Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bergama'ya lojistik merkezi müjdesi

5.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bergama’da eksikliği yıllardır giderilemeyen ve ilçenin kangrene dönmüş sorunlarından birisi olan Tır ve Kamyon Garajı’nın yapımı için çalışmalar başladı.

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “İlçemiz hükümetimizin yaptığı otoyollar, Organize Sanayi Bölgesi, Serbest Bölge ve Liman çalışmaları ile ekonomik gelişmelerin tam göbeğinde duruyor. Bütün bu projelere entegre bölgemizin en büyük lojistik merkezlerinden birisinin yapım çalışmaları başladı. Tır ve kamyon garajı ile esnaflarımız rahat bir nefes alacak. Düzene kavuşacak” dedi.

13 BİN METRE KARE ALAN ÜZERİNE KURULUYOR
Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde halka vermiş olduğu vaadlerinden birisi gerçek oluyor. İslamsaray Mahallesi Vakıflar üstü mevkiinde yapılacak olan tır ve kamyon garajı, 13 bin metre kare alana sahip olacak. Yapımı devam eden yeni çevre yolunun kuzeyinde yer alacak olan Tır ve Kamyon Garajı için aynı zamanda çevre yolu ile bağlantı da yapılacak. Çandarlı Limanı’nın, Batı Anadolu Serbest Bölgesi’nin faaliyete geçmesi, her geçen gün yeni yatırımcılar çeken Bergama Organize Sanayi Bölgesi’nin gelişmesiyle bu garaj önemli bir lojistik merkez haline dönüşecek.

BAŞKAN KOŞTU; “YILLARDIR BEKLEYEN SORUNU ÇÖZMENİN HEYECANINI YAŞIYORUZ”
Bakırçay bölgesine hizmet edecek olan lojistik merkezin yıllardır yapılması için beklediğini, ama bir türlü yapımının başarılamadığını söyleyen Başkan Koştu, “Bu projenin startını vermek bize nasip oldu. Yapımı için gereken görüşmeleri süratle tamamladık. DSİ ‘den kanal boyu yol ve beton sulama kanalı üzeri köprü geçiş izinlerini ısrarlı takiplerimiz neticesinde olumlu olarak sonuçlandırdık. Yıllardır bekleyen bu engelin aşılmasıyla birlikte Tır ve Kamyon Garajı için yeşil ışık doğmuş oldu” dedi.

BAŞKAN KOŞTU; “TARİHİ KENTİMİZE YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜLERDEN KURTULACAĞIZ”
Tır ve kamyonların cadde ve sokak aralarına gelişi güzel bırakılmasının üç bin yıllık tarihi ile turizm kenti olan Bergama’ya hiç yakışmadığına da dikkat çeken Başkan Koştu, “Garajın faaliyete geçmesiyle kentimiz bu görüntülerden de kurtulmuş olacak. Turizmden kazanan bir Bergama için tanıtım faaliyetlerine ve yatırımlara başladığımız bir dönemde tır ve kamyonların oluşturduğu görüntü kirliliğinin ortadan kalkması en büyük arzularımızdan birisi” dedi.

BAŞKAN KOŞTU; “NAKLİYECİ ESNAFIMIZ RAHAT NEFES ALACAK”
İzmir’in kuzey aksında Bergama’nın ekonomik olarak çok büyük gelişmelere gebe olduğu bu günlerde şehrin her anlamda bu alt yapıya hazır hale getirilmesi için faaliyetlerin aralıksız sürdürüldüğünü açıklayan Başkan Koştu, “İlçemizin en büyük sorunu mahalle aralarına park edilen tır ve kamyonların oluşturduğu çevre sorunu ve tehlikeler. Bu sorunların önlenmesi için önemli bir adım atılmış oldu. Vatandaşlarımızın seçim sürecinde bizlerden talep ettiği Tır ve Kamyon Parkı konusu uzun süredir yaptığımız görüşmeler olumlu sonuçlandı. İlçemizde tır ve kamyon garajının olmayışı günlük yaşamda büyük sıkıntılar çekilmesine neden oluyor. Her cadde ve sokağa gelişi güzel bırakılan büyük tonajlı araçlar nedeniyle vatandaşlarımız zorluk çekiyor. Trafik sıkıntısı ile beraber tır ve kamyoncu esnafımızın da mal ve can güvenliği ciddi anlamda tehlike içerisinde. Yapılacak olan güvenlikli garaj ile bütün bu sıkıntılar sona ermiş olacak. Park yeri bulamayan esnafımızın da yüzü gülmüş olacak” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 6 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Cihan KALIN

07.02.2020 - 01:11
Iyi Bir proje Tesekkurler.Kaldırımlar kırık dökük Çöpler Sorunlu Ulasim Sorunlu.Deblet.Buyuksehir.izbani.getirmiuor.Hani Selcuk Bergama projesi.izban Neden Gelemiyor

esat cevat

07.02.2020 - 01:07
Dikili Bergama Arasi.Araba Neden Yok .Ulasim.Çok Kotu.Büyükşehir.Eshotta olmasa Bergamada Sıkıntı .Ulaşım bitki.Sahipsiz Antik Kent BERGAMA.Yoldaki.OtoParklar Neden Parali.Boyle belediyecilik Olmaz
Diğer Haberler

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Pandemi’den en fazla etkilenen kesim olan esnafları ziyaret etti.

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, “İşçi Başkan El Ele, Birlikte Güzel Günlere” , “Bu İşçi Seninle Gurur Duyuyor” sloganlarıyla karşılandı.

Video konferans yöntemiyle toplanan Kıyı Ege Belediyeler Birliği Encümeni’nde, pandemi yüzünden nüfusu ciddi oranda artan ilçelere dikkat çekilerek, bu bölgelerde vata...

İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki İZDOĞA A.Ş. her çalışanının çocuğu adına Tahtalı Barajı Havzası’nda 60 dönüm araziye 2 bin 500 fidan dikti.

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi'nin hizmet binalarını 2020 yılı Nisan ayında UNESCO Dünya Mi...

30 Ekim’de yaşanan deprem sonrası vatandaşlardan gelen talepler üzerine harekete geçen Bayraklı Belediyesi, 3 farklı noktada Kentsel Dönüşüm İletişim Ofisi açtı.

Çeşme Belediyesi bir ilke imza atarak, ilçenin ilk kapalı Pazar yeri projesini hayata geçirmek için kollarını sıvadı.

Yazarlar
Website Security Test