Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Havayolu şirketleri tatile uçuyor

13.7.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ramazan Bayramı için havayolu şirketleri 100'ün üzerinde ek sefer düzenliyor. Şirketler, talepleri dikkate alarak özellikle Antalya, İzmir, Bodrum ve Dalaman'a ek seferler koyduBayramda 1,5 milyonu aşkın kişi havayoluyla seyahat edecek. Firmaların yetkilileri, bilet ve bagaj işlemleriyle ilgili görevli sayısının artırıldığını belirtti. Havayolu şirketleri 4 gün sürecek Ramazan Bayramı haftasında 100'ün üzerinde ek sefer düzenleyerek, toplamda 1,5 milyonu aşkın tatilci taşıyacak.

Havayolu şirketleri 16-19 Temmuz arasındaki Ramazan Bayramı tatili için son hazırlıklarını tamamladı. Şirket yetkilileri, yoğunluğun 10 Temmuz Cuma gününden itibaren başladığına dikkat çekerek, 15 Temmuz'dan itibaren düzenleyecekleri ek seferlerle yolcu talebini karşılamaya çalışacaklarını söyledi. Ek seferlerin yanı sıra, havalimanlarında da gerekli tedbirleri alacaklarını dile getiren yetkililer, terminallerdeki chek-in (bilet bagaj işlemi) kontuarları, uçağa geçiş noktası ve geliş bölümündeki bagaj üniteleriyle ilgili görevlilerin sayısının da artırıldığını bildirdi.

THY’den 17 ek sefer

Türk Hava Yolları (THY), bayram döneminde iç hatlarda 17 ek sefer gerçekleştirecek. Antalya (2), Dalaman (3), Trabzon (1) ve Bodrum'a (11) ilave uçuş düzenleyecek şirket, bayram döneminde 1 milyonun üzerinde yolcuyu uçuracak.

Pegasus Hava Yolları, bayram haftasında da, 31'i yurtiçinde ve 60'ı Avrupa, Rusya, Ortadoğu, Balkanlar, Kafkaslar ve Kuzey Afrika'yı kapsayan geniş coğrafyada olmak üzere toplam 37 ülkede 91 noktaya sefer düzenleyecek. Şirket bayram döneminde uçuşların en yoğun olduğu 15-20 Temmuz arasında iç hatlarda yaklaşık 250 bin, yurt dışı hatlarda ise yaklaşık 140 bin yolcuyu uçuracak. Şirket yetkilileri, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan 46 ek sefer planlandıklarını ifade ederek, “Ek seferlerimizi, en fazla talep gören yurtiçi hatlarımız Bodrum, Antalya ve İzmir için planladık. Bayram boyunca yolcularımızın en çok tercih ettiği uçuş noktaları ise Antalya, İzmir,  Bodrum ve Dalaman.” dedi.

Yaz sezonunda doluluğu genel anlamda yüksek seyreden Atlasglobal Havayolları, bayram döneminde daha fazla artış yaşıyor. Şirket yetkilileri, bayramda mevsimsellik nedeniyle iç hatlarda Bodrum, Dalaman, İzmir, Antalya gibi tatil destinasyonlarının, dış hatlarda ise yeni açtıkları Amsterdam, Paris, Duesseldorf ve Köln gibi Avrupa hatları ile Kıbrıs'ın en çok tercih edilen destinasyonların başında geldiğini söyledi. Bu dönemde özellikle Türkiye'de İstanbul, İzmir, Adana ve Gaziantep olmak üzere 4 noktadan Kıbrıs'a gerçekleştirdikleri direkt uçuşların yolculardan yoğun ilgi gördüğüne dikkat çeken yetkililer, Londra, Kuveyt ve Tahran'a da ek sefer düzenleyerek bu dönemde artan talebi karşılamak için operasyonları hızla devam ettirdiklerini dile getirdi.

Onur Air, Ramazan Bayramı dönemindeki yoğun talebi karşılamak amacıyla İzmir, Bodrum, Dalaman, Antalya, Trabzon ve Adana hatlarında ek sefer düzenleyecek. 10-20 Temmuz arasındaki bayram haftasında 160 bin kişiyi taşıyacak şirketin uçuşları ise yüksek doluluk oranlarına ulaştı. Şirket yetkilileri, bayram döneminde iç hatlarda Antalya, Bodrum, İzmir, Dalaman, Trabzon ve Adana, dış hatlarda ise Paris, Amsterdam, Viyana ve Kıbrıs'ın en çok tercih edilen merkezler olduğunu söyledi.

SunExpress Havayolları, bayram döneminde İzmir-Antalya hattında 4 ek sefer düzenleyecek. İzmir ve Antalya'yı, tarifeli seferlerle hem Türkiye'nin birçok köşesine hem de Avrupa'da en fazla noktaya bağlayan şirket, İzmir'i iç hatlarda 13 dış hatlarda ise 30 noktaya bağlıyor. Antalya'yı ise iç hatlarda 8, dış hatlarda toplam 35 noktaya bağlayan şirket, bayram haftasında iç ve dış hatlarda 450'nin üzerindeki uçuşla yaklaşık 100 bin yolcu taşıyacak.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Hizmetler Sektörleri Grubu Kasım ayı toplantısına Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık katıldı.

KSO ve TÜRKLİM iş birliğiyle açılan 'Kariyer Port Mükemmeliyet Merkezi'nde verilecek eğitimlerle limancılık sektörü için nitelikli iş gücü yetiştirilecek.

OMSAN Denizcilik, aldığı “Gemi Acenteliği Yetki Belgesi” ile denizyolu taşımacılığında kesintisiz hizmet sunuyor

Denizli'den sonra demiryolundaki ikinci lojistik terminalini 2014 yılında Aydın Efeler'de yaşama geçirerek sektörde önemli bir yatırıma imza atan Günaydın Group, Aydın...

Dünyanın lider posta ve lojistik grubu Deutsche Post DHL, 2020 Stratejisi çerçevesinde gelişmekte olan pazarları gelecekteki büyümesinin temel taşlarından biri olarak ...

Milas-Bodrum Havalimanı yaz sezonuyla birlikte uçuş ağını yeni havayollarıyla genişletmeye devam ediyor. Ukrayna merkezli havayolu şirketi Bravo, Ukrayna’nın başkenti ...

Arkas’ın filosu yeni aldığıM/V Cinzia A, M/V Teoman A gemilerinin de katılımı ile birlikte son bir yılda % 50 büyüdü.Bu alımla filosundaki konteyner gemisi sayısını 46...

Yazarlar
Website Security Test