Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

EGİKAD yeni projelere hazırlanıyor

17.7.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bugüne kadar kadınlara yönelik hayata geçirdiği projelerle sorunlara parmak basıp çözüm önerileri ürettiklerini belirten Ege İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, önümüzdeki dönemde aralarında kadın sağlığı, şiddeti önleme ve istihdamı olmak üzere yeni projelere hazırlandıklarını bildirdiEGİKAD Başkanı Betül Elmasoğlu ile yönetim kurulu üyeleri ve üyeler derneğin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Pınar Kılıç'ın tarım alanında hizmet veren işyeri Arkhe’yi ziyaret etti.

Çalışmalara devam

Çok sayıda üyenin katılımıyla gerçekleşen ziyarette konuşan Betül Elmasoğlu, Türkiye’deki kadınların güçlü ve ayakta durabilmesinin koşullarının çok ağır olduğunu söyledi. Başladıkları projelerde ayakları yere basan, kimseye ihtiyacı olmadan yaşayabilen kadın hayalini gerçekleştirmek için çalıştıklarını ifade eden Elmasoğlu, önümüzdeki dönemde birçok projeyi hayata geçireceklerini söyledi.

 

Fikri olan kadınları bekliyoruz

Karşıyaka Belediyesi, İzmir Barosu ve Ege Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirecekleri Kadına Şiddet Çalıştayı’nın ardından, eğitim ve kadın sağlığını yakından ilgilendiren bir çalışma içinde olacaklarını anlatan Elmasoğlu, “Biz kendimiz için bir şey yapılmasını beklediğimiz sürece olmayacak. Ziyaretlerimiz de sorunlarımızı konuşmamız açısından verimli geçiyor. Bu yüzden bir fikri olan tüm kadınlarımızı bizimle işbirliği yapmak üzere bekliyoruz” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), Bilgisayar Mühendisleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile işbirliği protokolü imzaladı.

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB), haziran ayı toplantısı Kişisel Marka Yaratıcısı İrem Sefa Yayımlar katılımıyla internet üzerinden gerçekleşti.

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) haziran ayı üye toplantısında, Teknoloji ve İnsan Kolejleri kurucusu, eğitimci ve yazar Zeynep Dereli’yi online olarak ağırladı.

Türkiye’nin ilk kadın köy pazarı olma özelliği taşıyan ‘Antalya Köy Pazarı’, Koronavirüs salgınını önleyici tedbirler kapsamında geçici süreyle faaliyetlerine ara veri...

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), İzmirli kadınları bu yıl 5'incisi düzenlenecek olan İnovasyonda Kadın Girişimcilik Kampına davet ediyor.

EGİKAD’ın online olarak düzenlediği, Avukat Rebia Rezzan Özduran’ın konuşmacı olarak katıldığı ''Fırtına Dindiğinde'' konulu toplantı yapıldı. Toplantının açılışında k...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) düzenlediği online toplantılarla Covid-19 sürecinde salgın sonrası değişmesi beklenen ekonomik ilişkileri ve yeni normali alanında ...

Yazarlar
Website Security Test