Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

EGSD ile Meslek Fabrikası arasında işbirliği

22.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu Meslek Fabrikası giyim sektörüne yönelik kurslar açılması için iş birliği kararı aldı.

EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul ve Yönetim Kurulu Meslek Fabrikası’nda yürütülen çalışmaları yerinde incelerken, giyim sektörüne yönelik nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamak için kurs programları açılması konusunda iki kurum görüş birliğine vardı.

Ülkenin en önemli ihtiyacının nitelikli ara eleman ve kalifiye eleman olduğunu söyleyen EGSD Başkanı Ertuğrul, “Ara eleman, nitelikli meslek lisesi mezunu, donanımlı tekniker, nitelikli işgücü ülkemiz sanayisinin temel sorunlarından bir tanesi. Mühendis bulabiliyorsunuz ama kaliteli teknisyen, ara eleman bulmak çok zor. Öte yandan ülkemizin işsizlik rakamlarımız da malum. Bu tarz meslek edindirme, mesleki yeterlilik kursları son derece değerli ve faydalı. Hem nitelikli ara eleman, kalifiye teknik çalışan yaratan, hem de işsizliği azaltan bu gibi kurumlara çok ihtiyaç var. Biz de kendi sektörümüzün ihtiyacına yönelik nitelikli ara eleman yetiştirilmesi konusunda Meslek Fabrikası ile işbirliğine gitme kararı aldık. Önümüzdeki dönemde giyim sektörüne yönelik kurslar açılacak” diye konuştu.

İzmir’de ilçelerin ön plana çıkan özelliklerine yönelik kurslar açtıklarını belirten Meslek Fabrikası Müdürü Gökçe Başkaya ise hazır giyim sektörüne yönelik gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi aktarımında bulundu. Yapılan toplantı sonunda iki kurum sektörün ihtiyacına yönelik kurs programları başlatılması yönünde görüş birliğine vardı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türkiye KalDer Başkanı Özdemir: ''Ortak akıl ve karar almanın önemi bir kez daha anlaşılıyor''

Güzelbahçe Belediyesi ve Güzelbahçe Kültür ve Çevre Güzelleştirme Derneği (GÜLDER) işbirliğinde Çevre Koruma Haftası kapsamında Çiçek ve Çocuk Şenliği düzenlendi.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Encümen Üyesi olarak seçildi. Başkan Batur, encümenin CHP’li 4 üyesinden biri olarak birliğin yön...

İYİ Partili Antalya Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, makam araçlarını satıp toplu taşıma aracı alacaklarını ifade etti.

İzmirlilerin kişisel toplu ulaşım rehberi ESHOT mobil uygulama, yenilenen tasarımı ve içeriğiyle yayında. Akıllı telefon ve tabletlere ücretsiz indirilebilen, kullanıc...

AK Parti Bornova Grup Başkanvekili Fatih Taştan ve Grup Sözcüsü Sait Tatlı, Bornova’yı sağlık açısından zorlu bir yaz dönemi beklediğini söyledi ve Bornova’yı bekleyen...

Harvard’da sunum yapan lise öğrencileri Emir Akdaşçı ve Ege Özlem, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’a Amerika’dan getirdikleri Harvard yazılı tişört ve kalem he...

Yazarlar
Website Security Test