Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ekol İspanya ‘Speedy Gonzales’ hızında

12.7.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ana sanayi bölgelerinden Avrupa'nın her yerine ve Türkiye’ye taşımacılık hizmetleri sunmak amacıyla 2014 yılında ülke portföyüne İspanya’yı ekleyen Ekol Lojistik; İspanya’da hızla ilerlemeye devam ediyorYurtdışı yatırımlarına hız kesmeden devam eden Ekol Lojistik, ana sanayi bölgelerinden Avrupa'nın her yerine ve Türkiye’ye taşımacılık hizmetleri sunmak amacıyla 2014 yılında ülke portföyüne İspanya’yı ekledi. Ekol İspanya, uluslararası karayolu taşımacılığının yanı sıra alt yapı çalışmalarına önem verdiği intermodal taşımacılık ile açılışından sadece bir yıl sonra birçok ülkeye günlük çözümler sunan lider bir firma haline geldi.

Ekol İspanya’nın Satış Müdürü Juan Bautista, “Almanya, Hollanda, Belçika, Macaristan, Polonya, İtalya ve tabii ki Türkiye ile olan karşılıklı günlük grupaj bağlantıları sayesinde Ekol, grupaj çözümler açısından en iyi 5 firma arasına girmeye aday” şeklinde konuştu. 

Ekol, nakliye hizmetlerinin çoğunu, filo ve gemileri kapsayan kendi altyapısını kullanarak sağlıyor.  Ekol İspanya’nın kısa geçiş süreleri gibi birçok rekabet avantajı bulunurken; kendi Ro-Ro gemilerinden birisi olan Ayshe, Barselona ve Madrid’i Münih ve Frankfurt’tan daha yakın hale getiriyor.  Bu hizmet, çift şoförlü kara taşımacılık araçlarından çok daha hızlı bir taşımacılık olanağı sunarken, limandan limana teslim süresi 48 saatte gerçekleştiriliyor.  

Ekol’ün bütünleşik taşımacılık modlarını kullanması firmaya esneklik kazandırıyor. Ekol Lojistik Türkiye Ürün Müdürü Halil İbrahim Hafızoğlu Türkiye - İspanya taşımacılık süreci ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Kendi Ro-Ro gemilerimizle İspanya’nın en önemli sanayi bölgelerindeki alıcıların depolarına kısa sürede teslimat yapabiliyoruz. Örneğin, sadece İstanbul’dan değil Türkiye’nin her bölgesinden cumartesi günü aldığımız siparişleri çarşamba günü İspanya’ya ulaştırarak Barselona, Madrid, Bilbao ve Valencia’daki müşterilerimize teslim ediyoruz. Bu hizmetimiz, özellikle Cumartesi günlerini ek üretim günü olarak talep eden tekstil endüstrisi için çok büyük bir ilerleme. Bu hizmetimizin yanı sıra “geleneksel” yöntemle transit olarak sağladığımız kalkışlarla da İspanya pazarına hizmet veriyoruz.”  

Üst düzey hizmet

Sipariş hattı yönetimi imkanı, deneyimli insan kaynakları yapısı, yüksek standartlarda müşteri yönetimine olanak tanıyan dahili bilişim hizmeti (quadro-lite) ile Ekol İspanya; İberya'daki stratejik pazarlarda bulunan müşterilerle güçlü ve uzun dönemli iş birlikleri yaparak genç, deneyimli ve uzman ekibiyle üst düzey bir hizmet veriyor. 

Ekol İspanya için bir diğer önemli pazar ise Almanya, Belçika, Hollanda ve Macaristan. Bu ülkelerden alınan çok küçük ürünler bile İspanya’nın her yerine 2-3 gün içerisinde teslim ediliyor. Elektronik POD’un kullanımı, teslimattan sonra saniyeler içerisinde Ekol müşterilerine doğrudan bir mesaj iletilmesini sağlıyor. Ekol İspanya, otomotiv, kimya ve tekstil dahil olmak üzere pek çok sektörde faaliyet gösteren İspanyol firmalarına, Barselona, Madrid ve Zaragoza’daki X-dock olanakları ile beraber sözleşmeli lojistik hizmetleri ve başka taşımacılık seçenekleri sunuyor.  İspanya’da bu yıl Irun ve Valencia şubelerini açmak için hazırlıklarına başlayan Ekol,  İspanya ve Avrupa arasındaki temel sanayi bölgelerini birbirine bağlayan 100’ü aşkın hat ile müşterilerinin yeniden büyüyen İspanya ekonomisindeki fırsatlardan faydalanmalarına yardımcı oluyor. Ekol İspanya bu yıl 100 bin teslimattan fazlasını gerçekleştirecek bir performans sergiliyor.  

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Hizmetler Sektörleri Grubu Kasım ayı toplantısına Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık katıldı.

KSO ve TÜRKLİM iş birliğiyle açılan 'Kariyer Port Mükemmeliyet Merkezi'nde verilecek eğitimlerle limancılık sektörü için nitelikli iş gücü yetiştirilecek.

OMSAN Denizcilik, aldığı “Gemi Acenteliği Yetki Belgesi” ile denizyolu taşımacılığında kesintisiz hizmet sunuyor

Denizli'den sonra demiryolundaki ikinci lojistik terminalini 2014 yılında Aydın Efeler'de yaşama geçirerek sektörde önemli bir yatırıma imza atan Günaydın Group, Aydın...

Dünyanın lider posta ve lojistik grubu Deutsche Post DHL, 2020 Stratejisi çerçevesinde gelişmekte olan pazarları gelecekteki büyümesinin temel taşlarından biri olarak ...

Milas-Bodrum Havalimanı yaz sezonuyla birlikte uçuş ağını yeni havayollarıyla genişletmeye devam ediyor. Ukrayna merkezli havayolu şirketi Bravo, Ukrayna’nın başkenti ...

Arkas’ın filosu yeni aldığıM/V Cinzia A, M/V Teoman A gemilerinin de katılımı ile birlikte son bir yılda % 50 büyüdü.Bu alımla filosundaki konteyner gemisi sayısını 46...

Yazarlar
Website Security Test