Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Katılımcı demokrasinin adı 'Burak Oğuz ile Urla Belediyesi'

26.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Urla Belediyesi Proje Koordinatörlüğü tarafından ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle ‘Yerel Koordinasyon ve İşbirliğinin Geliştirilmesi’ amacıyla toplantı düzenlendi.

Toplantıda konuşan Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, göreve geldikleri günden bu yana sivil toplum kuruluşları ile birlik ve beraberlik içerisinde yürütmekte oldukları çalışmaları bugünden sonra da geliştirerek devam edeceklerini belirtti. Başkan Oğuz, “Uzun zamandan beri herkesin ortak paydada buluşarak, katılımcı demokrasi ortamını sağlanabilmesini arzuluyordum. Bugün buradaki tablo arzumuzun gerçekleştiğini gösteriyor. Urlamızın her zaman olduğu gibi bu konuda da duyarlı olması bizleri son derece memnun etti. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da el ele, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edeceğimize yürekten inanıyorum” dedi.

Urla Belediyesi Proje Koordinatörü Derya Çağan Orhunbilge, STK temsilcilerine Urla Belediyesi’nin yerel yönetimdeki katılımcı demokrasi anlayışını anlatarak kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyonun geliştirilmesinin öneminden bahsetti. Urla’da yerel yönetim ile sivil toplum işbirliği örneklerinin her geçen gün arttığını ve somut sonuçlar çıkmaya başladığını belirtti. Çağan Orhunbilge, ulusal ve uluslararası fon kaynaklarını anlatarak, Urla Belediyesi’nin başvuruda bulunduğu ve yürüttüğü projeler hakkında bilgi verdi.
Katılımcılar, sunumların ardından böyle bir amaçla bir araya gelmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz’a ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Sokak Ekonomisi çalışmalarıyla Nobel Ödülüne göz kırpan Dr. Osman Sirkeci Muğla’da sezonluk mikro esnafları mercek altına aldı. Bu kapsamda Muğla Büyükşehir Belediye B...

Okul öncesi eğitimin öneminin bilinciyle hareket eden Menemen Belediyesi, Doğaköy İlkokulu bahçesinden planlanan Doğa Mahallesi Anaokulu’nun yapımına başladı.

Karaburun'da kaçak villa yıkımı... İlçeye bağlı Hasseki Köyü sahilinde, doğal sit alanında olmasına ve iki kez mühürlenmesine rağmen süren kaçak villa inşaatı, Karabur...

Türkiye'nin en genç gemi filosuna sahip İzmir Büyükşehir Belediyesi, yolcu taşımacılığında tarihinin en yüksek rakamlarına ulaştı.

Kentin en yüksek yerinden İzmir’i kucaklayan Mevlana Tesisi için Buca Belediyesi kolları sıvadı.

Günümüzün en büyük sorunlarından biri olan şiddete dikkat çekmek isteyen Karşıyaka Belediyesi, 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü öncesinde düzenlediği panelle kad...

Batı Balkanlar ve Türkiye’de Roman Sivil Toplumu Üzerine Ortak Girişim’in paydaşlarından olan Sıfır Ayrımcılık Derneği’nin yürüttüğü “En Roman Dostu Belediye Başkanı” ...

Yazarlar
Website Security Test