Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Shoexpo, İzmir’de 46’ıncı kez açıldı

23.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in katılımıyla, 46. Shoexpo-İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı törenle açıldı. Ayakkabı ve Çanta Fuarı'na 27 ülkeden alıcı geldi.

Fuar İzmir’de düzenlenen etkinliklerle ekonomiye hayat veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Shoexpo-İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı’nın açılışını yaptı. Bu yıl 46’ıncısı yapılan fuarın açılış kurdelesini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer kesti.

Açılış törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yanı sıra İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu ve İzmir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Yalçın Ata ile dernek ve sektör temsilcileri katıldı.

Fuarın açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sektörde faaliyet gösteren ayakkabı üreticilerinin, toptancıların, distribütörlerin, tasarımcıların, dernek, kurum ve kuruluşların; ihracatını arttırmak, dünya piyasasının nabzını tutmak, sektör içindeki değişikliklere adapte olmak ve moda alanında yenilikleri takip edebilmek için Shoexpo Fuar’ına katıldığını söyledi. Fuarda alım heyeti programı ile yurtdışından gelen ziyaretçi ve katılımcıları bir araya getirdiklerini ve verimli iş ilişkilerinin kurulmasına gayret ettiklerini söyleyen Başkan Soyer, “Shoexpoda yeni yetenekler kazandırmayı amaçlıyoruz. Ayakkabı sektöründe ilerlemek isteyenleri sektör profesyonelleri ile buluşturuyoruz. Bu bağlamda 45. Shoexpoda genç tasarımcıları körüklü çizme ustası Zeki Avcıoğlu ile buluşturup kaybolmaya yüz tutmuş bu sanatı koruyup geliştirmeyi arzuladık” dedi.

Ayakkabı üretiminde İzmir öncü kentlerden biri
Türkiye’nin 1200 yıllık köklü bir geçmişe sahip olduğunu belirten Başkan Soyer, İzmir’in sunduğu katkının çok büyük olduğunun altını çizdi. Başkan Tunç Soyer, “İzmir’in ülkemize sunduğu katkı bizim için büyük bir gurur. İzmir ayakkabı sektöründeki yüzde 40 üretimiyle ülkemizdeki öncü şehirlerinden biri. Shoexpo ile hem ekonomimiz büyüyor hem de sektörün modası İzmir’e taşınıyor. Buna rağmen bu tablo yeterli değil. İEF’nin onur konuğu Çin olmuştu. Çin Büyükelçisi buradayken onunla önemli görüşmeler yaptık. Çin pazarı ile İzmir’in üreticisini buluşturmak olağanüstü bir potansiyel ve yepyeni alanlar açacak. İzmir’i uluslararası anlamda fuarlar şehri yapmak için çok daha fazla çalışacağız. İzmir çok daha iyisini hak eden bir şehir” şeklinde konuştu.

Ayakkabı buluşması: 46. Shoexpo İzmir
Bünyesinde gerçekleştirdiği ticari anlaşmalarla Türkiye’nin ayakkabı ihracatının en büyük destekçilerinden biri olan Shoexpo – İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı, 46’ıncı kez gerçekleşiyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından Fuar İzmir’de düzenlenen Shoexpo – 46. İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı, ayakkabı ve çanta sektöründeki yeniliklerin, tasarımların ve modellerin buluşma noktası oldu. Fuar İzmir B Holü’nde düzenlenen fuar, 68 firma ve 2 dernek olmak üzere toplamda 70 katılımcıyla açıldı. Bu yıl Shoexpo İzmir’de, ilk kez tasarımcılar için özel bir platform oluşturuluyor. “Tasarımını Al Gel” adı verilen bölümde tasarımcılar, kendi üretimlerini 46. Shoexpo İzmir’de sergileme imkânı bulacak. Fuar 25 Ekim’e kadar devam edecek.

27 ülkeden satın almacı
2020 modelleri başta olmak üzere 2021 yılının ayakkabı tasarımlarının da sergileneceği fuarda; yurt içi ve yurt dışından gelen alıcılar, katılımcılarla ikili görüşmeler gerçekleştirecek. Afganistan, Azerbaycan, Belarus, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Filistin, Fransa, Gürcistan, Hollanda, İran, İtalya, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kosova, Lübnan, Macaristan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, İsrail, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan’dan alıcıların İzmir’e gelmesi bekleniyor.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Pandemi’den en fazla etkilenen kesim olan esnafları ziyaret etti.

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, “İşçi Başkan El Ele, Birlikte Güzel Günlere” , “Bu İşçi Seninle Gurur Duyuyor” sloganlarıyla karşılandı.

Video konferans yöntemiyle toplanan Kıyı Ege Belediyeler Birliği Encümeni’nde, pandemi yüzünden nüfusu ciddi oranda artan ilçelere dikkat çekilerek, bu bölgelerde vata...

İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki İZDOĞA A.Ş. her çalışanının çocuğu adına Tahtalı Barajı Havzası’nda 60 dönüm araziye 2 bin 500 fidan dikti.

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi'nin hizmet binalarını 2020 yılı Nisan ayında UNESCO Dünya Mi...

30 Ekim’de yaşanan deprem sonrası vatandaşlardan gelen talepler üzerine harekete geçen Bayraklı Belediyesi, 3 farklı noktada Kentsel Dönüşüm İletişim Ofisi açtı.

Çeşme Belediyesi bir ilke imza atarak, ilçenin ilk kapalı Pazar yeri projesini hayata geçirmek için kollarını sıvadı.

Yazarlar
Website Security Test