Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Tunç Soyer, İzmirlilerle Kültürpark'ın geleceğini konuştu

18.6.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentte yaşayanların karar alma süreçlerine katılımı için İlk Arama Konferansı’nda İzmirlilerle Kültürpark'ı konuştu.

“Arama Konferansı” adı verilen ve İzmir’in geleceğiyle ilgili kararların alınacağı toplantıların ilki Kültürpark’taki İzmir Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katıldığı toplantıyı Kültürpark Platformu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi birlikte düzenledi. Arama Konferanslarının ilkinde İzmirliler, sivil toplum ve belediye yetkilileri Kültürpark hakkında görüşlerini paylaştı.

Yoğun katılımın olduğu konferansta söz alan İzmirliler, parkın içinde mangal yapılmasının yasaklanmasını, fuar alanı da dahil bütün binaların taşınmasını, park alanının kadınlar için daha güvenli hale getirilmesini, parkta bulunan ağaçların envanterinin çıkartılmasını, çocuk parklarının yenilenmesi gibi taleplerini ilettiler.

İzmirlilerden Kültürpark’ın korunmasına yönelik önerilerini dinleyen Soyer, Kültürpark’ın en önemli sorunlarından biri olan park içindeki bina ve hangarların boşaltılacağını dile getirdi.

Yaklaşık üç saat süren konferans, yapılan önerilerin değerlendirilmesi ve konferansın ikinci ayağı için çalışma yapılacağının duyurulmasıyla sonlandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Bornova Belediyesi, Bornovalı kadınlara istihdam yaratmak amacıyla Altın Bilezik Projesi kapsamında MTK (Moda Tekstil Konfeksiyoncular Sanayici İş Adamları Derneği) il...

Torbalı’da gerçekleşecek olan ulusal mimari proje yarışmasında soru sorma takvimi tamamlandı. Yaklaşık 300 soru ve yanıtları belediyenin resmi sitesinde yayınlandı.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, 6.8 şiddetinde depremle sarsılan ve 41 vatandaşın hayatını kaybettiği Elazığ’a gitti.

Kaymakam Özgür Azer Kurak Ortaokulu öğrencileri Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ı ziyaret ederek, çevre temalı projelerini tanıttı. Bilim Kahramanları Derneği ...

Bornova Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerle yarıyıl tatillerini dopdolu geçiren öğrenciler tiyatro keyfi yaşadı.

Konak ve Karşıyaka tramvayları 2019’da toplam 40 milyon yolcu taşıyarak yaklaşık 100 bin ton karbondioksit emisyonunun atmosfere bırakılmasını engelledi.

Modern ve yaşanılabilir bir kent için çalışmalarını sürdüren Karabağlar Belediyesi, ilçedeki parkları yenileyerek günümüz standartlarına uygun hale getirmeye devam edi...

Yazarlar
Website Security Test