Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Aziz Kocaoğlu meslek odalarını ziyaret etti

27.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 15 yıllık görev süresinin sonuna yaklaşırken, kentteki kurumların, sivil toplum örgütleri ve meslek odalarının temsilcilerini ziyaret etti.

Başkan Kocaoğlu’na hizmetlerinden ve desteğinden ötürü teşekkür eden meslek odaları temsilcileri, “Siz bizim gönlümüzün başkanısınız. Ortaya koyduğunuz ‘İzmir Modeli’ gelecek nesillere rehber olacaktır. Şaibesiz, arkanızdan bir ufak bir dedikodu bırakmadan görevinizi zirvede bıraktınız. Verdiğiniz hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz” dedi.  

Başkan Aziz Kocaoğlu, kentte birlikte görev yaptığı kamu kurum ve kuruluşları ile meslek odalarının temsilcilerine veda ziyareti düzenledi. Haftanın ilk günü sabah saatlerinde başlayan program akşama kadar sürdü.

 

Yüzümüzün akıyla geldik, yüzümüzün akıyla gidiyoruz

15 yıl boyunca birlikte çalıştıkları kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerine, sivil toplum örgütü ile meslek odaları temsilcilerine teşekkür eden Kocaoğlu, “Görev yaptığım süre içinde bizim şansımıza İzmir’in ekonomik olarak durağan dönemi denk geldi. Hizmet sınırlarımız genişledi. Yılmadan, çalıştık. Şuan belediyenin hazineye bir kuruş borcu yok. 2010 yılından itibaren İzmir’de ekonomik olarak canlanma başladı. Biz İzmir Modeli’ni ortaya koyarak bunun nasıl yapılacağını gösterdik. Bu bir bayrak yarışı. Meslek değil. Biz vatandaşımıza hizmet ettik. Biraz dinleneceğiz.  Yüzümüzün akıyla geldik, yüzümüzün akıyla gidiyoruz. Gerisi hikaye. Bir hayalim var. Nasıl İzmir Modeli’ni ortaya koyarak kentin yol haritasını çıkardıysak gönüllü bir ekiple Türkiye’nin yol haritasını belirleyecek bir çalışma yapmak istiyorum” dedi.

Ege Genç İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aslan, Kocaoğlu’nun tecrübelerinin gençlere rehber olacağını söyleyerek, “Biz EGİAD olarak sizin yanınızda hep kendimizi ayrıcalıklı hissettik. Sizden çok destek aldık. İzmir’in altyapı problemleri sizin sayenizde çözümlendi” diye konuştu.

Ege Giyim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul ve dernek yönetim kurulu üyelerini ziyaretinin ardından Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı’na geçen Başkan Kocaoğlu’nu burada Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Susam ile yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Kocaoğlu ile 15 yıl birlikte, dayanışma içinde görev yaptıklarını söyleyen Mehmet Ali Susam, “Bir kente 15 yıl belediye başkanlığı kimseye nasip olmaz. Arkanızdan güzel anılar, sizi seven insanlar bıraktınız. Belediye başkanlığından arkanızda güzel bir isim bırakarak ayrılıyorsunuz. Bu kentin şehremini olarak sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duydum. Bundan sonraki yaşamınızda size sağlık, mutluluk diliyorum” dedi. EGEV Yönetim Kurulu Üyesi Geza Dologh ise, dedikodusuz bir geçmişle Başkan Kocaoğlu’nun görevini tamamladığını belirterek bunun sırrını sordu. Bu soru üzerine cevap veren Başkan Kocaoğlu ise, “Bunun sırrı belediyeye teberru almamaktır. Ne yaptıysam belediyenin parası ile yaptım” dedi.

EGEV’in ardından Başkan Kocaoğlu, İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, “Samimi duygularla sizi seviyoruz. Sizin de bizi sevdiğinizi biliyoruz. Bize çok destek oldunuz. Biz de layık olmaya çalıştık” dedi.

