Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Küçükkuyu Belediyesi’nden Anıtkabir’e ziyaret

22.5.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak başlattığı Milli mücadelemizin 100. yılında; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı öncesi, Küçükkuyulu gençler Belediye Başkanı Cengiz Balkan’ın önderliğinde Anıtkabir’i ziyaret etti.

Küçükkuyulu gençler Anıtkabir’de, Atatürk’ün huzuruna çıkmanın gurur ve heyecanını yaşadı. Gençler Anıtkabir içindeki müzeleri rehber eşliğinde gezerek bilgiler alıp, Ata’nın kabrini ziyaret ederek, Ulu Önder’e duydukları saygı ve bağlılığı ifade ettiler.

Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, ziyaretle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Ulusal Kurtuluş Savaşımızın başlangıcı olan 19 Mayıs 1919’un 100. yılında, bu anlamlı tarihte gençlerimizle birlikte Atamızın huzuruna çıkarak, Atamızı ziyaret etmenin gururunu yaşıyoruz, çok güzel ve anlamlı bir etkinlik yaptığımızı düşünüyorum.  19 Mayıs’ı yöremiz Küçükkuyu’da anlamlı kılmak adına gerçekleştirdiğimiz bu ziyarette her alanları oluşturduğumuz gençlerimizle Büyük Atatürk’ün huzuruna çıktık. Anıtkabir Komutanı tarafından kabul edildik. Gençlerimiz Anıtkabir’in Müzesi’ni rehber eşliğinde ziyaret ettiler. Bu ziyarette amacımız bir nokta da gençlerimizle Anıtkabir’i ve Ankara’yı biraraya getirmekti. Bunu da başardık.” ifadelerine yer verdi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir'de bir ilçede fayton kullanımı yasaklandı. Fayton kullanımı atlara eziyet gerekçesiyle yasaklandı.

Yerel seçimlerin ardından Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Tunç Soyer, yaptığı başkanlık, özel kalem müdürlüğü ve genel sekreter yardımcılığı gibi atama...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentte yaşayanların karar alma süreçlerine katılımı için İlk Arama Konferansı’nda İzmirlilerle Kültürpark'ı konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ege Belediyeler Birliği Meclis toplantısında yapılan oylama sonucu Birlik Başkanlığı'na oy birliği ile seçildi. Birlikte ...

Türkiye KalDer Başkanı Özdemir: ''Ortak akıl ve karar almanın önemi bir kez daha anlaşılıyor''

Güzelbahçe Belediyesi ve Güzelbahçe Kültür ve Çevre Güzelleştirme Derneği (GÜLDER) işbirliğinde Çevre Koruma Haftası kapsamında Çiçek ve Çocuk Şenliği düzenlendi.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Encümen Üyesi olarak seçildi. Başkan Batur, encümenin CHP’li 4 üyesinden biri olarak birliğin yön...

Yazarlar
Website Security Test