Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Lojistik sektöründe çağ atlıyorlar

28.4.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İki yılda İzmir’in önde gelen lojistik firmaları arasına giren Özfeda Nakliyat, 2015 yılında teknolojiyi kullanarak sektöre önemli yenilikler getirmeyi planlıyor30 şube yöneticisi ile Kuşadası’nda biraraya gelen Özfeda Nakliyat yöneticileri, 2014 yılını değerlendirerek, 2015 rotalarını belirlediler. Toplantıda, Özfeda Nakliyat ‘ın 2015 yılında yeni yazılım programları ve teknolojiyi kullanarak güvenilirliğini artırması, daha hızlı ve şeffaf çalışma modeline geçilmesi masaya yatırıldı.

Yıl sonuna kadar ülke geneline yayılmayı ve şube sayısını artırmayı planlayan Özfeda nakliyat yöneticileri, Indesit, LG, Samsung, Altus, Regal, Koruma Tarım, Safa Tarım gibi nakliyesini yaptıkları  dev firma yelpazesini de genişletmeyi hedefliyor.

AB kriterlerine uygun

Düzenlenen toplantıda bayiilere seslenen şirket yöneticileri Mehmet Fatih Kılıç, Abdullah Karataş, Fatih Çalış ve Davud Karataş, müşteri memnuniyeti ile  güvenli ve hızlı taşımacılığın maksimum düzeyde sağlanmasına büyük önem verdiklerini dile getirdiler.

Sektörde aranılan firma olduklarını hatırlatan Mehmet Fatih Kılıç, ‘Özfeda kısa geçmişine rağmen, bugün 24’ü özmalı olmak üzere 40 araçlık filoya, dinamik, tecrübeli ve genç çalışanlara sahip. Biz adı büyük ama lise mezunu kalifiyesiz eleman çalıştıran kargo şirketlerinin aksine, tamamı sigortalı ve ehil merkezde 40, şubelerle birlikte toplamda beş yüze yakın personele sahibiz. Üstelik personelimizin tamamı sendikalıdır. Benim personelim kırılacak malı, elektronik ürünü, yanıcı ve tehlikeli maddeyi nasıl hızlı ve güvenli şekilde taşıyacağını iyi bilir’ dedi.

Özfeda filosunun,  yeni, muayeneleri ve belgeleri tam araçlardan oluştuğunu belirten Kılıç, ‘Şoförlerimiz  de AB kriterlerine uygun dijital ehliyete sahip. Firmamız yanıcı, tehlikeli, uçucu madde ruhsatı olan ADR, Türkiye il sınırları içinde kargo ve ambarcılık ruhsatı olan N2, Blok iş ruhsatı olan K1 ile Türkiye nakliye komisyonculuğu ruhsatı olan H1 belgelerine sahip. Bu belgelerin tamamına sahip olan nakliye firması parmakla gösterilecek kadar az iken, biz 20 şubemiz ile 300 noktaya güvenli nakliyat yapıyoruz’ diye konuştu.

    

1 Mayıs’ta yeni yazılım

Depolama sistemi ile müşterilere önemli maddi avantajlar sağladıklarını kaydeden Abdullah Karataş ise, ‘Yaptığımız bir yıllık sözleşmelerle müşterinin ürünlerini depolarımızda koruyoruz. Müşteri fabrikadan çektiği malı, son noktaya ulaşana kadar bize güvenle teslim ediyor. Ürün fabrikadan müşterinin tüm şubelerine ulaşana kadar bizde depolanıyor. Böylece müşteri malına herhangi bir zarar gelmeyeceğinin rahatlığı içinde ayrı nakliye, personel ve kira gibi masraflardan kurtuluyor.  Sorumluluğunu aldığımız her ürünün güvencesi bizdedir, istenmeyen bir durumda sigortaya falan bakmaksızın her türlü zararı zaten Özfeda karşılar, tüm dostlarımız da bunu bilir’ dedi.

2015 yılında başarı çıtasını daha yukarı çekmek istediklerini de sözlerine ekleyen Karataş sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Bayiilerimizden daha kaliteli, titiz ve güleryüzlü hizmet vermelerini istedik. Ülke geneline büyüme, teslimatta duyarlılık ve teknolojiyi geliştirme 2015 hedeflerimiz. Bu çerçevede 1 mayıstan itibaren yazılım programlarını değiştirip internet ortamında daha hızlı, güvenli ve şeffaf çalışma yöntemlerini benimseyeceğiz.’

Özfeda Nakliyat’ın organizasyonu altında 30 şube biraraya geldi. Toplantının ardından müşteri ve ambar sahiplerinin de katılımıyla Özfeda camiası aileleriyle birlikte akşam yemeğinde buluştu ve güzel bir hafta sonu geçirdi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Hizmetler Sektörleri Grubu Kasım ayı toplantısına Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık katıldı.

KSO ve TÜRKLİM iş birliğiyle açılan 'Kariyer Port Mükemmeliyet Merkezi'nde verilecek eğitimlerle limancılık sektörü için nitelikli iş gücü yetiştirilecek.

OMSAN Denizcilik, aldığı “Gemi Acenteliği Yetki Belgesi” ile denizyolu taşımacılığında kesintisiz hizmet sunuyor

Denizli'den sonra demiryolundaki ikinci lojistik terminalini 2014 yılında Aydın Efeler'de yaşama geçirerek sektörde önemli bir yatırıma imza atan Günaydın Group, Aydın...

Dünyanın lider posta ve lojistik grubu Deutsche Post DHL, 2020 Stratejisi çerçevesinde gelişmekte olan pazarları gelecekteki büyümesinin temel taşlarından biri olarak ...

Milas-Bodrum Havalimanı yaz sezonuyla birlikte uçuş ağını yeni havayollarıyla genişletmeye devam ediyor. Ukrayna merkezli havayolu şirketi Bravo, Ukrayna’nın başkenti ...

Arkas’ın filosu yeni aldığıM/V Cinzia A, M/V Teoman A gemilerinin de katılımı ile birlikte son bir yılda % 50 büyüdü.Bu alımla filosundaki konteyner gemisi sayısını 46...

Yazarlar
Website Security Test