Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Tunç Soyer, İzmirlilerle Kültürpark'ın geleceğini konuştu

18.6.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentte yaşayanların karar alma süreçlerine katılımı için İlk Arama Konferansı’nda İzmirlilerle Kültürpark'ı konuştu.

“Arama Konferansı” adı verilen ve İzmir’in geleceğiyle ilgili kararların alınacağı toplantıların ilki Kültürpark’taki İzmir Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katıldığı toplantıyı Kültürpark Platformu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi birlikte düzenledi. Arama Konferanslarının ilkinde İzmirliler, sivil toplum ve belediye yetkilileri Kültürpark hakkında görüşlerini paylaştı.

Yoğun katılımın olduğu konferansta söz alan İzmirliler, parkın içinde mangal yapılmasının yasaklanmasını, fuar alanı da dahil bütün binaların taşınmasını, park alanının kadınlar için daha güvenli hale getirilmesini, parkta bulunan ağaçların envanterinin çıkartılmasını, çocuk parklarının yenilenmesi gibi taleplerini ilettiler.

İzmirlilerden Kültürpark’ın korunmasına yönelik önerilerini dinleyen Soyer, Kültürpark’ın en önemli sorunlarından biri olan park içindeki bina ve hangarların boşaltılacağını dile getirdi.

Yaklaşık üç saat süren konferans, yapılan önerilerin değerlendirilmesi ve konferansın ikinci ayağı için çalışma yapılacağının duyurulmasıyla sonlandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP'li Burdur Belediye Başkanı Orkun Encengiz, Muhtarlar Günü kapsamında muhtarlarla buluştu. Encengiz'in muhtarlara hediyesi ise sosyal medyada gündem oldu.

Konak Belediyesi, dijital alanda başlattığı dönüşümlere bir yenisini ekleyerek mobil uygulama hizmetini devreye aldı.

Bayraklı Belediyesi, birinci derece deprem bölgesi olan İzmir’de, yeni ev alacaklara ya da oturduğu binanın güvenli olup olmadığını öğrenmek isteyen vatandaşlara öneml...

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Almanya’nın Hamm Belediyesi’nden kente gelen heyeti ağırladı.

ESHOT Genel Müdürlüğü, 330 numaralı Bostanlı İskele – Evka 3 Metro İstasyonu Aktarma Merkezi ile 816 numaralı Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi – Çiğli Aktarma Merkezi aras...

Bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda İzmir'de toplu taşıma ücretsiz mi? İzmir Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda toplu taşımada ulaşım ücretleri iç...

İzmir Buca su kesintisi 22 Ekim 2019 Salı. İzmir'in Buca ilçesinde Devlet Su İşleri'nin çalışması sebebiyle 22 Ekim 2019 Salı günü su kesintisi yaşanacak. Buca'da sula...

Yazarlar
Website Security Test