Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Pegasus Asia büyümeye devam ediyor

15.3.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Pegasus Hava Yolları’nın, Kırgız havayolu şirketi Air Manas’la iş ortaklığından doğan Pegasus Asia, uçuş noktalarını ve sefer sayılarını artırarak büyümesine devam ediyorPegasus Asia, Bişkek’i; Avrupa, Orta Doğu, Rusya ve Uzak Doğu arasında önemli bir buluşma noktası haline getirerek, Orta Asya’nın uçuş üssü yapma hedefiyle büyümesini sürdürüyor. 2015 yılının ilk uçuş noktasını satışa açan Pegasus Asia, 20 Şubat 2015 tarihinden itibaren Bişkek merkezli uçuş ağına Delhi’yi de ekleyerek tarifeli seferlerine başlıyor. Pazartesi ve Cuma olmak üzere haftanın 2 günü karşılıklı olarak gerçekleştirilecek seferlerle Pegasus Asia misafirleri 149,99 USD’den başlayan fiyatlarla Bişkek’ten Hindistan’a uçabilecek. Pegasus misafirleri de 226.99 USD’den başlayan fiyatlarla İstanbul’dan Bişkek aktarmalı olarak Hindistan’a gidebilecek.

Pegasus Asia’nın 2015 yılında yakın dönemde sivil havacılık izinlerine bağlı olarak uçmayı hedeflediği diğer noktalar arasında Rusya’da Ekterinburg ve Novasibirsk bulunuyor. Misafirler; Ekterinburg için haftada 2, Novasibirsk için ise haftada 1 sefer olarak gerçekleştirilmesi planlanan uçuşlar ile Bişkek’ten Rusya’nın Moskova ve Krasnoyarsk dışında farklı noktalarına da doğrudan ulaşabilecek. Yeni açılacak hatların yanı sıra Bişkek’ten Moskova uçuşlarını artıran Pegasus Asia, 20 Şubat 2015 tarihinden itibaren Moskova uçuşlarını karşılıklı olarak 99,99 USD’den başlayan fiyatlarla toplam 5 sefere çıkarıyor. Pegasus Asia, 2015 yılında Urumçi (Çin), Duşanbe, Khdojans ve Taşkent’i de uçuş ağına eklemek için gerekli olan izin başvuruları gerçekleştirdi. Sivil havacılıktan alınan izin süreçleri tamamlandıktan sonra bu noktalara da uçuşlarını gerçekleştirecek olan Pegasus Asia büyümesini sürdürecek.

57 noktaya uçuş 

Pegasus Asia, yurt içinde Oş’a, yurt dışında ise Rusya’da Krasnoyarsk ve Moskova, Hindistan’da Delhi olmak üzere toplam 4 hatta direkt seferler düzenlemekte. Ayrıca Pegasus Asia misafirleri Bişkek’ten Türkiye içinde Adana, İzmir, Kayseri, Antalya, Bodrum, Diyarbakır, Erzurum, Ankara, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Konya, Mardin, Muş, Samsun, Trabzon, Batman ve Van olmak üzere 18 noktaya; yurt dışında da Amsterdam, Stokholm, Atina, Barselona, Belgrad, Milan-Bergamo, Bologna, Basel, Budapeşte, Köln, Kopenhag, Brüksel, Moskova, Düsseldorf, St Etienne, Kıbrıs-Ercan, Roma-Fiumicino, Frankfurt, Cenevre, Bakü, Hamburg, Kharkiv, Lviv, Madrid, Marsilya, Münih, Paris, Bükreş, Prag, Priştine, Saraybosna, Üsküp, Londra, Stuttgart, Berlin, Tiran, Tel Aviv, Viyana ve Zürih olmak üzere 39; toplamda 57 noktaya İstanbul bağlantılı olarak uçabiliyorlar.

Aktarmalı olarak uçacak

Pegasus Hava Yolları misafirleri ise 2013 yılından beri haftanın 7 günü karşılıklı gerçekleştirilen İstanbul Bişkek uçuşlarına ek olarak, 2015 itibariyle Pegasus Asia’ya eklenen yeni bağlantı noktalarına da Bişkek üzerinden aktarmalı olarak uçabilecekler. İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Bişkek’e gitmek isteyen misafirler www.flypgs.com web sayfası üzerinden 120,29 USD’den başlayan fiyatlarla biletlerini satın alabilir ve detaylı sefer tarifesine ulaşabilirler.

Pegasus Asia, filosuna 2014 yılında Pegasus’a ait Boeing 737-800’ün katılmasıyla birlikte 2’ye çıkan uçak sayısının yanı sıra, 9 kaptan pilot, 9 yardımcı pilot, 40 kabin görevlisi ve 58 kişilik teknik ekip olmak üzere toplam 110 kişiden oluşan bir havayoluna dönüşmesiyle büyümesine devam etmekte.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Hizmetler Sektörleri Grubu Kasım ayı toplantısına Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık katıldı.

KSO ve TÜRKLİM iş birliğiyle açılan 'Kariyer Port Mükemmeliyet Merkezi'nde verilecek eğitimlerle limancılık sektörü için nitelikli iş gücü yetiştirilecek.

OMSAN Denizcilik, aldığı “Gemi Acenteliği Yetki Belgesi” ile denizyolu taşımacılığında kesintisiz hizmet sunuyor

Denizli'den sonra demiryolundaki ikinci lojistik terminalini 2014 yılında Aydın Efeler'de yaşama geçirerek sektörde önemli bir yatırıma imza atan Günaydın Group, Aydın...

Dünyanın lider posta ve lojistik grubu Deutsche Post DHL, 2020 Stratejisi çerçevesinde gelişmekte olan pazarları gelecekteki büyümesinin temel taşlarından biri olarak ...

Milas-Bodrum Havalimanı yaz sezonuyla birlikte uçuş ağını yeni havayollarıyla genişletmeye devam ediyor. Ukrayna merkezli havayolu şirketi Bravo, Ukrayna’nın başkenti ...

Arkas’ın filosu yeni aldığıM/V Cinzia A, M/V Teoman A gemilerinin de katılımı ile birlikte son bir yılda % 50 büyüdü.Bu alımla filosundaki konteyner gemisi sayısını 46...

Yazarlar
Website Security Test