Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

EGİKAD’dan coşkulu 7. yıl kutlaması

24.10.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) 7. Kuruluş yıldönümünü coşkulu bir gece ile kutladıKüçük Kulüp Alliance Restoran’da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Devlet Eski Bakanı Işılay Saygın, EGSD Başkanı Mukadder Özden, İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt, İZİKAD Başkanı Candan Çilingiroğlu, TÜRGÖK Başkanı Tülay Yazgan, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen ile çok sayıda sivil toplum ve EGİKAD üyelerinin katılımıyla yapılan kutlamada, 7. Yıl pastası da hep birlikte kesildi. Kutlama gecesinde ayrıca KAGİDER Kurucu Üyesi, geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanı ve Otacı-Kurtsan Holding’in Başkanı Meltem Kurtsan da girişimcilik öyküsünü misafirlerle paylaştı. 

    

Kadınlar için mücadele

Toplantıda konuşan EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, derneklerinin 15 Temmuz 2008 yılında kurulduğu günden bu yana kadınların iş ve sosyal hayatta daha etkin yer alması için mücadele ettiğini söyledi. Bu kapsamda birçok projeyi hayata geçirdiklerini ve kadınların seslerini duyurduklarının altını çizen Elmasoğlu, “Ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım geçmiş dönem yönetim kurulundan aldığımız misyon bayrağını daha yukarılara taşıdığımıza inanıyorum. Önümüzdeki günlerde de çalışmalarımızla yeni projeler üretmeye devam ederek kadınlarımızın sesi olmaya devam edeceğiz. Kadınlar için bundan sonra daha çok çalışacağız. Türkiye kadının toplumdaki yeri bakımından dünyadaki 146 ülke arasında 127. Sırada. İş hayatında kadının yeri yüzde 30’lar seviyesinde. Türkiye ekonomisinin büyümesi ve çağdaş bir ülke haline gelmesi için kadının daha fazla katkısına ihtiyaç var” dedi. 

      

    EGİKAD Başkanı Betül Elmasoğlu ile EGİKAD Kurucu Başkanı Işın Yılmaz gecenin sonunda KAGİDER Geçmiş Dönem Başkanı Meltem Kurtsan’a plaket takdim etti. 

Kocaoğlu’ndan kadınlara tam destek

Kutlama gecesinde derneğe yeni üye olan isimlere EGİKAD Başkanı Betül Elmasoğlu tarafından rozetleri takılırken, yapılan çekilişte de konuklara değişik hediyeler verildi. Gecenin sonuna kadar kadınları yalnız bırakmayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, tüm davetliler ile birlikte 7. Kuruluş yıldönümü pastası kesti.  

    

  Konuklar hep birlikte EGİKAD’ın 7. Kuruluş yıldönümü pastasını kesti. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB), haziran ayı toplantısı Kişisel Marka Yaratıcısı İrem Sefa Yayımlar katılımıyla internet üzerinden gerçekleşti.

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) haziran ayı üye toplantısında, Teknoloji ve İnsan Kolejleri kurucusu, eğitimci ve yazar Zeynep Dereli’yi online olarak ağırladı.

Türkiye’nin ilk kadın köy pazarı olma özelliği taşıyan ‘Antalya Köy Pazarı’, Koronavirüs salgınını önleyici tedbirler kapsamında geçici süreyle faaliyetlerine ara veri...

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), İzmirli kadınları bu yıl 5'incisi düzenlenecek olan İnovasyonda Kadın Girişimcilik Kampına davet ediyor.

EGİKAD’ın online olarak düzenlediği, Avukat Rebia Rezzan Özduran’ın konuşmacı olarak katıldığı ''Fırtına Dindiğinde'' konulu toplantı yapıldı. Toplantının açılışında k...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) düzenlediği online toplantılarla Covid-19 sürecinde salgın sonrası değişmesi beklenen ekonomik ilişkileri ve yeni normali alanında ...

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB), ''Kadınlar Üzerine Gerçekler ve Efsaneler'' adlı toplantısı 24. ve 25. dönem milletvekili Şafak Pavey’in katılımıyla internet ü...

Yazarlar
Website Security Test