Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

HDP Diyarbakır, Mardin, Van Büyükşehir Belediye Başkanları görevden uzaklaştırıldı

18.8.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

HDP Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlar görevlerinden uzaklaştırıldığı iddiası gündemi salladı.

Twitter'da yer alan bir iddiada Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanları görevden uzaklaştırıldı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Twitter'da IFJ haber ajansının muhabiri Altan Sancar'ın iddiasına göre Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Özgökçe Ertan İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldı.

Sancar attığı tweette, "HDP'li üç büyükşehir belediye başkanı görevinden uzaklaştırıldı.
Diyarbakır'da Selçuk Mızraklı, Mardin'de Ahmet Türk ve Van'da Bedia Özgökçe Ertan büyükşehir belediye başkanlığı görevlerinden İçişleri Bakanlığı tarafından görevlerinden uzaklaştırıldı." ifadelerini kullandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Gaziemir Belediyesi, bazı kişi ve kurumlarca kamuoyunu yanıltıcı açıklamalar yapıldığı gerekçesiyle bir açıklama yayınladı.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Kemalpaşa Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Dr. Metin Yaşar'ın açıklamalarına yanıt verdi.

Sivil Toplum Kuruluşları “Daha Güçlü Sivil Toplum İçin Rota Ege Bölgesi” projesi kapsamında bir araya geldi.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Kordon ve Pasaport’ta bulunan işletmelerin ayakta durmasını ve kente en iyi hizmeti sunmalarını sağlayacak çalışmaların esnaf ve be...

Kadifekale'nin ardından ikinci üretici pazarı Kültürpark'ta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in katılımıyla açıldı.

Marmaris’te toplanan kıyı belediyeler birliğine bağlı üye belediye başkanları vatandaşa daha iyi hizmet ulaştırmak amacıyla çalışması süren yeni belediye kanun tasarıs...

İzmir'in ilk bisiklet festivali 'Bisi Fest' ne zaman ve nerede yapılacak? ‘İzmir’in Bisiklet Festivali’ sloganıyla yola çıkan Bisi Fest'e katılımın yoğun olması beklen...

Yazarlar
Website Security Test