Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

DHL,Türkiye’de 100 milyon Euro’luk yatırım planlıyor

11.6.2016
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Dünyanın lider posta ve lojistik grubu Deutsche Post DHL, 2020 Stratejisi çerçevesinde gelişmekte olan pazarları gelecekteki büyümesinin temel taşlarından biri olarak belirledi.

Gelirinin yüzde 20’sinden fazlasını gelişmekte olan pazarlardan elde eden DP DHL, bu rakamı 2020’ye kadar yüzde 30’a çıkarmayı hedefliyor. Türkiye de bu kapsamda 11 öncelikli ülke arasında yer alıyor ve Türkiye’ye 5 yıllık bir süreçte toplam 100 milyon euroluk bir yatırım yapmayı hedefliyor

Yatırımlarına ilk olarak geçen yıl 10 milyon euro’luk yatırımıyla Sabiha Gökçen Havalimanını, 220 ülkede hizmet veren, global ağına bağlayarak başlayan DHL Express, İstanbul’un her iki yakasından da uçak kaldıran tek uluslararası hızlı hava taşımacılık şirketi oldu. 

DHL Express ayrıca, İstanbul’da yapımı devam eden 3. havalimanının işletmecisi İGA ile imzaladığı mutabakat zaptı kapsamında, 60 milyon euroluk yatırımla Türkiye’yi bölgesel bir lojistik merkeze dönüştürmeyi amaçlıyor. Bu yatırım ile Türkiye’nin Asya, Ortadoğu ve Avrupa bölgesine hizmet verecek bir lojistik üs olarak konumlandırılması hedefleniyor.

Bu yıl Türkiye’de 35.yılını kutlayan DHL Express, Türk İhracatçılarının ve Kobilerinin  uluslararası pazarlardaki rekabet gücünü artırmak ve onlara yenilikçi çözümler sunmak için de yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.  

Bu bağlamda Türkiye’de hızla büyüyen ve ihracatın yüzde 60’ını gerçekleştiren KOBİ’lere özel bir paket hazırlayan DHL, ‘KOBİ Express” hizmeti ile ihracat yapan KOBİ’lerin de önünü açıyor.

DHL Express, ihracatçı ve KOBİ’lerin yanında…
DHL Express’in ihracatı ve KOBİ’leri desteklemek için çalışmalar yürüttüğüne değinen İzmir Saha Satış Müdürü Didem Tekin müşterilerini desteklemek için yürüttükleri faaliyetleri şöyle sıraladı: her türlü soru ve ihtiyaçlarında yanlarında olabilmek için KOBİ’lere özel, 7/24 ulaşılabilen Kobi Destek Hattımız mevcut, konusunda uzman müşteri hizmetleri temsilcilerimiz Kobi’lerin ihtiyaç duydukları bilgiye istedikleri anda ulaşabilmelerini sağlıyor. Ayrıca yurtdışına açılmış ya da açılma konusunda bilgi edinmek isteyen KOBİ’lere, tekstil, otomotiv, sağlık ve teknoloji gibi farklı sektörlere özel kılavuzlar sunuyoruz. Sektörlere özel olarak sunduğumuz paketleme malzemeleri ile de müşterilerimizin gönderileri, varış noktasına en hızlı ve güvenli şekilde ulaşıyor. 

Kobilere sunduğumuz bir diğer önemli hizmetimiz ise; ihracatı neredeyse Türkiye sınırları içindeymiş gibi kolaylaştıran Mikro İhracat hizmetimiz. Mikro İhracat ile 150 kilogram sınırına ve 7 bin 500 Euro değerine kadar olan ihracat gönderilerinin, ihracat ambar ücreti, gümrük müşavirlik hizmet bedeli gibi prosedürlere takılmadan, basitleştirilmiş beyanname ile gönderilmesi sağlanıyor.

