Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

EGİKAD yeni projelere hazırlanıyor

17.7.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bugüne kadar kadınlara yönelik hayata geçirdiği projelerle sorunlara parmak basıp çözüm önerileri ürettiklerini belirten Ege İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, önümüzdeki dönemde aralarında kadın sağlığı, şiddeti önleme ve istihdamı olmak üzere yeni projelere hazırlandıklarını bildirdiEGİKAD Başkanı Betül Elmasoğlu ile yönetim kurulu üyeleri ve üyeler derneğin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Pınar Kılıç'ın tarım alanında hizmet veren işyeri Arkhe’yi ziyaret etti.

Çalışmalara devam

Çok sayıda üyenin katılımıyla gerçekleşen ziyarette konuşan Betül Elmasoğlu, Türkiye’deki kadınların güçlü ve ayakta durabilmesinin koşullarının çok ağır olduğunu söyledi. Başladıkları projelerde ayakları yere basan, kimseye ihtiyacı olmadan yaşayabilen kadın hayalini gerçekleştirmek için çalıştıklarını ifade eden Elmasoğlu, önümüzdeki dönemde birçok projeyi hayata geçireceklerini söyledi.

 

Fikri olan kadınları bekliyoruz

Karşıyaka Belediyesi, İzmir Barosu ve Ege Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirecekleri Kadına Şiddet Çalıştayı’nın ardından, eğitim ve kadın sağlığını yakından ilgilendiren bir çalışma içinde olacaklarını anlatan Elmasoğlu, “Biz kendimiz için bir şey yapılmasını beklediğimiz sürece olmayacak. Ziyaretlerimiz de sorunlarımızı konuşmamız açısından verimli geçiyor. Bu yüzden bir fikri olan tüm kadınlarımızı bizimle işbirliği yapmak üzere bekliyoruz” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB)'nden Kadıköy'de toplanan kadınlara yönelik yapılan polis müdahalesine ilişkin açıklama.

İzmir Ticaret Borsası’nda düzenlenen ''Dilde ayrımcılık, davranışta şiddete dönüşür'' konulu söyleşide toplumsal cinsiyet eşitliği ve cinsiyete dayalı şiddet konuşuldu...

Konak Belediyesi ve İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (KKB) ortaklığında 5 Aralık Kadın Hakları Günü nedeniyle ''Kadın Yoksa Demokrasi Yok'' paneli İzmir Ticaret Odası (...

EBSO Vakfı Mütevelli Heyet Üye eşleri tarafından kurulan EBSOV Kadınlar Birliği, İpek Özçelik’in başkanlığında geleneksel kermesini Alyans Küçük Kulüp’de düzenledi.

İzmir Ticaret Borsası, Türkiye ve AB arasında kadın girişimciliği alanında koordinasyonun sağlanması için kararlılığını bir kez daha vurguladı.

İzmir İş Kadınları Derneği’nin (İZİKAD) geleneksel olarak düzenlediği bu yıl ‘İzmir Derim’ teması ile 5. kez yapılan Fotoğraf Yarışması’nda en güzel İzmir fotoğrafları...

İzmir Ticaret Borsası, İspanya Santiago de Compostela Ticaret, Sanayi, Hizmetler Odası ev sahipliğinde düzenlenen “Kadın Girişimcilerin İş ve Sivil Toplum Hayatında İl...

Yazarlar
Website Security Test