Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği yeni dönem ilk toplantısını yaptı

22.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB) yeni dönem ilk toplantısını yeni seçilen Huriye Serter’in başkanlığında Türkan Saylan Sanat Merkezi’nde yaptı.

Yerel yönetimler, üniversiteler, diğer dernek, oda ve vakıflarla da iş birliği yapacaklarını ifade eden Serter, “Vizyonumuz doğrultusunda çalışmalar yapmak üzere Seval Sekin’in önderliğinde 2001 yılında kurulan İKKB bugüne kadar Yıldız Berger, Engin Demir, Türkan Miçoğulları, Emel Denizaslanı, Sema Övgün, Tülin Eraslan öncülüğünde başarılı çalışmalarını bu güne kadar sürdürdü. İKKB Laiklik, eşitlik, kadının insan hakları, demokrasi, ortak paydasında bir araya gelen kadın derneklerinin bir araya geldiği şemsiye örgütlenme modelidir” dedi.

“Kadınlar her yerde olmalı”
Misyonlarının sosyal, siyasi, ekonomik alanlarda kadınların daha çok yer almaları için politikalar üreterek bu konuda çalışmalar yapılmasına öncülük etmek olduğunu ifade eden Serter şöyle konuştu: “İKKB bünyesinde 44 dernek var. Kadınların sosyal hayatta görünür olması, her yerde olması için beraber hareket ediyoruz. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü ve 5 Aralık Kadın Hakları Günü ile ilgili çalışmalarımıza başladık. Konak Belediyesi çatısı altında kurulan Sivil Toplum Kuruluşları Birimi kadınlarla ilgili konuda bizimle iletişime geçtiler. Bu konuda yerel yönetimlerle temas halinde olmak bizleri daha güçlü kılıyor. Başta belediye başkanımız Abdül Batur olmak üzere tüm Konak Belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyorum.”

“Kadın dostu bir belediye”
Konak Belediyesi’nin kadın dostu bir belediye olduğunu ve kadınlara her zaman pozitif ayrımcılık yapacaklarını ifade eden Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, sivil toplum örgütleriyle daha fazla temasa geçebilmek için belediye bünyesinde birimlerin kurulduğunu söyledi. Çocuklar, gençler ve kadınlar konusunda Konak Belediyesi’nin her zaman hizmette bulunacağını belirten Abdül Batur, “ Bizim belediye sınırları içinde 14 tane semt merkezimiz var. Bu merkezlerimizde kadınlara yönelik çalışmalar onların el beceri çalışmaları ve sosyal yaşama katılmaları konusunda çalışmalarımızı bu merkezlerde yapıyoruz. Kadınlara öncelik veren bir belediye olarak sizlerin bizimle paylaşacağı projeler önemli. Aynı şekilde biz de yaptığımız projeleri sizinle de paylaşacağız” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB), haziran ayı toplantısı Kişisel Marka Yaratıcısı İrem Sefa Yayımlar katılımıyla internet üzerinden gerçekleşti.

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) haziran ayı üye toplantısında, Teknoloji ve İnsan Kolejleri kurucusu, eğitimci ve yazar Zeynep Dereli’yi online olarak ağırladı.

Türkiye’nin ilk kadın köy pazarı olma özelliği taşıyan ‘Antalya Köy Pazarı’, Koronavirüs salgınını önleyici tedbirler kapsamında geçici süreyle faaliyetlerine ara veri...

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), İzmirli kadınları bu yıl 5'incisi düzenlenecek olan İnovasyonda Kadın Girişimcilik Kampına davet ediyor.

EGİKAD’ın online olarak düzenlediği, Avukat Rebia Rezzan Özduran’ın konuşmacı olarak katıldığı ''Fırtına Dindiğinde'' konulu toplantı yapıldı. Toplantının açılışında k...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) düzenlediği online toplantılarla Covid-19 sürecinde salgın sonrası değişmesi beklenen ekonomik ilişkileri ve yeni normali alanında ...

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB), ''Kadınlar Üzerine Gerçekler ve Efsaneler'' adlı toplantısı 24. ve 25. dönem milletvekili Şafak Pavey’in katılımıyla internet ü...

Yazarlar
Website Security Test