Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Elmasoğlu: İhmallerin adı kaza olmamalı

7.7.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, geçtiğimiz gün Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde tarım işçilerini taşıyan açık kasa kamyonete başka bir aracın arkadan çarpması sonucu kasada bulunan 13 kadının yaşamını yitirmesine insan ahlakına sahip olmayan dar görüşlü insanların neden olduğunu belirterek “İhmallerin adı kaza olmamalı” dediManisa’nın Gölmarmara ilçesinde yaşanan hazin kaza sonucu kim bilir kaç çocuğun annesiz kaldığına dikkat çeken EGİKAD Başkanı Elmasoğlu, geçmişte buna benzer pek çok kazaların yaşandığını ancak henüz bir ders alınamadığını söyledi.

Kafaları da değiştirmek gerek

Başta yolların güvenliğinden sorumlu emniyet güçleri olmak üzere kazaya karışan kamyonet sahibinin de büyük bir ihmali olduğunu savunan Elmasoğlu, “Kadınlarımız her alanda olduğu gibi dün de istismara uğradı. Kadın ister çok katlı bir plazada çalışsın isterse bir domates tarlasında üzerinde oynanan suiistimal ve ihmaller değişmiyor. Kazada hayatlarını kaybeden kadınlarımızın büyük bir ihtimalle sigortaları bile yoktu. Bizler yıllardan beri kadının toplumdaki yerini iyileştirme mücadelesini bu yüzden veriyoruz. Görüyoruz ki her şeyi devletten beklemek de olmuyor maalesef. O kadınları üzeri açık olan kamyonete yerleştirip insanlığa yakışmayan bir şekilde taşıyan zihniyetin de değişmesi gerekiyor” dedi.

İş kanunu düzgün işlemiyor

Kaza sonucu onlarca yuvanın söndüğünü ifade eden Elmasoğlu, “Oradaki vatandaşlarımız yine “Allah verdi, Allah aldı” diyerek kendi kaderlerine ağlayacaklar. Ancak insan hayatının bu kadar ucuz olmadığını hepimiz biliyoruz. Bu ülkede doğru düzgün işleyen iş kanunu olmadığı, uygulanmadığı ve gerekli cezalar verilmediği  sürece biz böyle daha çok insanımızı kaybetmeye mahkum olacağız” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türkiye'nin ilk kadın yatırım platformu Arya etkinliklere başlıyor. Kadın Yatırım Platformu Arya'dan basın kuruluşlarına ilk etkinlik için bir davetiye gönderildi.

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB)'nden Kadıköy'de toplanan kadınlara yönelik yapılan polis müdahalesine ilişkin açıklama.

İzmir Ticaret Borsası’nda düzenlenen ''Dilde ayrımcılık, davranışta şiddete dönüşür'' konulu söyleşide toplumsal cinsiyet eşitliği ve cinsiyete dayalı şiddet konuşuldu...

Konak Belediyesi ve İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (KKB) ortaklığında 5 Aralık Kadın Hakları Günü nedeniyle ''Kadın Yoksa Demokrasi Yok'' paneli İzmir Ticaret Odası (...

EBSO Vakfı Mütevelli Heyet Üye eşleri tarafından kurulan EBSOV Kadınlar Birliği, İpek Özçelik’in başkanlığında geleneksel kermesini Alyans Küçük Kulüp’de düzenledi.

İzmir Ticaret Borsası, Türkiye ve AB arasında kadın girişimciliği alanında koordinasyonun sağlanması için kararlılığını bir kez daha vurguladı.

İzmir İş Kadınları Derneği’nin (İZİKAD) geleneksel olarak düzenlediği bu yıl ‘İzmir Derim’ teması ile 5. kez yapılan Fotoğraf Yarışması’nda en güzel İzmir fotoğrafları...

Yazarlar
Website Security Test