Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Günaydın Group demiryolu taşımacılığında büyüyor

8.7.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Denizli'den sonra demiryolundaki ikinci lojistik terminalini 2014 yılında Aydın Efeler'de yaşama geçirerek sektörde önemli bir yatırıma imza atan Günaydın Group, Aydın İmamköy'deki lojistik merkezinde iftar yemeği verdi    

Günaydın Group Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Günaydın'ın ev sahipliğinde gerçekleşen geleneksel iftar yemeğine, Günaydın Group personelinin yanı sıra; işadamları ile İmamköylü vatandaşlar da katıldı.

2 yıl önce kurulan lojistik merkezinin şu an Aydın, Denizli ve Nazilli'deki üretici ve sanayicilerin ihtiyaçlarına rahatlıkla cevap verdiğini kaydeden Günaydın Group Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Günaydın, yakın bir zamanda Uşak ve Balıkesir'de de benzer yatırımlar planladıklarını söyledi.

Demiryolu taşımacılığının, müşteriye sağladığı fiyat avantajına ek olarak, karayolundaki trafik yükünü azaltarak, daha az yakıt kullanımıyla, girdi maliyetlerini de düşürdüğünü ifade eden Günaydın, Aydın İmamköy'deki tesisin faaliyete geçmesiyle birlikte bölgeye önemli katkı  sağladıklarını dile getirdi. 

Mehmet Günaydın sözlerini şöyle sürdürdü: “Aydın'daki lojistik merkezimizin kurulmasıyla birlikte yeni bir iş kolu yarattık ve istihdam sağladık. Ayda bin adet konteyner taşıyor; Aydın, Denizli ve Nazilli'deki üretici ve sanayicilerin ürünlerini Alsancak ve Aliağa limanlarına taşıyoruz.” 

Günaydın Group Aydın Lojistik Merkezi'nin 2016 yılı hedeflerini de açıklayan Günaydın, “Hedefimiz aylık konteyner taşıma sayısını 2 bine yükseltmek ve bir gümrük alanı oluşturarak, üreticiler ve sanayicilere daha iyi bir hizmet vermek” dedi.

      

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

ilyas dalak

30.03.2018 - 22:20
sizinle çalişmak istiyorum. meslegimi soracak olursanız su tesisatcılık kalorifer tesisati dogalgaz tesisatcilikla ugraşiyorum.
Diğer Haberler

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Hizmetler Sektörleri Grubu Kasım ayı toplantısına Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık katıldı.

KSO ve TÜRKLİM iş birliğiyle açılan 'Kariyer Port Mükemmeliyet Merkezi'nde verilecek eğitimlerle limancılık sektörü için nitelikli iş gücü yetiştirilecek.

OMSAN Denizcilik, aldığı “Gemi Acenteliği Yetki Belgesi” ile denizyolu taşımacılığında kesintisiz hizmet sunuyor

Denizli'den sonra demiryolundaki ikinci lojistik terminalini 2014 yılında Aydın Efeler'de yaşama geçirerek sektörde önemli bir yatırıma imza atan Günaydın Group, Aydın...

Dünyanın lider posta ve lojistik grubu Deutsche Post DHL, 2020 Stratejisi çerçevesinde gelişmekte olan pazarları gelecekteki büyümesinin temel taşlarından biri olarak ...

Milas-Bodrum Havalimanı yaz sezonuyla birlikte uçuş ağını yeni havayollarıyla genişletmeye devam ediyor. Ukrayna merkezli havayolu şirketi Bravo, Ukrayna’nın başkenti ...

Arkas’ın filosu yeni aldığıM/V Cinzia A, M/V Teoman A gemilerinin de katılımı ile birlikte son bir yılda % 50 büyüdü.Bu alımla filosundaki konteyner gemisi sayısını 46...

Yazarlar
Website Security Test