Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Emirates 11 bin kişiye istihdam yaratacak

14.3.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Emirates Grubu, 6 kıtada öngördüğü büyüme performansına paralel olarak 2015 yılında 11 binden fazla personel alımı yapmayı planlıyorİnsanlar ile mekanları birbirine bağlayan Emirates Havayolu, alımını gerçekleştirmeyi planladığı 11 bin yeni çalışan ile toplamda sağladığı istihdamı Mart 2016 itibariyle yüzde 6 oranında artıracak. Emirates Havayolunun yeni istihdam edeceği personelin yarısına yakın kısmını Dubai tabanlı kabin ekibi oluşturacak.

Bunun yanı sıra Emirates Havayolu, bu yıl 20'den fazla yeni uçak alımına hazırlandığı için bu kapsamda görev alması amacıyla Uçuş Harekatı, Mühendislik, Havayolu Hizmetleri ve Kurumsal fonksiyonlar gibi alanlarda da işe alımlar gerçekleştiriyor. Emirates Grubu bünyesinde yer alan 38 ülkedeki 90 şehirde havacılık ve seyahat hizmeti veren “Dnata” da aynı dönemde özellikle havayolu operasyonları, mühendislik ve ticari iş geliştirme alanları için yetenekli adaylar istihdam etmek için çalışmalarını sürdüyor.

Sektörde lider şirketler: Emirates ve Dnata

Emirates Havayolu ve Grubu İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Abdulaziz Al Ali: ''Hem Emirates hem de Dnata sektörün önde gelen şirketleri arasında yer alıyor. Adaylar başvurularını yaparken istikrarlı ve sürekli büyüyen bir şirkette kariyer umudunun yanı sıra, gerçek anlamda uluslararası ve çok kültürlü bir çalışma ortamı ile karşılaşacaklarını biliyorlar. Finansal başarısı, istikrarı ve gelişimi, markamızı küresel arenada yetenekli istihdam kaynağı için cazibe merkezi bir şirket haline getiriyor. Her ay dünya çapındaki binlerce adaydan dinamik ekibimize katılmak için başvuru alıyor olmamızın arkasında da bu dinamikler yatıyor.”

Ali, ''Şu anda Dubai'de ve tüm dünyada olmak üzere 75 binden fazla çalışanımız bulunuyor. 12 binden fazla çalışanımız Emirates Grubu ile 10 yıldan, yaklaşık 3 bin çalışanımız ise 20 yıldan uzun süredir bizimle çalışıyor. Bu durumun işveren olarak bizi ve sunabileceğimiz fırsatları göstermesi bakımından önemli olduğunu düşünüyoruz''dedi.

Emirates, 2014 yılında 2 binden fazla pozisyon için 227 farklı ülkeden 483 bin 944 kadar çevrimiçi başvuru aldı. Kurum, bunun yanı sıra kendi sosyal medya kanallarında da ayda yaklaşık olarak ortalama bin 500 kariyer sorgusu alıyor.

Grubun kariyer portalı,emirates.com/careers adresi ise en çok Birleşik Arap Emirlikleri, Hindistan, İngiltere ve Amerika’da iş arayanlar tarafından ziyaret ediliyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Hizmetler Sektörleri Grubu Kasım ayı toplantısına Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık katıldı.

KSO ve TÜRKLİM iş birliğiyle açılan 'Kariyer Port Mükemmeliyet Merkezi'nde verilecek eğitimlerle limancılık sektörü için nitelikli iş gücü yetiştirilecek.

OMSAN Denizcilik, aldığı “Gemi Acenteliği Yetki Belgesi” ile denizyolu taşımacılığında kesintisiz hizmet sunuyor

Denizli'den sonra demiryolundaki ikinci lojistik terminalini 2014 yılında Aydın Efeler'de yaşama geçirerek sektörde önemli bir yatırıma imza atan Günaydın Group, Aydın...

Dünyanın lider posta ve lojistik grubu Deutsche Post DHL, 2020 Stratejisi çerçevesinde gelişmekte olan pazarları gelecekteki büyümesinin temel taşlarından biri olarak ...

Milas-Bodrum Havalimanı yaz sezonuyla birlikte uçuş ağını yeni havayollarıyla genişletmeye devam ediyor. Ukrayna merkezli havayolu şirketi Bravo, Ukrayna’nın başkenti ...

Arkas’ın filosu yeni aldığıM/V Cinzia A, M/V Teoman A gemilerinin de katılımı ile birlikte son bir yılda % 50 büyüdü.Bu alımla filosundaki konteyner gemisi sayısını 46...

Yazarlar
Website Security Test