İZSİAD’ın ardından İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na geçen Başkan Kocaoğlu burada da yönetim kurulu üyeleriyle hoş bir sohbet yaptı. İEOSB Başkanı Zekeriya Mutlu, “Zaman zaman ayrı düşündüğümüz konular da oldu. Ama bu kenti için beraber çalıştık. Bize çok katkı koydunuz. Burası sizin eviniz. Her zaman sizi bekliyoruz. Biz sizden çok memnunduk” dedi.

Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği ziyaretinde ise Başkan Fadıl Sivri, “Ortak akılla İzmir’in kalkınması için çalıştınız. Sivil toplum örgütlerine önem verdiniz. Ortaya koyduğunuz İzmir Modeli’nin rehber alınması gerekir” dedi.

İzmir Deniz Ticaret Odası Başkanı Yusuf Öztürk ise Başkan Kocaoğlu’nun kurduğu İEKKK’nun çok önemli olduğunu belirterek, “Bu kurulda herkes söz sahibiydi. Ayda bir yaptığımız toplantılarda kentin önemli konularında fikir alışverişinde bulunduk. Çok değerli bir başkansınız. Gönlümüzde hep başkan olarak kalacaksınız. Her zaman yanımızdaydınız. İzmir’e verdiğiniz hizmetlerden ötürü teşekkür ediyorum. ‘İzmir gelişmedi’ diyenlerin hiçbirine katılmıyorum. İstanbul’dan geçen gün gelen konuklarımız tramvaylara, gemilere hayran kaldı. Sizinle gurur duyuyorum” dedi.

Ziyaret programına İzmir Ticaret Odası ile devam eden Başkan Kocaoğlu, Başkan Mahmut Özgener ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Özgener, belediye başkanlığının çok zor, fedakarlık isteyen gönül işi olduğunu söyleyerek, “Belediye başkanlığı fedakarlık gerektirir. Yaptığınız fedakarlıktan ötürü size şükran borçluyuz. Zaman zaman aynı fikirde olmadığımız konular olmuştur. Medeni çerçeve içinde kalarak fikirlerin tartışılmasına ön ayak oldunuz. Şehre önemli hizmetlerde bulunduğunuz için teşekkür ediyoruz” dedi. Yönetim kurulu üyeleri ise, “Hepimize ağabeylik yaptınız. Babacan tavrınızla bizi hep desteklediniz. Kaliteli insan yanınız şehre de yansıdı. Tarım Bakanlığı tarım ve hayvancılığa 2.5 milyon lira destek verirken siz 8.5 lira destek verdiniz. Sizin sayenizde İzmir tarımı Türkiye tarımından daha çok büyüdü. Bugüne kadar kimse sizinle ilgili şaibeli bir laf duymadı” diye konuştular. Başkan Kocaoğlu’nun meslek odaları ziyaret programının son durağı EBSO oldu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türkiye KalDer Başkanı Özdemir: ''Ortak akıl ve karar almanın önemi bir kez daha anlaşılıyor''

Güzelbahçe Belediyesi ve Güzelbahçe Kültür ve Çevre Güzelleştirme Derneği (GÜLDER) işbirliğinde Çevre Koruma Haftası kapsamında Çiçek ve Çocuk Şenliği düzenlendi.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Encümen Üyesi olarak seçildi. Başkan Batur, encümenin CHP’li 4 üyesinden biri olarak birliğin yön...

İYİ Partili Antalya Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, makam araçlarını satıp toplu taşıma aracı alacaklarını ifade etti.

İzmirlilerin kişisel toplu ulaşım rehberi ESHOT mobil uygulama, yenilenen tasarımı ve içeriğiyle yayında. Akıllı telefon ve tabletlere ücretsiz indirilebilen, kullanıc...

AK Parti Bornova Grup Başkanvekili Fatih Taştan ve Grup Sözcüsü Sait Tatlı, Bornova’yı sağlık açısından zorlu bir yaz dönemi beklediğini söyledi ve Bornova’yı bekleyen...

Harvard’da sunum yapan lise öğrencileri Emir Akdaşçı ve Ege Özlem, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’a Amerika’dan getirdikleri Harvard yazılı tişört ve kalem he...

Yazarlar
Website Security Test