Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

KAGİDER'den 'Kadın Üniversitesi' açıklaması

16.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), 11. Kalkınma Planı’nda yer alan ''Japonya örneği incelenerek sadece kadın öğrencilerin kabul edildiği kadın üniversiteleri kurulacaktır'' ifadesiyle ilgili bir açıklama yayınladı.

KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği), 11. Kalkınma Planı'nda yer alan "Kadın Üniversitesi" maddesiyle ilgili kamuoyu açıklaması yayınladı.

KAGİDER'in yaptığı yazılı açıklamada, "2019 – 2023 dönemini kapsayan 11. Kalkınma Planı’nda Eğitim ana başlığı altında, “Japonya örneği incelenerek sadece kadın öğrencilerin kabul edildiği kadın üniversiteleri kurulacaktır” ifadesini içeren bir madde yer almıştır.

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği KAGİDER, cinsiyet temeline dayalı eğitim verilmesinin ve bu amaçla üniversiteler açılmasının toplumsal cinsiyet eşitliği kavramına aykırı olduğuna ve topluma yarar sağlamayacağına inanmaktadır. Türkiye’nin 2024 yılına kadar yol haritası olma özelliği taşıyan bu dokümanın bu alanda faaliyet gösteren kamu kuruluşları, kadın ve eğitim alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarıyla görüşme ve danışma sürecinin başlatılarak yön verilmesi gerektiğine inanıyor ve bu konuda yetkililere çağrı yapıyoruz.

KAGİDER olarak söz konusu maddenin plandan çıkartılmasını ve bu alanda faaliyet gösteren kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir görüşme ve danışma sürecinin başlatılmasını istiyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

KAGİDER" denildi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB) yeni dönem ilk toplantısını yeni seçilen Huriye Serter’in başkanlığında Türkan Saylan Sanat Merkezi’nde yaptı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Turkcell ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde başlatılan ‘Geleceği Yazan Kadınlar Projesi’ İzmir finali 12 Ekim 20...

KAGİDER ve Türk Tuborg A.Ş.’nin destekleri ile gerçekleşen ''Türkiye Kadın Girişimcilik Endeksi'' çalışması, gerçekleştirilen basın toplantısı ile kamuoyuna sunuldu.

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) öncülüğünde hayata geçirilen ve AB hibe desteği ile iki gün süren İş Yaşamında Kadın Statüsünün Güçlendirilmesi Projesi ''Sosyal İç...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) öncülüğünde hayata geçirilen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen İş Yaşamında Kadın Statüsünün Güçlendirilmesi Projesi ''So...

Çalıştığı bütün kurumlarda çalışkanlığı ile her zaman takdir edilen ve adından söz ettiren İzmirli Kadın Girişimci Funda Ersin, sonunda kendi işinin patronu oldu.

Koordinatörlüğü İzmir Ticaret Borsası tarafından yürütülen TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu’nun İcra Kurulu Başkanı Aysel Öztezel ve kurul üyeleri 24 Eylül 2019 Sa...

Yazarlar
Website Security Test