Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Soyer, Fahrettin Altay-Narlıdere metro projesi için krediyi buldu

7.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Fahrettin Altay-Narlıdere hafif raylı sistem için kredi bulundu. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Fahrettin Altay - Narlıdere Hafif Raylı Sistem Hattı Projesi’yle ilgili olarak Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası (BSTDB) ile 50 milyon Euro tutarında dış finansman sözleşmesi imzaladı.

Egedesonsöz'den Mehmet İşler'in haberine göre, Fahrettin Altay - Narlıdere Hafif Raylı Sistem Hattı Projesi’yle ilgili olarak Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası (BSTDB) ile 50 milyon Euro tutarında dış finansman sözleşmesi imzaladı.

Haberde geçen önerge şöyle;

"Fahrettin Altay - Narlıdere Hafif Raylı Sistem Hattı Projesi'' ile ilgili olarak Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası (BSTDB) ile 24/01/2020 tarihinde 50.000.000,00-Euro tutarında Hazine garantisi olmaksızın dış finansman sözleşmesi imzalanmış olup, Belediyemizin 2020-2021-2022 Mali Yılları Çok Yıllı Bütçesinde öngörülen borçlanma kapsamında, ''Fahrettin Altay - Narlıdere Hafif Raylı Sistem Hattı Projesi''nde 2020 yılından itibaren yıllara sari kullanılmak üzere, kredinin kullanılması, borçlanmanın yapılması, kredi geri ödeme koşullarının belirlenmesi, kredi anlaşmaları üzerinde değişiklik yapılması ve kullanılacak olan kredi için gerekli garanti ve teminatların verilmesi ile bu işlerle ilgili her türlü sözleşme, taahhütname, protokol ve temlik sözleşmelerinin düzenlenmesi veya imzalanması, kredi ile ilgili her türlü yazışmalarda münferiden işlem yapılabilmesi için Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi hususunun görüşülmesi"

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Bergama Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, yaz mevsimi hazırlıkları kapsamında ilçe genelinde yabani ot mücadelesine başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZELMAN Genel Müdürlüğü ile Garenta firmasının yaptığı işbirliği sonucunda dakikalık araç kiralama hizmeti İzmir’de hayata geçirildi. Uygul...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kapalıçarşı'da gezerken bir kişinin zam tepkisiyle karşılaştı. İmamoğlu durarak vatandaşı dinledi.

Bayraklı Belediyesi, Pi Gençlik Derneği ile iş birliği protokolü imzaladı. Protokole göre Avrupa Dayanışma Programı çerçevesinde çeşitli ülkelerden gelecek gençler bel...

Torbalı Belediyesi üniversite sınavına hazırlanan gençlere yönelik olarak ''Kariyer Söyleşileri'' isimli bir programa imza attı. Her ay bir rektörün ağırlanacağı ilçed...

Kemalpaşa Belediyesi, 1325 metrekare üzerindeki Atatürk Meydanı’nı yenileme çalışması başlatarak ilçeye modern bir alan daha kazandıracak.

Dünyaca ünlü ''Yağcıbedir Halısı ve Yağcıbedir Kültürü'' için ''Yağcıbedir Kültür Yolu'' projesi ile Bergama’da çalıştay düzenlenecek.

Yazarlar
Website Security Test