Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Esenler Otogarı'nın İSPARK'a devredilmesi durduruldu

25.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Esenler Otogarı’nın otopark bölümünün İSPARK’a devredilmesine işletmeci şirket itiraz etti. Ara kararını açıklayan mahkeme, yürütmenin durdurulmasını kararlaştırdı. Karar sonrası İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nden yapılan açıklamada kararın rutin bir işlem olduğu belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis kararıyla Büyükşehir'e devredilmesine karar verilen İstanbul Esenler 15 Temmuz ve Demokrasi Otogarı'nın otopark bölümünün devri mahkeme kararıyla durduruldu. Otoparkı işleten işletmenin itirazını haklı bulan mahkeme devri durdurma kararı aldı.

Karar sonrası İBB tarafından yapılan açıklamada kararın rutin bir işlem olduğu belirtildi. İBB'nin açıklamasında, "İstanbul 3.İdare Mahkemesi, Uluslararası Trakya ve Anadolu Otobüsçüleri Derneği ve Avrasya Terminal İşletmeleri’nin başvurusu üzerine, dün almış olduğu kararla, İstanbul Büyük Otogarı(Esenler) otopark alanlarının, tahliye edilerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İSPARK’a devrini durdurmuştur. Kararda, idarenin savunması ve ara kararı cevabı yedi gün içinde istenmiştir." ifadelerine yer verildi. Ayrıca İBB hukukçuları, kararın rutin bir işlem olduğunu belirterek kararla ilgili tüm hukuki haklarını kullanacaklarını ifade ettiler. Hukukçular, mahkemeye gerekli bilgilendirmelerin yapılması ardından sürecin aynen işleyeceğinden emin olduklarını da vurguladılar.

Otogarın otoparkının İBB'ye devredilmesine itiraz eden şirket Uluslararası Trakya ve Anadolu Otobüsçüler Derneği ile Avrasya Terminal İşletmeleri Anonim Şirketi.

Otoparkın İSPARK'a devri için otogar gelirinin yüzde 25’inin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) aktarılacağı ve Otogara giriş çıkışlarda ise ilk 1 saatin ücretsiz olacağı kararları alınmıştı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kızının önünde öldürülen Emine Bulut hakkında konuştu.

Karşıyaka Belediyesi, vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler üzerine, sahipleri tarafından sokağa salınan atların toplanması için operasyon düzenledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'e üniversite eğitimi için gelen öğrencileri otogarda karşılayarak onlara sürpriz yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk'te katıldığı programda Diyarbakır Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı hakkında konuştu.

Foça Belediyesi, 1999 yılında İtalya’da kurulan uluslararası belediyeler birliği Cittaslow’a üye olmak için çalışmalar başlattı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyım atanması hakkında sert bir açıklama yaptı.

Karabağlar'ın Tırazlı Mahallesi'nde geçtiğimiz pazar günü ormanlık alanda çıkan yangını söndürme çalışmaları sürerken, Karabağlar Belediyesi ekipleri de ilk günden ber...

Yazarlar
Website Security Test