Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Öztezel’e özel ödül

16.9.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

''Sosyalleşmede En Girişimci Kadın'' ödülü alan TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aysel Öztezel, ''İş kadını ağımız gün geçtikçe büyüyor'' dedi.

Türkiye'nin ilk sosyal medya ve web ödülleri İzmir'de sahiplerini buldu. Kadınların sorunlarına yönelik yaptığı projelerle önemli işlere imza atan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İzmir Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aysel Öztezel, bu yıl ilki gerçekleştirilen Web Firmam Dijital ödülleri kapsamında, "Sosyalleşmede En Girişimci Kadın" seçildi. Başarılı iş kadını Öztezel, Bayraklı’daki Saime Sultan Yalısı’nda düzenlenen törende ödülünü Gülşah Korkmaz’ın elinden aldı. İzmir’in ilk AVM’si olma özelliğini taşıyan Park Bornova’da genel koordinatör olarak iş hayatına giren Aysel Öztezel, TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu’nda çalışmalarına devam ediyor.

“İş ağımız büyüyor”

"Sosyalleşmede En Girişimci Kadın" ödülüne layık görüldüğü için gurur duyduğunu ifade eden Öztezel, kadınların iş hayatında güçlenmesi için önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirtti. Eğitim konusundaki eksiklikleri de giderdiklerini dile getiren Öztezel şu ifadeleri kullandı: “Kız Kardeşim projemiz ve Geleceği Yazan Kadınlar projemiz; TOBB, Habitat, Coca Cola ve üniversite iş birliği ile yürütülen ana projelerimiz. Ayrıca Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğinde girişimcilik derslerine girip son sınıftaki gençlerle bir araya geliyoruz. Ben Yaptım projesi ile internet satışı yapan üretken bir kadın grubumuz var. Aynı zamanda sık sık toplum içinde önder kadınlarımız ile toplantılar yapıyoruz. İş kadını ağımız gün geçtikçe büyüyor. Bu yıl hedefimiz ise kırsalda kadını güçlendirmek ve tarım alanında kadını var etmek.”

“Geleneksel hale gelecek”

Web Firmam Dijital Ödüllerinin, İzmir merkezli olarak gelenekselleştirileceğini dile getiren Web Firmam Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Korkmaz ise "Hayatın aşama aşama dijital evrene taşındığı, sosyal hayatın da önemli oranda sosyal mecralarla entegre olduğu bir dönemde, bu alanı analiz etmek; kötülere bizim yapabileceğimiz fazla bir şey olmasa da en azından iyileri ödüllendirmek, doğruları teşvik etmek için böyle bir yola çıktık” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), Bilgisayar Mühendisleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile işbirliği protokolü imzaladı.

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB), haziran ayı toplantısı Kişisel Marka Yaratıcısı İrem Sefa Yayımlar katılımıyla internet üzerinden gerçekleşti.

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) haziran ayı üye toplantısında, Teknoloji ve İnsan Kolejleri kurucusu, eğitimci ve yazar Zeynep Dereli’yi online olarak ağırladı.

Türkiye’nin ilk kadın köy pazarı olma özelliği taşıyan ‘Antalya Köy Pazarı’, Koronavirüs salgınını önleyici tedbirler kapsamında geçici süreyle faaliyetlerine ara veri...

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), İzmirli kadınları bu yıl 5'incisi düzenlenecek olan İnovasyonda Kadın Girişimcilik Kampına davet ediyor.

EGİKAD’ın online olarak düzenlediği, Avukat Rebia Rezzan Özduran’ın konuşmacı olarak katıldığı ''Fırtına Dindiğinde'' konulu toplantı yapıldı. Toplantının açılışında k...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) düzenlediği online toplantılarla Covid-19 sürecinde salgın sonrası değişmesi beklenen ekonomik ilişkileri ve yeni normali alanında ...

Yazarlar
Website Security Test