Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Elmasoğlu: Kadınların sesi daha gür çıkmalı

9.8.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, önümüz-deki dönemde kadınların sesinin daha gür çıkması gerektiğini ve dernek olarak çalış-malarını bu yönde sürdürdüklerini söylediYönetim kurulu üyesi arkadaşlarıyla birlikte işyerleri ziyaretlerini sürdüren EGİKAD Başkanı Betül Elmasoğlu, Artı Ambalaj işletmecisi Pınar Üngör’ü makamında ziyaret etti.

Negatif yaklaşım değişmeli

Dernek olarak kadınların haklarını her alanda savunmayı görev edindiklerini ifade eden Elmasoğlu, kadınlar olarak Türkiye’nin gidişatından hiç de memnun olmadıklarını söyledi. Geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda bile ‘Bir kadın olarak sus’ denildiğini hatırlatan Elmasoğlu, “İş artık ülkemizin en yüksek kuru-mu olan Meclis’te saygı sınırlarını zorlayacak hale gelmiş durumda. Meclis çatısı altında bu tür bir söylem yapılıyorsa Anadolu’nun herhangi bir yerinde kim bilir kadına bakış açısı nasıldır. Toplumun kadına olan negatif yaklaşımı ve anlayışını değiştirilmesi ge-rekiyor” dedi.

Saygınlık en büyük temennimiz

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kadınların seslerinin daha gür çıkarabilme-si için yapılacak olan tüm çalışmaların içinde olmaya gayret göstereceklerini belirten Elmasoğlu, “Anlıyoruz ki biz kadınların derdinden sadece kadınlar anlayacak ve proje-ler üretecek. Toplumun yüzde 50’sini oluşturan kadınların refaha ulaşabilmesi ve top-lum içinde saygın bir yer alabilmesi en büyük temennimiz” diye konuştu.

 

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türkiye'nin ilk kadın yatırım platformu Arya etkinliklere başlıyor. Kadın Yatırım Platformu Arya'dan basın kuruluşlarına ilk etkinlik için bir davetiye gönderildi.

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB)'nden Kadıköy'de toplanan kadınlara yönelik yapılan polis müdahalesine ilişkin açıklama.

İzmir Ticaret Borsası’nda düzenlenen ''Dilde ayrımcılık, davranışta şiddete dönüşür'' konulu söyleşide toplumsal cinsiyet eşitliği ve cinsiyete dayalı şiddet konuşuldu...

Konak Belediyesi ve İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (KKB) ortaklığında 5 Aralık Kadın Hakları Günü nedeniyle ''Kadın Yoksa Demokrasi Yok'' paneli İzmir Ticaret Odası (...

EBSO Vakfı Mütevelli Heyet Üye eşleri tarafından kurulan EBSOV Kadınlar Birliği, İpek Özçelik’in başkanlığında geleneksel kermesini Alyans Küçük Kulüp’de düzenledi.

İzmir Ticaret Borsası, Türkiye ve AB arasında kadın girişimciliği alanında koordinasyonun sağlanması için kararlılığını bir kez daha vurguladı.

İzmir İş Kadınları Derneği’nin (İZİKAD) geleneksel olarak düzenlediği bu yıl ‘İzmir Derim’ teması ile 5. kez yapılan Fotoğraf Yarışması’nda en güzel İzmir fotoğrafları...

Yazarlar
Website Security Test