Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Altınyol'da trafik yeraltına alınacak Bayraklı'da trafik rahatlayacak

11.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde gerçekleştirilecek trafik düzenlemeleri için ilçe belediyelerini bilgilendirmeyi sürdürüyor. Bayraklı Belediyesi’ne yapılan sunumla ilçe trafiğini rahatlatacak projeler anlatıldı, belediyenin talepleri dinlendi.

İzmir trafiğini rahatlatmak için çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Ana Planı’nın detaylarını merkez ilçelerle paylaşmaya devam ediyor. Buca, Menemen ve Bornova’nın ardından Bayraklı Belediyesi yetkilileriyle bir araya gelindi. Bayraklı Belediye Meclisi Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Serdar Sandal, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Eser Atak, Ulaşım Dairesi Başkanı Mert Yaygel ve birim müdürleri katıldı. Ulaşım Ana Planı’nın ve Bayraklı Belediyesi’nin taleplerinin değerlendirildiği toplantıyı Radyo Trafik İzmir ekibi de takip etti.

BAYRAKLI’DA YAPILACAK TRAFİK DÜZENLEMELERİ

Toplantıda ilk olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bayraklı ilçesinde uygulayacağı ve Ulaşım Ana Planı dahilinde olan projelerin sunumu yapıldı, planlanan düzenlemeler hakkında Başkan Sandal’a bilgi verildi. Dumlupınar, Pehlivanoğlu, Adliye Kavşağı kısa vadeli projeler içinde yer alırken, Bayraklı Üst Geçit Kavşağı ve EGEMAK Kavşağı orta vadeli projeler olarak dikkat çekti. Raylı sistem planlamaları, bazı sokaklarda yapılacak uygulamalar, tretuvar düzenlemeleri, bisiklet yolları ve yeni yaya üst geçidi projeleri de sunumda yer aldı.

SAHİLE KESİNTİSİZ ULAŞIM TALEBİ

Bayraklı Belediye Başkanı Serdal Sandal, Bayraklı ilçesi sınırları içinde deniz olduğunu ama vatandaşların denize ulaşamadığını belirterek, “Deniz ile karayı hem yolla hem de demiryoluyla bölüyoruz. Denizi ve sahili verimli kullanamıyoruz. Bayraklı İskelesi’ni hareketlendirmeliyiz. Smryna Meydanı ve Sevgi Yolu’na vapurla gelenlerin de rahat ulaşması için Altınyol’un bir bölümünde trafiğin yer altına alınması en önemli hedeflerimizden.” ifadelerini kullandı.

ALTINYOL’DA TRAFİK YER ALTINA ALINIYOR

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Eser Atak ise, Altınyol’da Bayraklı Belediyesi’nin önünde taşıt alt geçidi yapılması için bir ön proje hazırlandığını hatırlatarak, “Proje ihalesine başlayabiliriz. Daha detaylı çalışacağız.” dedi.

ÖZKANLAR YAYALAŞTIRILACAK MI?

Toplantıda ayrıca Haşim İşcan Caddesi’nin taşıt trafiğine kapatılıp, yayalaştırılması da gündeme geldi. Bu konuda alternatif yolların belirlenmesi ve bölge halkının görüşünün alınması hakkında görüş birliğine varıldı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Amerika Birleşik Devletleri’ne 2 milyar dolar ihracat hedefi belirleyen Türk gıda sektörü, bir fincanının 40 yıllık hatırı olan Türk kahvesini tanıtım elçisi yaptı.

İzmir Milletvekili M. Atilla Kaya ve İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Elmasoğlu başkanlığındaki heyet, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Me...

İşsizlik için düğmeye basan Torbalı Belediyesi ücretsiz meslek kursları açıyor. Genel ve teknik kurslarla kalifiye eleman sorununu da ortadan kaldırmayı hedefleyen bel...

Gaziemir Belediyesi, bazı kişi ve kurumlarca kamuoyunu yanıltıcı açıklamalar yapıldığı gerekçesiyle bir açıklama yayınladı.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Kemalpaşa Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Dr. Metin Yaşar'ın açıklamalarına yanıt verdi.

Sivil Toplum Kuruluşları “Daha Güçlü Sivil Toplum İçin Rota Ege Bölgesi” projesi kapsamında bir araya geldi.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Kordon ve Pasaport’ta bulunan işletmelerin ayakta durmasını ve kente en iyi hizmeti sunmalarını sağlayacak çalışmaların esnaf ve be...

Yazarlar
Website Security Test