Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İBB iştirakleri şirketlerin genel müdürleri istifa etti

18.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'ne bağlı şirketlerdeki görevlerinden ayrılmamasına dair başlayan tartışma bugün sona erdi.

Karar Gazetesi'nin haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı tüm iştirak şirketlerinin genel müdürleri bugün istifa etti.

Ekrem İmamoğlu, 2 Temmuz 2019 tarihinde İstanbul 39. Noterliği aracılığıyla belediye iştiraklerinden yönetimlerinin yenilenmesini ihbarname ile istemişti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirakleri listesi:

AĞAÇ VE PEYZAJ A.Ş.

BELBİM A.Ş.

BELTUR A.Ş.

BİMTAŞ

BOĞAZİÇİ YÖNETİM A.Ş.

ENERJİ A.Ş.

HALK EKMEK A.Ş.

GÜVEN SU A.Ş.

HAMİDİYE A.Ş.

İSTTELKOM A.Ş.

İGDAŞ

İSBAK A.Ş.

İSFALT A.Ş.

İSTGÜVEN A.Ş.

İSPARK A.Ş.

İMAR A.Ş.

İSTAÇ A.Ş.

İSTON A.Ş.

İSYÖN A.Ş.

İDTM A.Ş.

KİPTAŞ

KÜLTÜR A.Ş.

MEDYA A.Ş.

METRO İSTANBUL A.Ş.

OTOBÜS A.Ş.

ŞEHİR HATLARI A.Ş.

İSPER A.Ş.

SPOR İSTANBUL A.Ş.

UGETAM

ŞİŞLİ KÜLTÜR A.Ş.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ne demişti?

Ekrem İmamoğlu, görevlerinden istifa eden belediye bürokratlarının belediye iştiraklerindeki pozisyonlarını bırakmadıklarını belirterek, "İstifa edenlerin iştiraklerde görevleri var. Madem istifa ettiniz neden orada duruyorsunuz? İnsanlar iştiraklerdeki yönetimden de İBB yönetiminden de bize hesap soracak. Şu an itibariyle bizim hızlıca iştiraklere hakim olmamız lazım. Umuyorum yanlışlarından dönerler." demişti.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Amerika Birleşik Devletleri’ne 2 milyar dolar ihracat hedefi belirleyen Türk gıda sektörü, bir fincanının 40 yıllık hatırı olan Türk kahvesini tanıtım elçisi yaptı.

İzmir Milletvekili M. Atilla Kaya ve İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Elmasoğlu başkanlığındaki heyet, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Me...

İşsizlik için düğmeye basan Torbalı Belediyesi ücretsiz meslek kursları açıyor. Genel ve teknik kurslarla kalifiye eleman sorununu da ortadan kaldırmayı hedefleyen bel...

Gaziemir Belediyesi, bazı kişi ve kurumlarca kamuoyunu yanıltıcı açıklamalar yapıldığı gerekçesiyle bir açıklama yayınladı.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Kemalpaşa Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Dr. Metin Yaşar'ın açıklamalarına yanıt verdi.

Sivil Toplum Kuruluşları “Daha Güçlü Sivil Toplum İçin Rota Ege Bölgesi” projesi kapsamında bir araya geldi.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Kordon ve Pasaport’ta bulunan işletmelerin ayakta durmasını ve kente en iyi hizmeti sunmalarını sağlayacak çalışmaların esnaf ve be...

Yazarlar
Website Security Test