Müşteri odaklı çalışma kültürümüz sayesinde, müşterilerimizin ihtiyaçlarını en hızlı ve doğru şekilde tespit ediyor, onların ihtiyaçları doğrultusunda çözümler sunuyoruz. Yaptığımız her işin merkezinde müşterilerimiz yer alıyor ve bu da müşterilerimizin ilk tercihi olmamızı sağlıyor. Tıpkı İzmir’de faaliyet gösteren Akdemir Dental firması gibi..

       

İşini DHL Express ile büyüttü
Üretiminin yüzde 80’ini yurtdışına ihraç eden ve DHL Express’in İzmir lokasyonundaki en başarılı müşterilerinden biri olan Akdemir Dental Genel Müdürü Cihan Akdemir de kuruluş öykülerini ve DHL Express ile çalışmanın sağladığı avantajları şöyle anlatıyor:

“ Firmamı 2009 yılında kurdum. 2010 yılından beri de DHL ile çalışıyorum. İlk başta kocaman bir sıfırla işe başlamıştık. İlk siparişimizi aldığımızda sabaha kadar çalışmıştık. Sıfırdan bir iş kurmak gerçekten çok zor. Zaman zaman tıkandığınız noktalar oluyor. Bu da mücadeleyi ve fark yaratmayı gerektiriyor. Türkiye, dental ürünler açısından aslında gelişmiş bir pazar ancak yetişmiş işgücü ve kaliteli ürün üretme ile ilgili sorunlar var, bunları aşmak gerekiyor. Biz kurulduktan 1 yıl sonra yurtdışına ürünlerimizi göndermeye başladık. İhracata ilk başladığımızda, üretimimizin sadece yüzde 10’ununu yurtdışına gönderiyorduk, sonra DHL Express ile çalışmaya başladık ve DHL Express’in bize sunduğu çözüm önerileri, kaliteli hizmet ve konusunda uzman çalışanları sayesinde hızlı bir büyüme gösterdik.  10 kişi ile çıktığımız yola, şuan 120 çalışanımız ile devam ediyoruz ve üretimimizin yüzde 80’ini ihraç ediyoruz. En çok  ABD, Fransa, İsveç ve Afrika ülkelerine ihracat yapıyoruz. Bizim için ürünün zamanında ve sağlam bir şekilde yerine ulaşması son derece önemli. ABD’ den aldığımız siparişlerin ertesi gün  Newyork’a teslimatı gerçekleşmiş oluyor. Bu noktada DHL Express bizim için güvenilir bir iş ortağı oldu. İhracata başladığımız ilk günden bu yana hiçbir gönderimizde sıkıntı yaşamadık. Bu da iş hacmimizin gelişmesine büyük bir katkı sağladı. Kuryesinden Satış Müdürüne, tüm İzmir DHL Express ekibinin ihracat gönderilerimizin büyümesinde önemli bir rolü oldu.”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Hizmetler Sektörleri Grubu Kasım ayı toplantısına Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık katıldı.

KSO ve TÜRKLİM iş birliğiyle açılan 'Kariyer Port Mükemmeliyet Merkezi'nde verilecek eğitimlerle limancılık sektörü için nitelikli iş gücü yetiştirilecek.

OMSAN Denizcilik, aldığı “Gemi Acenteliği Yetki Belgesi” ile denizyolu taşımacılığında kesintisiz hizmet sunuyor

Denizli'den sonra demiryolundaki ikinci lojistik terminalini 2014 yılında Aydın Efeler'de yaşama geçirerek sektörde önemli bir yatırıma imza atan Günaydın Group, Aydın...

Milas-Bodrum Havalimanı yaz sezonuyla birlikte uçuş ağını yeni havayollarıyla genişletmeye devam ediyor. Ukrayna merkezli havayolu şirketi Bravo, Ukrayna’nın başkenti ...

Arkas’ın filosu yeni aldığıM/V Cinzia A, M/V Teoman A gemilerinin de katılımı ile birlikte son bir yılda % 50 büyüdü.Bu alımla filosundaki konteyner gemisi sayısını 46...

200 milyar dolar civarında toplam ciroya sahip dünyanın en büyük ilk 20 şirketinden 19’unun Türkiye’de yatırımı bulunuyor

Yazarlar
Website Security Test