Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İki kadın magnet ustası oldu

12.10.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Monoton iş hayatından sıkılıp İzmir ve Mersin’den Akyaka’ya yerleşen Burcu Özdemir Ünsal ile Songül Atay hobi olarak başladıkları magnet yapımında kısa sürede birer usta haline geldilerİzmir ve Mersin’de çalıştıkları işyerlerindeki motononluktan ve kent yaşamından bunalarak Akyaka’ya yerleşen ve orada tanışan Burcu Özdemir Ünsal ile Songül Atay, takı ile başladıkları üretim sürecinde kısa sürede çok tanınan birer magnet ustası oldular.

El işi takıların Akyaka’da büyük ilgi görmesi ile beldeyi ve bölgeyi anımsatacak magnetler dizayn etmeye başlayan Burcu Özdemir Ünsal ve Songül Atay  evlerinin küçük bir odasını atölye olarak kullanıyorlar. 

    

Akyaka’nın kendine özgü mimarisini yansıtan evleri, dünyaca ünlü koruma altında tutulan Azmak Çayı, kitesurf sporunu anımsatacak magnetler tasarlayarak üreten iki arkadaşın stantta sergiledikleri magnetler  çok beğenilince Akyaka’daki mekan sahiplerinden hatta  Alaçatı ve Uludağ’dan da toplu siparişler almaya başladılar. 

“En büyük hayalimiz, büyük bir atölyeye sahip olarak Akyaka’da yaşayan ev kadınlarıyla birlikte üretim yapmak ve o hanımlarında iş sahibi olmasını sağlamak” diyen Özdemir ile Atay, “Kuracağımızı atölyede  magnetin yanısıra kitap ayracı, kahve kupaları ve daha farklı hediyelik eşyalar da üretmeyi planlıyoruz. Ayrıca  İzmir ve İstanbul Galata’ya özgü magnetler yaparak, magnetlerini oraya ait bir sembol haline getirmek istiyoruz” diye konuştular..

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB), haziran ayı toplantısı Kişisel Marka Yaratıcısı İrem Sefa Yayımlar katılımıyla internet üzerinden gerçekleşti.

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) haziran ayı üye toplantısında, Teknoloji ve İnsan Kolejleri kurucusu, eğitimci ve yazar Zeynep Dereli’yi online olarak ağırladı.

Türkiye’nin ilk kadın köy pazarı olma özelliği taşıyan ‘Antalya Köy Pazarı’, Koronavirüs salgınını önleyici tedbirler kapsamında geçici süreyle faaliyetlerine ara veri...

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), İzmirli kadınları bu yıl 5'incisi düzenlenecek olan İnovasyonda Kadın Girişimcilik Kampına davet ediyor.

EGİKAD’ın online olarak düzenlediği, Avukat Rebia Rezzan Özduran’ın konuşmacı olarak katıldığı ''Fırtına Dindiğinde'' konulu toplantı yapıldı. Toplantının açılışında k...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) düzenlediği online toplantılarla Covid-19 sürecinde salgın sonrası değişmesi beklenen ekonomik ilişkileri ve yeni normali alanında ...

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB), ''Kadınlar Üzerine Gerçekler ve Efsaneler'' adlı toplantısı 24. ve 25. dönem milletvekili Şafak Pavey’in katılımıyla internet ü...

Yazarlar
Website Security Test