif Fuarcılık tarafından,  Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği (DENTUR) desteğinde düzenlenecek fuara, Uluslararası Boat Show Organizatörleri Federasyonu (IFBSO) da destek veriyor. CNR EXPO Yeşilköy’de 14-22 Şubat 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuarda, lüks ve pahalı tekne ve yatların yanında her keseye uygun tekneler de sergilenecek.

    

Boat Show, her yıl binlerce kişiyi tekne ve yat sahibi yapıyor

Sektör ve fuarla ilgili bilgi veren DENTUR Başkanı Alpaslan Sirkecioğlu, dernek olarak amaçlarının Boat Show gibi organizasyonlarla, Türkiye’nin denizcilik kültürünü artırmak olduğunu söyledi. Sirkecioğlu, “Çin’de 71 bin kişiye bir tekne, Norveç’te 6 kişiye bir tekne, İtalya’da 98 kişiye bir tekne düşerken; 8 bin 333 kilometre kıyı şeridine sahip ülkemizde 900 kişiye bir tekne düşüyor” diye konuşarak, bir ülkenin denizcilik kültürünü belirleyen en önemli göstergenin tekne sahipliği oranı olduğunu belirtti.  Boat Show’un en büyük hedefinin insanları deniz kültürü ile buluşturmak olduğuna vurgu yapan Alpaslan Sirkecioğlu, “Her yıl düzenlediğimiz Boat Show ile binlerce vatandaşımızı tekne ve yat sahibi yapıyoruz” dedi.

Boat Show’dan, sektöre 1 milyar dolarlık katkı

CNR Holding CEO’su Cem Şenel ise fuarda, fiyatları 2-3 bin lira olan balıkçı teknelerinden, 19 milyon liraya uzanan yatlara kadar  her keseye uygun yat ve teknelerin sergileneceğini söyledi.  CNR Avrasya Boat Show’un, 85 bin metrekare alanda, 1.000 markanın katılımı ile düzenleneceğini anlatan Şenel, fuarın, sektöre 1 milyar dolarlık katkı sağlayacağını belirtti.

Fuarda 250 milyon avro değerinde tekne ve yatların sergileneceğini ifade eden Şenel, CNR Boat Show’da stand açacak firmaların bazılarını şöyle sıraladı: Alfabeta, Anadolu Motor, Burla Makina, Concept Marine, Deniz Yatçılık, Depar Motor, Gena Yatçılık, Depar Motor, Gena Yatçılık, İntek Endüstri,  Karina Yatçılık, Mercury, Sirena Marine, Suzuki, Tezmarin, Top Leisure, Trio, Tur Marin, Marina Deniz Araçları.

    

Milyonluk yat ve tekneler ilk kez CNR Boat Show’da görücüye çıkacak

Dünyaca ünlü markalar, milyon dolarlık yatlarının lansmanlarını ilk kez CNR Avrasya Boat Show’da yapacaklar. Fuara katılacak firmaların büyük bir kısmı ayrı ayrı kendi standlarında görsel şovlar düzenleyecekler. 

CNR Avrasya Boat Show’a, BDT Ülkeleri, BAE, İngiltere gibi ülkelerden önemli alıcılar katılacak. Özellikle Ortadoğu, Körfez ve Kuzey Afrika ülkelerinden fuara yoğun ziyaretçi bekleniyor.  Deniz severlerin tüm arayışlarına yanıt verecek CNR Avrasya Boat Show’u, 2014 yılında 65 bin 328 kişi ziyaret etmişti. Bu yıl bu rakamın yüzde 20 artış göstermesi bekleniyor. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Hizmetler Sektörleri Grubu Kasım ayı toplantısına Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık katıldı.

KSO ve TÜRKLİM iş birliğiyle açılan 'Kariyer Port Mükemmeliyet Merkezi'nde verilecek eğitimlerle limancılık sektörü için nitelikli iş gücü yetiştirilecek.

OMSAN Denizcilik, aldığı “Gemi Acenteliği Yetki Belgesi” ile denizyolu taşımacılığında kesintisiz hizmet sunuyor

Denizli'den sonra demiryolundaki ikinci lojistik terminalini 2014 yılında Aydın Efeler'de yaşama geçirerek sektörde önemli bir yatırıma imza atan Günaydın Group, Aydın...

Dünyanın lider posta ve lojistik grubu Deutsche Post DHL, 2020 Stratejisi çerçevesinde gelişmekte olan pazarları gelecekteki büyümesinin temel taşlarından biri olarak ...

Milas-Bodrum Havalimanı yaz sezonuyla birlikte uçuş ağını yeni havayollarıyla genişletmeye devam ediyor. Ukrayna merkezli havayolu şirketi Bravo, Ukrayna’nın başkenti ...

Arkas’ın filosu yeni aldığıM/V Cinzia A, M/V Teoman A gemilerinin de katılımı ile birlikte son bir yılda % 50 büyüdü.Bu alımla filosundaki konteyner gemisi sayısını 46...

Yazarlar
Website Security Test