Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Şangay’dan İzmir’e anlamlı ödül

27.9.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Uluslararası Girişimci Kadınlar Zirvesi’nin (IWEC) bu yılki ‘Yılın Kadın Girişimcisi’ ödülüne, İnci Holding Yonetim Kurulu üyesi Perihan İnci layık görüldü.

İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve PBA İç ve Dış Ticaret Yonetim Kurulu Başkanı olan Perihan İnci ‘Yılın Girişimcisi’ ödülüne layık görüldü. TOBB’nin adayı olarak dört Türk kadın girişimci arasında yer alan İnci, Aynur Ayhan, Vildan Özcan ve Canan Özdemir ile birlikte Şangay kentinde düzenlenen törende ödülünü, IWEC’in Yönetim Kurulu Başkanı, ABD’nin eski Benin Büyükelçisi Ruth A. Davis’in elinden aldı.

‘Dünyaya iyi bir örnek’
İnci, TOBB tarafından Türkiye adına aday gösterilmesi ve bu ödüle layık görülmesindeki nedenleri şu şekilde özetledi; “Erkeklerin hakim olduğu üretim sektörlerinde edindiğim benzersiz deneyimler, aile şirketimizin güçlendirilmesi ve yeniden yapılanmasında üstlendiğim rol, kız kardeşlerimle dayanışmam, kadınların elde ettiği başarılara önemli bir örnek. Bazı çalışmalarım henüz tam hedeflerine ulaşmasa da, PBA çatısı altında hızla çeşitlenen farklı sektörlerdeki yatırımlarım girişimci ruhun bir kanıtı olarak görüldü. Kadın girişimciliğini destekleyen öncü ticaret organizasyonlarına olan katkım, önde gelen sektör işbirliklerinde üstlendiğim roller, son olarak da bilgi ve deneyimimi gelecek nesillere aktarma ve kadınlarımıza rol model olma konusundaki çabalarım, beni sadece Türkiye’de değil, uluslararası ölçekte kadın girişimciler için iyi bir örnek olarak gösterilmemi sağladı” diye konuştu.

Asya’daki iş fırsatları
2006 yılında Barcelona ve Manhattan Ticaret Odaları tarafından kurulan ve ABD Dış İşleri Bakanlığı tarafından desteklenen IWEC’in bu yılki ödül teması “Kadın İşletmelerini Küresel Çapta Birleştirmek: Asya’daki Fırsatları Değerlendirmek” oldu.
Küresel ölçekte kadın girişimciliğine katkıda bulunan IWEC, her yıl düzenlediği ödül töreniyle uluslararası pazarda faaliyet gösteren veya göstermek isteyen kadınları bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Her yıl büyüyor
Her sene bünyesine yeni ülkeler katarak daha da büyüyen IWEC’in organizasyonları kapsamında 2006’dan bu yana 40 ülkeden 350’ye yakın kadın girişimci ödüle layık görüldü. Bugüne kadar ödül alan kadınlar arasında, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan başta olmak üzere 15 Türk yer aldı.
Avustralya’dan Güney Amerika’ya kadar dünyanın dört bir köşesinde kadın girişimciliğini teşvik eden IWEC’in ağındaki kadın girişimciler, yaklaşık 26.6 milyar dolarlık bir ticaret hacmini temsil ediyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Çanakkaleli Kadın Girişimciler ile İzmirli Kadın Girişimciler, iki kentin iş kadınları arasında bir güç birliği oluşturmak ve yaratılacak sinerjinin bölgesel ve ülkese...

İzmir Kadınlar Birliği (İZKAB) ve Karabağlar Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile yapılan giyim kursu sergisi büyük ilgi gördü. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvi...

Geceye İZİKAD üyeleri ile birlikte CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ve TÜRGÖK Başkanı Tülay...

Hırvatistan Türkiye Büyükelçisi Hrvoje Cvitanovic ve Hırvatistan İzmir Fahri Konsolosu Candan Çorbacıoğlu, İZİKAD’ı ziyaret etti.

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter şimdi de 33 derneği bünyesinde barındıran İzmir Kadın Kuruluşları Birliği Başkanı oldu.

KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) 9. Olağan Genel Kurulu’nu 22 Mayıs 2019 Çarşamba günü gerçekleştirdi. Genel Kurul’un ardından gerçekleştirilen ilk Yönetim...

Şadan Kaptanoğlu’na başkanlık nişanını selefi Yunan armatör Anastasios Papagiannopoulos taktı.

Yazarlar
Website Security Test