Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Elmasoğlu: İhmallerin adı kaza olmamalı

7.7.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, geçtiğimiz gün Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde tarım işçilerini taşıyan açık kasa kamyonete başka bir aracın arkadan çarpması sonucu kasada bulunan 13 kadının yaşamını yitirmesine insan ahlakına sahip olmayan dar görüşlü insanların neden olduğunu belirterek “İhmallerin adı kaza olmamalı” dediManisa’nın Gölmarmara ilçesinde yaşanan hazin kaza sonucu kim bilir kaç çocuğun annesiz kaldığına dikkat çeken EGİKAD Başkanı Elmasoğlu, geçmişte buna benzer pek çok kazaların yaşandığını ancak henüz bir ders alınamadığını söyledi.

Kafaları da değiştirmek gerek

Başta yolların güvenliğinden sorumlu emniyet güçleri olmak üzere kazaya karışan kamyonet sahibinin de büyük bir ihmali olduğunu savunan Elmasoğlu, “Kadınlarımız her alanda olduğu gibi dün de istismara uğradı. Kadın ister çok katlı bir plazada çalışsın isterse bir domates tarlasında üzerinde oynanan suiistimal ve ihmaller değişmiyor. Kazada hayatlarını kaybeden kadınlarımızın büyük bir ihtimalle sigortaları bile yoktu. Bizler yıllardan beri kadının toplumdaki yerini iyileştirme mücadelesini bu yüzden veriyoruz. Görüyoruz ki her şeyi devletten beklemek de olmuyor maalesef. O kadınları üzeri açık olan kamyonete yerleştirip insanlığa yakışmayan bir şekilde taşıyan zihniyetin de değişmesi gerekiyor” dedi.

İş kanunu düzgün işlemiyor

Kaza sonucu onlarca yuvanın söndüğünü ifade eden Elmasoğlu, “Oradaki vatandaşlarımız yine “Allah verdi, Allah aldı” diyerek kendi kaderlerine ağlayacaklar. Ancak insan hayatının bu kadar ucuz olmadığını hepimiz biliyoruz. Bu ülkede doğru düzgün işleyen iş kanunu olmadığı, uygulanmadığı ve gerekli cezalar verilmediği  sürece biz böyle daha çok insanımızı kaybetmeye mahkum olacağız” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), Bilgisayar Mühendisleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile işbirliği protokolü imzaladı.

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB), haziran ayı toplantısı Kişisel Marka Yaratıcısı İrem Sefa Yayımlar katılımıyla internet üzerinden gerçekleşti.

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) haziran ayı üye toplantısında, Teknoloji ve İnsan Kolejleri kurucusu, eğitimci ve yazar Zeynep Dereli’yi online olarak ağırladı.

Türkiye’nin ilk kadın köy pazarı olma özelliği taşıyan ‘Antalya Köy Pazarı’, Koronavirüs salgınını önleyici tedbirler kapsamında geçici süreyle faaliyetlerine ara veri...

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), İzmirli kadınları bu yıl 5'incisi düzenlenecek olan İnovasyonda Kadın Girişimcilik Kampına davet ediyor.

EGİKAD’ın online olarak düzenlediği, Avukat Rebia Rezzan Özduran’ın konuşmacı olarak katıldığı ''Fırtına Dindiğinde'' konulu toplantı yapıldı. Toplantının açılışında k...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) düzenlediği online toplantılarla Covid-19 sürecinde salgın sonrası değişmesi beklenen ekonomik ilişkileri ve yeni normali alanında ...

Yazarlar
Website Security Test