Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Elmasoğlu: Kadınların sesi daha gür çıkmalı

9.8.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, önümüz-deki dönemde kadınların sesinin daha gür çıkması gerektiğini ve dernek olarak çalış-malarını bu yönde sürdürdüklerini söylediYönetim kurulu üyesi arkadaşlarıyla birlikte işyerleri ziyaretlerini sürdüren EGİKAD Başkanı Betül Elmasoğlu, Artı Ambalaj işletmecisi Pınar Üngör’ü makamında ziyaret etti.

Negatif yaklaşım değişmeli

Dernek olarak kadınların haklarını her alanda savunmayı görev edindiklerini ifade eden Elmasoğlu, kadınlar olarak Türkiye’nin gidişatından hiç de memnun olmadıklarını söyledi. Geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda bile ‘Bir kadın olarak sus’ denildiğini hatırlatan Elmasoğlu, “İş artık ülkemizin en yüksek kuru-mu olan Meclis’te saygı sınırlarını zorlayacak hale gelmiş durumda. Meclis çatısı altında bu tür bir söylem yapılıyorsa Anadolu’nun herhangi bir yerinde kim bilir kadına bakış açısı nasıldır. Toplumun kadına olan negatif yaklaşımı ve anlayışını değiştirilmesi ge-rekiyor” dedi.

Saygınlık en büyük temennimiz

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kadınların seslerinin daha gür çıkarabilme-si için yapılacak olan tüm çalışmaların içinde olmaya gayret göstereceklerini belirten Elmasoğlu, “Anlıyoruz ki biz kadınların derdinden sadece kadınlar anlayacak ve proje-ler üretecek. Toplumun yüzde 50’sini oluşturan kadınların refaha ulaşabilmesi ve top-lum içinde saygın bir yer alabilmesi en büyük temennimiz” diye konuştu.

 

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), Bilgisayar Mühendisleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile işbirliği protokolü imzaladı.

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB), haziran ayı toplantısı Kişisel Marka Yaratıcısı İrem Sefa Yayımlar katılımıyla internet üzerinden gerçekleşti.

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) haziran ayı üye toplantısında, Teknoloji ve İnsan Kolejleri kurucusu, eğitimci ve yazar Zeynep Dereli’yi online olarak ağırladı.

Türkiye’nin ilk kadın köy pazarı olma özelliği taşıyan ‘Antalya Köy Pazarı’, Koronavirüs salgınını önleyici tedbirler kapsamında geçici süreyle faaliyetlerine ara veri...

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), İzmirli kadınları bu yıl 5'incisi düzenlenecek olan İnovasyonda Kadın Girişimcilik Kampına davet ediyor.

EGİKAD’ın online olarak düzenlediği, Avukat Rebia Rezzan Özduran’ın konuşmacı olarak katıldığı ''Fırtına Dindiğinde'' konulu toplantı yapıldı. Toplantının açılışında k...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) düzenlediği online toplantılarla Covid-19 sürecinde salgın sonrası değişmesi beklenen ekonomik ilişkileri ve yeni normali alanında ...

Yazarlar
Website Security Test