Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Mansur Yavaş Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi 8 Ekim 2019

8.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Ekim ayı ilk meclis toplantısındaki konuşması sosyal medyada gündem oldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın başkanlığında bugün (8 Ekim 2019 Salı) büyükşehir Ekim ayı ilk meclis toplantısı yapılıyor.

Başkan Mansur Yavaş, işten çıkarılanlar sorusuna cevap verdi. AK Parti’li Meclis Başkanvekili Fatih Ünal’ın seçim öncesi işten çıkarmalarla ilgili Yavaş’ın sözlerini hatırlattı ve “Ne diye insanların ekmeğiyle oynuyorsunuz?” diye sordu. Ünal'a cevap veren Yavaş, "Hani 30 bin kişiyi atıyorduk PKK’lıları dolduruyorduk ne oldu? Açsana ağzını şimdi ne oldu? Söylenenlere göre DHKP-C’liler sayaç okuyacaktı ne oldu? Bunların üzerinde mi duracağız?" dedi.

AK Parti grubunun önergesinin görüşüldüğü sırada Yavaş, AK Parti sıralarına dönerek, "Bu atılan işçilere ilişkin bir isim var mı kasıtlı attığımız?" diye sordu. AK Partili Başkanvekili Fatih Ünal, "İşçilerle ilgili bir sürü problem var da ben sizlerin de duymasını istiyorum. Bunlarla ilgili genel bilgi vereceğim. 5 bin 500 lira maaşla çalışan kişiye ‘2 bin 500 liraya çalışır mısın, çalışırsan buraya imza at’ deniyor. İsimler var ama burada tek tek saymam mümkün değil" yanıtının ardından Yavaş, "8 bin tane Gökçek’in attığı işçilerin listesi var bunu size vereceğim. Ağzını açtınız mı geçen dönem bir sürü insan ekmeksiz kalırken onu bilmiyorum. İnşallah onları da lanetlemişsinizdir" dedi.

Yavaş çıkarılan işçilerin neden işten çıkarıldıklarını belgelerle anlattı. Çetin Acar adlı çalışanın ‘FETÖ’ uzmanı kartı yaptığı ve işe gelmediğini, Vural Yiğit adlı çalışanın 15 Temmuz gazisi olduğunu ve işe devam ettiğini, sahte diploması olduğu tespit edilen üç kişinin de işten atıldığını belirten Yavaş, "İlkokul mezunu sorumlu kadrosunda 12 bin 500 TL maaş alan personel var. Lise mezunu özel kalem kadrosunda 10 bin 500 TL maaş alan personel var. Daha ağır işlerde çalışanlar daha az ücret alıyor. İşten çıkarılan sayısı değil işten ayrılan sayısı 159 kişidir. Öyle spesifik işleri duyduğunuz zaman açın telefonu mevzu nedir biz size söyleyelim. İçlerinizden bazıları telefon açıyor bilgi veriyor bu arkadaşı değerlendirin diyor. Değerlendiriyoruz. Şimdi verilen sözlere geliyorum. Hani 30 bin kişiyi atıyorduk PKK’lıları dolduruyorduk ne oldu? Açsana ağzını şimdi ne oldu? Söylenenlere göre DHKP-C’liler sayaç okuyacaktı ne oldu? Bunların üzerinde mi duracağız? Peşine düştüğünüz adam namusuyla çalışıyorsa şeref sözü başlatırız. Önce belediye başkanına sorun. Mobbing diyorsun iş başına gelir gelmez kimse kimsenin sendikasına karışmayacak diye genelge çıkaran tek belediye başkanı benim. Ne diyorsun sen? HAK-İŞ’e sorsana? Sor HAK-İŞ’e bakalım ne diyor?" ifadelerini kullandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir'in ilk bisiklet festivali 'Bisi Fest' ne zaman ve nerede yapılacak? ‘İzmir’in Bisiklet Festivali’ sloganıyla yola çıkan Bisi Fest'e katılımın yoğun olması beklen...

Bu yıl ikincisi düzenlenecek Uluslararası İzmir Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi 17 Ekim’de kapılarını açıyor. Fuarın bu seneki sanatçı konukları, Yeşilçam’ın ünlü o...

Efes Selçuk Belediyesi, EfeslimKart projesiyle Türkiye'ye örnek olacak bir çalışmaya imza atıyor. EfeslimKart 1 Ocak’ta vatandaşla buluşuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye meclis toplantısında 'Deprem seferberliği'ni başlattıklarını duyurdu.

Konak Belediyesi binası giriş holünden en üst katına kadar değerli sanatçıların imzalarını taşıyan resim ve heykellerle donatıldı.

İzmir Tarım Festivali’yle birlikte yeni üretici pazarı da açılıyor. Kadifekale'den sonra ikinci üretici pazarı İzmir Fuarı'nda Lozan Kapısı girişinde Kültürpark Üretic...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ağırladığı büyükşehir belediye başkanları Whatsapp grubu kurdu.

Yazarlar
Website Security Test