Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

TNT uçak kapasitesini 36 tona çıkardı

5.5.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Hem KOBİ'lerin hem de büyük ölçekli şirketlerin ithalat ve ihracat ihtiyaçları için esnek taşıma hizmetleri sunan TNT, bir yıl önce 17 ton olan uçak kapasitesini talepler doğrultusunda artırarak 36 tona çıkardıTürkiye'deki ana operasyon merkezi İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bulunan TNT, Mayıs ayından itibaren tarifeli uçak seferlerini Boeing 757-200 ile gerçekleştirmeye başlıyor. Özellikle Sabiha Gökçen'de ithalatta rakipsiz olan TNT, Ankara, İzmir, Adana ve Bursa gibi büyük merkezlerle dünya çapında iş merkezlerini birbirine bağlıyor.

2013'ten beri iç talep ve ticari faaliyetlerdeki gelişmeler nedeniyle ivme kazanan ekspres taşımacılık sektörünün 2015'te Türkiye'nin de dâhil olduğu Güney Doğu Avrupa bölgesi ile Asya Pasifik'te güçlü büyüme göstermesi öngörülüyor.

    

TNT Türkiye Genel Müdürü Çetin Yalçın, "TNT olarak, Avrupa'daki en güçlü, en hızlı ve en geniş hizmet ağına sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Rakiplerimizden daha hızlı ye sorunsuz taşıma sistemimiz TNT’ye olan talebi tahminlerimizin çok üzerine taşıdı. Biz de, gelişen uluslararası pazarlar ve büyüyen tüketici güveni sayesinde 2015 yılı yatırımlarımızı kapasitemizi artırmak yönünde planladık. Türkiye ile Avrupa arasında gelişen ticaret sebebiyle İstanbul’a tarifeli karayolu seferlerimizi haftada beş güne çıkartmamızın ardından uçak kapasitemizde de beklenen artışa gidilmesi memnuniyet verici" dedi.

    

2014 içerisinde, TNT hava kargo ağı ile TNT karayolu ağının entegrasyonu sayesinde, günde taşınan doküman, paket, kargo sayısı bir milyonu bulan TNT, aynı zamanda Sabiha Gökçen Havalimanı Operasyon Merkezi'nde Otomatik Tasnif Sistemi'ni kuran ilk uluslararası ekspres kargo şirketi. TNT'ye rekabette önemli avantaj sağlayan ve ülke ekonomisine katkısı yadsınamayacak bu teknolojik sistem sayesinde gönderilerin gümrük işlemleri henüz uçaktayken tamamlanıyor.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Hizmetler Sektörleri Grubu Kasım ayı toplantısına Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık katıldı.

KSO ve TÜRKLİM iş birliğiyle açılan 'Kariyer Port Mükemmeliyet Merkezi'nde verilecek eğitimlerle limancılık sektörü için nitelikli iş gücü yetiştirilecek.

OMSAN Denizcilik, aldığı “Gemi Acenteliği Yetki Belgesi” ile denizyolu taşımacılığında kesintisiz hizmet sunuyor

Denizli'den sonra demiryolundaki ikinci lojistik terminalini 2014 yılında Aydın Efeler'de yaşama geçirerek sektörde önemli bir yatırıma imza atan Günaydın Group, Aydın...

Dünyanın lider posta ve lojistik grubu Deutsche Post DHL, 2020 Stratejisi çerçevesinde gelişmekte olan pazarları gelecekteki büyümesinin temel taşlarından biri olarak ...

Milas-Bodrum Havalimanı yaz sezonuyla birlikte uçuş ağını yeni havayollarıyla genişletmeye devam ediyor. Ukrayna merkezli havayolu şirketi Bravo, Ukrayna’nın başkenti ...

Arkas’ın filosu yeni aldığıM/V Cinzia A, M/V Teoman A gemilerinin de katılımı ile birlikte son bir yılda % 50 büyüdü.Bu alımla filosundaki konteyner gemisi sayısını 46...

Yazarlar
Website Security Test