Facebook ta paylaştweet le

Havajet geleceğin sektörünü tanıttı

23.3.2016
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “LisemiSeçiyorum- Orta Öğretim Kurumları Tanıtım Günleri Fuarı'na katıldı

Konak Kaymakamlığı’nın öncülüğünde, Konak Rehberlik Araştırma Merkezi’nin koordinasyonunda İzmir Kültürpark Fuar Alanı'nda gerçekleşen fuarda Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi standı öğrencilerden ve velilerden yoğun ilgi gördü.

“Lisemi Seçiyorum- Orta Öğretim Kurumları Tanıtım Günleri Fuarı ile ilgili konuşan Havajet Havacılık Lisesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Çelebi kurum olarak fuarları ve etkinlikleri yakından takip ettiklerini belirtti. Eğitimle ilgili her türlü organizasyona katılmayı düşündüklerini ifade eden Çelebi, etkinliği düzenleyen kurumlara teşekkür etti.

            

ORGANİZASYONLAR PANELLERLE ZENGİNLEŞTİRİLMELİ

Lisemi Seçiyorum- Orta Öğretim Kurumları Tanıtım Günleri'nin ve eğitim sektörü ile ilgili düzenlenen diğer fuar ve etkinliklerinin önemine dikkat çeken Çelebi “İzmir'de böyle bir etkinliğin düzenlenmesi hem sektörümüz hem de İzmir açısından oldukça önemli. Biz kurum olarak proje üretim fuarlarının hem kentimizde hem de Türkiye genelinde yaygınlaşmasını bekliyoruz. Eğitim kurumlarının hep beraber tek bir çatı altında kendilerini ifade etme ve tanıtmaları oldukça faydalı. Ancak bu tür organizasyonların panellerle zenginleştirilmesi gerekiyor. Umarız önümüzdeki yıllarda dileğimiz gerçekleşir” dedi.

Fuara katılan tek havacılık meslek lisesi olduklarının da altını çizen Çelebi “Bu tür organizasyonlar bilinirliğimizi artırmamız, sektörün nerede olduğunu ve nereye gideceğini görmemiz açısından bize büyük fırsat tanıyor. Ayrıca birebir insanlara dokunmak ve projelerimize yön vermek açısından da oldukça faydalı” diye konuştu.

GELECEĞİN SEKTÖRÜ

Havacılık sektörüne son 15 yıl içinde ciddi yatırımlar yapıldığına ve önümüzdeki yıllarda da yatırımların devam edeceğine dikkat çeken Çelebi, sektördeki gelişimin insanları kendine çektiğini vurguladı. Havacılık sektörünün en rahat iş bulma imkanı sağlayan sektörlerin başında geldiğine değinen Çelebi “ Havacılık global bir sektör. Çalışanlara gelir olarak diğer sektörlerin üstünde imkan sağlıyor. Bu da çocuğunun geleceğini düşünen velilerin ve bilinçli öğrencilerin sektörümüze yönelmelerini sağlıyor. Havajet olarak biz de öğrencilerimize verdiğimiz eğitimin yanı sıra sektörün önde gelen kurumlarında staj yapma imkanları sağlıyoruz. Havacılık geleceğin sektörü. Bu yüzden hayatlarının en değerli varlıkları olan çocuklarının geleceğini düşünen tüm velilerimizi standımıza gelerek bilgi almaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

      

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Hizmetler Sektörleri Grubu Kasım ayı toplantısına Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık katıldı.

KSO ve TÜRKLİM iş birliğiyle açılan 'Kariyer Port Mükemmeliyet Merkezi'nde verilecek eğitimlerle limancılık sektörü için nitelikli iş gücü yetiştirilecek.

OMSAN Denizcilik, aldığı “Gemi Acenteliği Yetki Belgesi” ile denizyolu taşımacılığında kesintisiz hizmet sunuyor

Denizli'den sonra demiryolundaki ikinci lojistik terminalini 2014 yılında Aydın Efeler'de yaşama geçirerek sektörde önemli bir yatırıma imza atan Günaydın Group, Aydın...

Dünyanın lider posta ve lojistik grubu Deutsche Post DHL, 2020 Stratejisi çerçevesinde gelişmekte olan pazarları gelecekteki büyümesinin temel taşlarından biri olarak ...

Milas-Bodrum Havalimanı yaz sezonuyla birlikte uçuş ağını yeni havayollarıyla genişletmeye devam ediyor. Ukrayna merkezli havayolu şirketi Bravo, Ukrayna’nın başkenti ...

Arkas’ın filosu yeni aldığıM/V Cinzia A, M/V Teoman A gemilerinin de katılımı ile birlikte son bir yılda % 50 büyüdü.Bu alımla filosundaki konteyner gemisi sayısını 46...

Yazarlar