Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Serter: ''Hayallerinize sınır koymayın''

16.12.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB) ile Konak Belediyesi işbirliğiyle kadınlara yönelik online girişimcilik atölyeleri eğitimleri devam ediyor. İki kurumun geliştirdiği proje kapsamında, kadınlara yönelik online girişimcilik atölyelerinde ‘Sınırsız Düşünebilme ve Odaklanma’ başlığıyla Girne Üniversitesi’nden Prof. İpek Ergür eğitim verdi.

Toplantının açılışında konuşan İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB) Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter, kadınlar olarak nüfusun yarısı olduklarını hatırlatarak, “Gerçekten de yaşamın içinde de yarısı mıyız, bu fırsat veriliyor mu bize?” dedi. Kendimize yatırım yapmanın önemine vurgu yapan Serter, “Bu eğitimlerle hepimiz yeni bilgilerle donanıyoruz. Ulaşmak istediğimiz yere varabilmek için eğitim almamız son derce değerli” dedi.
“Hayal kurun” diyen Serter, “Ben kızıma diyorum ki “Uçun”. Hayallerinize sınır koymayın, kadınlar her zorluğu aşar. Yeter ki birbirimize el verelim” diye konuştu.

“Beyin kullanıldıkça gelişir”

Sınırsız düşünebilme ve odaklanma başlığıyla Girne Üniversitesi’nden Prof. İpek Ergür yaptığı sunumda odaklanma ve uyumun öneminden bahsetti.
Bireylerin kendisine güvenmesinin çok önemli olduğunu söyleyen Prof. İpek Ergür, insan beyninin kapasitesi ve kapsamlı düşünebilme yetisinin gücünü anlattı. İnsan beyni kullanıldıkça güçlendiğini söyleyen Ergür, “Kullanılan beyin gelişir, kullanılmayan beyin körelir. Bu anlamda düşünmek, okumak ve beyninizi kullanmak zihinsel gelişim için çok faydalı” dedi. Prof Ergür online dersi kursiyer kadınlarla birlikte yaptığı bir atölye çalışması ile bitirdi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ege İş Kadınları Derneği’nde (EGİKAD) başkanlık görevini Duha Baran’dan devralan başkan Emre Pınar Kılıç, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özge...

KAGİDER koordinatörlüğünde, KAİSDER ve BUİKAD paydaşlığında yürütülen, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen İş Dünyasında Kadın İletişim Ağı...

Türkiye genelindeki kadın girişimci dernekleri ve münferit kadın girişimcileri tek platformda buluşturan ‘Ticaretin Kadınları’ uygulaması erişime açıldı. Kamu ve özel ...

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB) yeni projesi Dijital Yerliler Akademisi’nin ilk toplantısını gerçekleştirdi.

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği, kadın liderliğinde bir ülkenin nasıl olacağını ortaya koymak amacıyla #ÜlkemiBenYönetsem adıyla bir web sitesi geliştirdi. Proje; Tür...

“Başarı Hikayesi Rol Model Çalışması” adlı sunumuyla güzellik uzmanı, estetisyen ve usta eğitmen Nur Kıvrak girişimci adayı kadınlarla buluştu.

Aliexpress Türkiye Genel Müdürü Yaman Alpata, “E-ihracat fırsatını kaçırmayın” dedi.

Yazarlar
Website Security Test