Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Geleceğin Kadın Liderleri projesi 2015 mezunlarını verdi

23.10.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

KAGİDER ve Sanofi Türkiye’nin işbirliğiyle hayata geçirilen Geleceğin Kadın Liderleri Projesi’nin 2015 yılı mezunları sertifikalarını aldı. Düzenlenen eğitimleri başarıyla tamlayan 63 genç kadın mezun oldu. 2010’dan beri devam eden Geleceğin Kadın Liderleri Projesi kapsamında sertifika alan genç kadın sayısı 388’e yükseldiTürkiye’de kadınların konumunun her alanda güçlendirilmesi ve sosyo-ekonomik gelişmişlik hedeflerine ulaşılması için bilinçlendirme çalışmalarının gençlerden başlamasının gerekliliğine ve önemine inanan KAGİDER ve Sanofi Türkiye’nin işbirliğiyle 2010 yılından bu yana sürdürdüğü ‘Geleceğin Kadın Liderleri’ projesi, 2015 yılında da 63 genç kadını iş dünyasına hazırladı.

19 - 22 Ekim 2015 tarihleri arasında düzenlenen eğitimleri başarıyla tamamlayan genç kadınlar 22 Ekim Perşembe günü KAGİDER’in ofisinde gerçekleştirilen törenle sertifikalarını aldı. Sertifika alan tüm genç kadınların altı ay boyunca işe yerleşme süreçleri KAGİDER tarafından takip edilerek mentorluk almaları sağlanacak

Geleceğin Kadın Liderleri projesi kapsamında, Türkiye genelinde başarı potansiyeli yüksek, üniversiteden yeni mezun genç kadınları iş hayatına hazırlamak amacıyla kişisel gelişim, sektörel bilgi, iş yaşamı dinamikleri ve kariyer planlaması konularında eğitimler veriliyor. 2015 yılı mezunları ile birlikte eğitim verilen genç kadın sayısı 388’e yükseldi.

Bugüne kadar 388 genç kadın sertifika aldı

KAGİDER Başkanı Sanem Oktar Geleceğin Kadın Liderleri projesi ile ilgili şunları söyledi: “KAGİDER olarak Türkiye’de kadın girişimciliği ve kadın istihdamını bir arada değerlendirmek gerektiğine inanıyoruz. 6 yıl önce Geleceğin Kadın Liderleri projesini hayata geçirdiğimizde genç kadınları istihdama hazırlamayı, iş dünyasında onları bekleyen her durumu gerçek hayattan örnekler ve deneyim paylaşımlarıyla aktarmayı hedeflemiştik. Bu hedef doğrultusunda yola çıktık ve KAGİDER üyelerinden, gönüllülerinden ve Sanofi yetkililerinden oluşan yaklaşık 20 kişilik ekibimizle Geleceğin Kadın Liderleri projemizi başlattık. Sizlerle birlikte bugüne kadar 388 genç kadına bu eğitim ve yönderlik fırsatını sunmanın gururunu yaşıyoruz. Projemizin her geçen yıl iş dünyasına yeni girişimci kadınların eklenmesini sağlayacağına inanıyor, ekonomide yerlerini almak isteyen tüm genç kadınları ilerleyen dönemde Geleceğin Kadın Liderleri projesine başvurmaya davet ediyoruz.

Sanofi 5 yıldır Geleceğin Kadın Liderleri Projesine destek veriyor

Sanofi Türkiye Kurumsal İlişkiler ve İletişim Direktörü Hande Göksoy, Geleceğin Kadın Liderleri projesi ile ilgili olarak “Sanofi Grubu olarak, hem dünyada hem de ülkemizde kadınlarının iş gücüne katılımına büyük önem veriyoruz. Beş yıldır koşulsuz desteklediğimiz Geleceğin Kadın Liderleri projesi ile genç kadınların hayatlarına dokunarak fark yaratmayı ilke edindik. İstihdam ve fırsat eşitliğine yönelik projelerimizle Sanofi Türkiye olarak kurumsal sosyal sorumluluk alanında ülkemizin öncü kuruluşları arasında yer almaktan dolayı gurur duyuyoruz.” dedi.

Projeye katılmak isteyen genç kadınlar, proje duyuruları başladıktan sonra şahsen başvuru formu doldurarak sürece dâhil oldular. İki ay süren başvuruların ardından 20 kişilik bir ekip tarafından üç farklı şekilde değerlendirildiler. Öncelikle, belirlenen temel kriterler doğrultusunda başvuru taramaları yapıldı, ilk elemeyi geçen genç kadınlarla telefon ve video mülakatları gerçekleştirildi ve son olarak gerçekleştirilen yüz yüze mülakatlar neticesinde proje kapsamında eğitim almaya hak kazanan katılımcılar seçildi. Sanofi Grubu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Komitesi’nden proje gönüllüleri de mülakat sürecinde projeye destek verdi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB), haziran ayı toplantısı Kişisel Marka Yaratıcısı İrem Sefa Yayımlar katılımıyla internet üzerinden gerçekleşti.

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) haziran ayı üye toplantısında, Teknoloji ve İnsan Kolejleri kurucusu, eğitimci ve yazar Zeynep Dereli’yi online olarak ağırladı.

Türkiye’nin ilk kadın köy pazarı olma özelliği taşıyan ‘Antalya Köy Pazarı’, Koronavirüs salgınını önleyici tedbirler kapsamında geçici süreyle faaliyetlerine ara veri...

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), İzmirli kadınları bu yıl 5'incisi düzenlenecek olan İnovasyonda Kadın Girişimcilik Kampına davet ediyor.

EGİKAD’ın online olarak düzenlediği, Avukat Rebia Rezzan Özduran’ın konuşmacı olarak katıldığı ''Fırtına Dindiğinde'' konulu toplantı yapıldı. Toplantının açılışında k...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) düzenlediği online toplantılarla Covid-19 sürecinde salgın sonrası değişmesi beklenen ekonomik ilişkileri ve yeni normali alanında ...

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB), ''Kadınlar Üzerine Gerçekler ve Efsaneler'' adlı toplantısı 24. ve 25. dönem milletvekili Şafak Pavey’in katılımıyla internet ü...

Yazarlar
Website Security Test