Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Elmasoğlu: Tatil değil, iş zamanı

14.8.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, ülkenin terör başta olmak üzere birçok sorunla boğuştuğunu, 7 Ha-ziran seçimlerinden bugüne 70 gün geçmesine rağmen Hükümetin kurulamadığını belirterek, bu dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin iş başı yapması gerektiğini söylediDernek yönetim kurulu ve üyeleri ile birlikte işyerleri ziyaretlerini sürdüren EGİKAD Başkanı Betül Elmasoğlu,  Saylam Hukuk Bürosu Sahibi Gülden Saylam’ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında gündemi değerlendiren EGİKAD üyeleri, terör saldırıları, ekonomik sıkıntı başta olmak üzere birçok sorunla boğuşan Türkiye’de, Hükümette kurulamadı-ğına dikkat çekerek, bu ortamda TBMM’nin tatilde olmasını anlayamadıklarını ifade ettiler. 

    

2.5 ay tatil lüks

TBMM’nin ramazan bayramından önce 15 Temmuz tarihinde tatile girdiğini ve 1 Ekim’e kadar tatilde olacağının Resmi Gazete’de yayımlandığını dile getiren EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, sorunlara çözüm üretilmesi için seçilen mil-letvekillerinin bu ortamda 2.5 ay tatil yapmalarının mümkün olmadığını söyledi. Ülke-de 70 gündür Hükümet kurulamadığını bu nedenle siyasi istikrarsızlık görüntüsünün ortaya çıktığını açıklayan Elmasoğlu, “Seçimler 7 Haziran tarihinde yapıldı. Seçimlerde halk koalisyon kurulmasını istedi. 70 günlük süre geçti ama bir türlü Hükümet kurula-madı. Bu süre içinde ülkede terör yeniden canlar almaya başladı. Ekonomide dengeler değişti. Sanayiciler umutsuz. İş dünyası ne olacak beklentisiyle adım atamıyor. Böyle bir ortamda ülke sorunlarına çözüm için seçtiğimiz vekillerimiz tatilde. 1 Ekim’e kadar da tatilleri sürecek. TBMM böyle bir süreçte hemen görevine başlamalı. Hükümet kuru-lamadı erken seçim ufukta görünüyor ama yeni bir seçim ülke için zaman kaybı olacak” dedi. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), Bilgisayar Mühendisleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile işbirliği protokolü imzaladı.

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB), haziran ayı toplantısı Kişisel Marka Yaratıcısı İrem Sefa Yayımlar katılımıyla internet üzerinden gerçekleşti.

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) haziran ayı üye toplantısında, Teknoloji ve İnsan Kolejleri kurucusu, eğitimci ve yazar Zeynep Dereli’yi online olarak ağırladı.

Türkiye’nin ilk kadın köy pazarı olma özelliği taşıyan ‘Antalya Köy Pazarı’, Koronavirüs salgınını önleyici tedbirler kapsamında geçici süreyle faaliyetlerine ara veri...

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), İzmirli kadınları bu yıl 5'incisi düzenlenecek olan İnovasyonda Kadın Girişimcilik Kampına davet ediyor.

EGİKAD’ın online olarak düzenlediği, Avukat Rebia Rezzan Özduran’ın konuşmacı olarak katıldığı ''Fırtına Dindiğinde'' konulu toplantı yapıldı. Toplantının açılışında k...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) düzenlediği online toplantılarla Covid-19 sürecinde salgın sonrası değişmesi beklenen ekonomik ilişkileri ve yeni normali alanında ...

Yazarlar
Website Security Test