Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Girişimci Kadın Liderler, kadın girişimcileri arıyor

27.10.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi EY’nin global olarak uyguladığı Girişimci Kadın Liderler Programı artık Türkiye’de… Bu bir yıllık etkili program ile kadın girişimciler, işletmelerinin operasyonlarını, elde edecekleri kazanımlarla büyüterek uluslararası pazarlarda etkin faaliyet göstermeye ve rekabet etmeye hazır hale geliyorUluslararası denetim ve danışmanlık şirketi EY, yüksek potansiyelli kadın girişimcilerin işlerini büyütmelerine destek olmak amacıyla dünyada yaklaşık 30 ülkede uyguladığı EY Entrepreneurial Winning Women / Girişimci Kadın Liderler Programı’nı Türkiye’ye getirdi. 

Türkiye kayıtları 26 Ekim, Pazartesi günü başlayan EY Girişimci Kadın Liderler Programı, işletmelerinin operasyonlarını çok sayıda kazanımla büyüterek uluslararası pazarlarda etkin faaliyet göstermeye hazır, alanında lider olmak isteyen kadın girişimciler için tasarlandı.

EY’nin global olarak uyguladığı Girişimci Kadın Liderler Programı’nı Türkiye’de de hayata geçirmenin heyecanını yaşadıklarını belirten EY EMEIA (Avrupa, Orta Doğu, Hindistan&Afrika) Bölgesi Stratejik Büyüyen Pazarlar Lideri Demet Özdemir “Bu bir yıllık etkili program, işlerini büyütme hedefi, tutkusu ve potansiyeli olan kadın girişimcilere ulaşarak onların hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor. Girişimcilere yönelik koçluk, danışmanlık ve rehberlik alanında bir dünya lideri olarak, başarılı rol modellere ve iş geliştirme çevrelerine erişimin, girişimcilerin işlerini büyütmeleri için ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz.” dedi. 

EY Girişimci Kadın Liderler Programı, katılımcılarına işlerini büyütmelerine destek olacak şu katkıları sağlıyor: 

- Güncel sektör haberleri, araştırmalar, işletme stratejileri ve uygulamaları hakkında bilgi alışverişi ile bilgi birikimlerini artırmak

- Potansiyel ortaklıkları, stratejik işbirliklerini, yeni müşteri ve tedarikçileri ve muhtemel sermaye kaynaklarını tespit etmek

- Birebir mentörlük ve koçluk desteği almak

- Üst düzey danışmanlar ve tanınmış girişimcilerle diyaloglar kurarak liderlik, yöneticilik ve işletme becerilerini geliştirmek 

- Kendileri ve şirketlerinin kurumsal yöneticiler, yatırımcılar ve medya karşısındaki görünürlüğünü artırmak.

PROGRAMA KATILANLARIN ŞİRKETLERİ HIZLA BÜYÜDÜ

Programın Türkiye lideri, EY Türkiye Kurumsal Finansman Şirket Ortağı Özge Gürsoy “Bugüne kadar dünyanın diğer bölgelerinde düzenlenen programlar dahilinde elde edilen sonuçlar, EY Girişimci Kadın Liderler Programının, girişimciler için hızlı bir büyüme sağladığını gösteriyor” dedi. Gürsoy, Babson College Kadın Girişimci Liderliği Merkezi tarafından düzenlenen bağımsız bir etki değerlendirme araştırmasının sonuçlarından bahsetti. Buna göre,

- Programa Kuzey Amerika’dan katılan şirketlerin 2013 yılı toplam cirosu programa katılmadan önceki yıllara göre %63 artış gösterdi.

- Katılımcılar yıllık ortalama %20 civarında ciro artışı sağlarken, programa katılmalarının ikinci yılında şirketlerinin büyümeleri %50’ye ulaştı. 

- Katılımcılar aynı zamanda bir girişimci olarak kendilerine güvenlerinde, büyüme hedeflerinde, iş çevrelerinde ve bu çevrelerindeki görünürlüklerinde artış gördüklerini ifade ettiler.

ADAYLARDA ARANAN KRİTERLER

Bu ayrıcalıklı fırsattan yararlanmak isteyen adayların ve şirketlerinin belli kriterleri sağlamaları gerektiğine dikkat çeken programın Avrupa, Orta Doğu, Hindistan, Afrika Direktörü İmge Kaya Sabancı da şunları söyledi:  “EY Girişimci Kadın Liderler Program’ına katılmak isteyenlerin şirketlerinin Türkiye merkezli olması, son iki yılda yıllık en az 1 milyon TL cirosu olması ve en az 3 yıldır faaliyet göstermesi gerekiyor. Kadın girişimcinin ise şirkette en az yüzde 25 hissedar olması ve yönetimsel olarak ana karar vericilerden biri olması programa katılım için önemli. İşini büyütmek isteyen kadın girişimciler, bu fırsatı kaçırmamalı!” Kaya Sabancı, ayrıca, kadınların sadece yeni girişimci olmalarına ve şirket kurmalarına odaklanmış başka birçok programdan farklı olarak, EY Türkiye Girişimci Kadınlar Programı’nın kadınların var olan şirketlerini büyüterek pazar lideri konumuna ulaşmalarına yardımcı olmayı amaçladığını belirtti.

Belirlenen kriterleri ve özellikleri sağlayan adayların başvuruları değerlendirilerek, 10 Şubat 2016 tarihine kadar EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı 2016 Dönemi’nde yer alacak en fazla 12 kadın girişimci belirlenecek.

EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı’na başvurmak isteyen kadın girişimciler, 11 Ocak 2016 tarihine kadar www.ey.com/tr/eww  web sitesi üzerinden form doldurarak başvuru yapabilecek.

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB), haziran ayı toplantısı Kişisel Marka Yaratıcısı İrem Sefa Yayımlar katılımıyla internet üzerinden gerçekleşti.

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) haziran ayı üye toplantısında, Teknoloji ve İnsan Kolejleri kurucusu, eğitimci ve yazar Zeynep Dereli’yi online olarak ağırladı.

Türkiye’nin ilk kadın köy pazarı olma özelliği taşıyan ‘Antalya Köy Pazarı’, Koronavirüs salgınını önleyici tedbirler kapsamında geçici süreyle faaliyetlerine ara veri...

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), İzmirli kadınları bu yıl 5'incisi düzenlenecek olan İnovasyonda Kadın Girişimcilik Kampına davet ediyor.

EGİKAD’ın online olarak düzenlediği, Avukat Rebia Rezzan Özduran’ın konuşmacı olarak katıldığı ''Fırtına Dindiğinde'' konulu toplantı yapıldı. Toplantının açılışında k...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) düzenlediği online toplantılarla Covid-19 sürecinde salgın sonrası değişmesi beklenen ekonomik ilişkileri ve yeni normali alanında ...

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB), ''Kadınlar Üzerine Gerçekler ve Efsaneler'' adlı toplantısı 24. ve 25. dönem milletvekili Şafak Pavey’in katılımıyla internet ü...

Yazarlar
Website Security Test