Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Elmasoğlu: Kadınların önündeki engeller kaldırılmalı

7.10.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elma-soğlu, iş hayatına girmek isteyen kadınların önünde birçok engel bulundu-ğuna işaret ederek, engellerin kaldırılmasını ve kadın girişimcilerin daha çok desteklenmesini istediklerini söylediCumhuriyet Halk Partisi’nin ekonomi kurmaylarından biri olan ve İzmir 1. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı Selin Sayek Böke EGİKAD’ı ziyaret etti. Ziyaret EGİKAD Yöne-tim Kurulu Üyeleri katılırken, kadın girişimciler iş hayatında yaşadıkları sıkıntıları anla-tarak yeni dönemdeki TBMM’den bu sorunları aşacak tedbirlerin alınmasını istediler. 

Kadın girişimciye daha çok destek

Ziyarette konuşan EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, Selin Sayek Bö-ke’nin bir kadın olarak 1. Sıradan aday olmasına çok sevindiklerine işaret etti. Kadın-ların, iş, siyaset ve sosyal hayatta ön planda olması için mücadele ettiklerini ifade eden Elmasoğlu, “Böke’nin kendisini iyi yetiştirmiş bir kadın olarak siyasette de kendi-sini ispat etmesi bizi çok mutlu ediyor. Kendisine yeni başladığı siyasi yolculuğunda başarılar diliyoruz. Yeni oluşturulacak Meclisten de kadınların iş hayatına girişteki zor-lukların kaldırılmasını bekliyoruz. Yeterli sermayesi ve üzerinde gayrimenkulü bulun-mayan kadın girişimcilere Kredi Garanti Fonu aracılığıyla kaynak yaratılmasını istiyo-ruz. Kadınların hem kariyer hem de çocuk sahibi olmaları için kreş imkanlarının artı-rılmasını bekliyoruz. Kadına verilen destek miktarlarının daha da yükseltilmesini isti-yoruz “dedi. 

CHP İzmir 1. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı Selin Sayek Böke’de seçim bildirgelerinde gençlere ve kadınlara dönük olarak birçok projenin yer aldığına işaret ederek, kadın-ların daha çok ekonominin içinde yer alarak ülkeye katma değer sağlaması gerektiğini söyledi. Kadınların iş hayatında daha aktif olması için her mahalleye bir kreş yapılma-sını istediklerini anlatan Böke, “Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi dünyada medeni sa-yılan birçok ülkeden önce kadına seçme ve seçilme hakkını tanımıştır. CHP, kadın hak-ları konusunda Türkiye’de örnek partidir. Kadınların iş hayatında etkin yer alması için her türlü düzenlemeyi yapmaya hazırız. Kadınlara verilecek destekleri daha da artıra-cağız. Kadıların iş hayatındaki payını gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarmak için her türlü tedbiri alacağız” diye konuştu. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB), haziran ayı toplantısı Kişisel Marka Yaratıcısı İrem Sefa Yayımlar katılımıyla internet üzerinden gerçekleşti.

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) haziran ayı üye toplantısında, Teknoloji ve İnsan Kolejleri kurucusu, eğitimci ve yazar Zeynep Dereli’yi online olarak ağırladı.

Türkiye’nin ilk kadın köy pazarı olma özelliği taşıyan ‘Antalya Köy Pazarı’, Koronavirüs salgınını önleyici tedbirler kapsamında geçici süreyle faaliyetlerine ara veri...

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), İzmirli kadınları bu yıl 5'incisi düzenlenecek olan İnovasyonda Kadın Girişimcilik Kampına davet ediyor.

EGİKAD’ın online olarak düzenlediği, Avukat Rebia Rezzan Özduran’ın konuşmacı olarak katıldığı ''Fırtına Dindiğinde'' konulu toplantı yapıldı. Toplantının açılışında k...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) düzenlediği online toplantılarla Covid-19 sürecinde salgın sonrası değişmesi beklenen ekonomik ilişkileri ve yeni normali alanında ...

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB), ''Kadınlar Üzerine Gerçekler ve Efsaneler'' adlı toplantısı 24. ve 25. dönem milletvekili Şafak Pavey’in katılımıyla internet ü...

Yazarlar
Website Security Test