Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Elazığ’da ailesine kavuşturulan gençten Başkan Kılıç'a ziyaret

21.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Elazığ depreminde, kentteki öğrencilerin memleketlerine gönderilmeleri için çağrı yapan Buca Belediyesi’nin ailesiyle buluşturduğu gençlerden Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencisi Taner Yazıcıoğlu, Başkan Av. Erhan Kılıç’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Geçtiğimiz ay, Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından harekete geçen Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç’a, Elazığlı gençten anlamlı teşekkür ziyareti gerçekleşti.

Elazığ ve Malatya illerinde toplam 41 kişinin yaşamını yitirdiği, bin 607 kişinin ise yaralandığı depremin yaralarını sarmak için, ilk etapta yetkililerden aldığı bilgilerin ışığında eksikleri tespit eden Başkan Kılıç, Buca Belediyesi yardım aracını bölgeye göndermişti.

Deprem günü de sosyal medya hesaplarından memleketlerine gitmek isteyen Buca’daki üniversite öğrencilerine çağrı yapan Kılıç, çağrı sonrası başvuru talebinde bulunan tüm öğrencilerin uçak biletlerini alarak aileleriyle buluşmalarını sağlamıştı.

BAŞKANIMIZ BİZİ BURADA BIRAKMADI
Depremin ardından memleketine giden, daha sonra öğrenimine devam etmek için Buca’ya dönen Dokuz Eylül Üniversitesi Yapı Tesisat Bölümü öğrencisi Taner Yazıcıoğlu, Kılıç’a teşekkür ziyaretinde bulundu.
Verilen desteğin kendisi için çok değerli olduğunu ifade eden Yazıcıoğlu, “Deprem sırasında ailem Elazığ’daydı. Buca Belediyesi’nin bir paylaşımını gördüm. Memleketime gitmek için başvuruda bulundum. Başkanımız hemen biletimizi aldı; arkadaşımızla ailelerimizin yanına gönderdi. Sağ olsun, bizi burada bırakmadı” diye konuştu.

GÖZÜNÜZ ARKADA KALMASIN
Yazıcıoğlu’nun nazik ziyareti için teşekkürlerini sunan Kılıç ise Elazığ’daki son durum hakkında bilgi aldı. Kılıç, “Bizler, Kurtuluş Savaşı gibi bir destanı yoklukla, dayanışmayla yazmış bir milletiz. En büyük özelliğimiz, böylesine zor zamanlarda tek yürek olmamızdır. Bizler de elimizden geleni yapmaya çalıştık. Buca’daki öğrenci kardeşlerimiz bizim için çok değerlidir. Onlar buraya gelirken ailelerine ‘gözünüz arkada kalmasın’ demiştik. Gereğini yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Evlatları burada olan Elazığ ve Malatya’daki ailelerimize tekrar geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum. İçiniz rahat olsun, çocuklarınız bizlere emanet” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, Covid-19 şüphesiyle hastaneye gelenlerin testleri yapılırken bulaş ihtimalini azaltmak için farklı bir yöntem geliştirdi.

Engelsizmir komisyonu bir araya gelerek Kriz Belediyeciliği kapsamında yeni bir yol haritası belirledi.

Bayraklı Belediyesi ilk 1 yılını anlattı. Bayraklı'daki dar gelirli vatandaşlar ile ilgili çarpıcı bilgiler veren Serdar Sandal, ''Bayraklı’nın sorunlarını, dertlerini...

Tüm imkanlarını koronavirüs salgınının yayılımını önlemek için seferber eden Bornova Belediyesi, bütün binek araçları yoğun ihtiyaç olan alanlara müdürlüklere kaydırıldı.

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, mazbatasını alarak resmen göreve başladığı 8 Nisan 2019 tarihinin yıl dönümünde, bir yıllık çalışmalarına ilişkin değerlend...

Konak Belediyesi, Koronavirüs salgının yaşandığı günlerde ihtiyacı olan vatandaşların yanında yer almaya devam ediyor. Oluşturulan Mobil Mutfak ile her gün şehrin fark...

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin aileler için 400 lira nakit para desteği başladı. İBB ilk gün 15 bin 576 ailenin hesabına 400'er Türk Lirası yatırdı.

Yazarlar
Website Security Test