Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

MÜSİAD İzmir, Lojistik Sektörünü Masaya Yatırdı

4.12.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Hizmetler Sektörleri Grubu Kasım ayı toplantısına Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık katıldı.

Toplantıya MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Komisyonu Başkanı Bilal Saygılı, Hizmetler Sektörleri Grubu Başkanı Şenol Günaydın ile çok sayıda sektör kurulu üyesi katıldı. Naturla Restaurant’ta düzenlenen kahvaltılı toplantıya katılan işadamları Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık’la görüşerek lojistik sektöründeki sorunları ve çözüm önerilerini masaya yatırdı.

Toplantıda açılış konuşması yapan MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü; MÜSİAD İzmir olarak çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini ve birçok çalışmanın altına imza attıklarını söyledi. Ülkü, “Üyelerimizin ekonomik ve sosyal gelişimine katkımızı artırmak üzere bu ayki Hizmetler Sektörleri Grubumuzun toplantısında da Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürümüz Nihat Kınık ile lojistik sektöründeki sorunları ve çözüm önerilerini ele alıyoruz. Toplantımıza katılımından dolayı sayın müdürümüze teşekkür ediyorum” dedi.

Lojistik sektörünün konuşulduğu toplantıda, İzmir'in gerek üretim, gerekse de lojistik sektörlerinde önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren, Nihat Kınık, mevcut sorunları çözmek ve süreçleri hızlandırmak amacıyla bir özel büro kurduklarını söyledi.

Gümrük konusundaki sorunlara aktif bir şekilde çözüm ürettiklerini kaydeden Kınık, sektör temsilcilerine çözüm bekleyen konuları 24 saat boyunca ilgili mail adreslerinden paylaşabileceklerini de ifade etti. İhracatla uğraşan birçok firma olduğunu ve büyük ölçekli firmalar için özel danışmanlar atayacaklarını dile getiren Kınık, “Belli standartlara sahip firmalarımızın işlerliğinin artması, sorunların hızlı ve kalıcı bir şekilde çözülebilmesi için danışmanlar atayacağız. Bu danışmanlar ilgili firmadaki yetkililerle sürekli temas halinde olarak gerekli destekleri verecekler. Sorunlarınızı bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü olarak sektörle iç içe olmak istiyoruz. Çünkü biz de bu sektörün paydaşlarından biriyiz” diye konuştu.

İthalat, ihracat alanında yaşanan bazı bürokratik sıkıntıların aşılması için gerekli kanunların çıkartılması konusunda da destek sözü veren Kınık, attıkları bir takım adımlar sonucunda mevzuatlara uygun olarak pek çok soruna da çözüm getirdiklerini sözlerine ekledi.

Lojistik firmalarının ekonominin nabzını tuttuğunu ve hükümetin sağladığı kolaylıklarla birlikte ihracatın artan bir ivmeyle devam ettiğini ifade eden MÜSİAD İzmir Şubesi Hizmetler Sektörleri Grubu Başkanı ve Günaydın Group Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Günaydın katılımlarından ve desteklerinden ötürü Nihat Kınık'a teşekkür etti. Toplantı sonunda Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Komisyonu Başkanı Bilal Saygılı ve Hizmetler Sektörleri Grubu Başkanı Şenol Günaydın Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık’a katılımının anısına plaket takdim etti.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

KSO ve TÜRKLİM iş birliğiyle açılan 'Kariyer Port Mükemmeliyet Merkezi'nde verilecek eğitimlerle limancılık sektörü için nitelikli iş gücü yetiştirilecek.

OMSAN Denizcilik, aldığı “Gemi Acenteliği Yetki Belgesi” ile denizyolu taşımacılığında kesintisiz hizmet sunuyor

Denizli'den sonra demiryolundaki ikinci lojistik terminalini 2014 yılında Aydın Efeler'de yaşama geçirerek sektörde önemli bir yatırıma imza atan Günaydın Group, Aydın...

Dünyanın lider posta ve lojistik grubu Deutsche Post DHL, 2020 Stratejisi çerçevesinde gelişmekte olan pazarları gelecekteki büyümesinin temel taşlarından biri olarak ...

Milas-Bodrum Havalimanı yaz sezonuyla birlikte uçuş ağını yeni havayollarıyla genişletmeye devam ediyor. Ukrayna merkezli havayolu şirketi Bravo, Ukrayna’nın başkenti ...

Arkas’ın filosu yeni aldığıM/V Cinzia A, M/V Teoman A gemilerinin de katılımı ile birlikte son bir yılda % 50 büyüdü.Bu alımla filosundaki konteyner gemisi sayısını 46...

200 milyar dolar civarında toplam ciroya sahip dünyanın en büyük ilk 20 şirketinden 19’unun Türkiye’de yatırımı bulunuyor

Yazarlar
Website Security Test