Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bergama'da Millet Bahçesi arazisi belediyeye devredildi

16.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bergama'da şehir stadyumunun taşınması girişiminde önemli bir adım daha atıldı. Mülkiyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait olan, şehrin tam kalbinde yer alan ve değeri milyonlarca lira olan 34 bin 99 metrekare taşınmazın bulunduğu alanın devri Bergama Belediyesi’ne yapıldı.

Bergama Tapu Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı Faruk Seven’in eşlik ettiği devir-teslim töreninde Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Uyar ile Gençlik ve Spor Bakanlığı İzmir İl Müdürü Nüammer Uslu karşılıklı imza attılar. Bu imza ile 34 bin 99 metre kare taşınmazın bulunduğu alanın belediyeye devri yapılmış oldu. İmza töreninin ardından bir açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Uyar, “Bugün tarihi kentimiz Bergama, tarihi günlerden birisini daha yaşıyor. Belediye Başkanımız Hakan Koştu’nun 29 Mart Yerel Seçimlerinde hemşehrilerimize vermiş olduğu sözün yerine getirilmesi yolunda önemli bir adım daha atmış bulunuyoruz” dedi.

“BİR TAŞLA İKİ KUŞ”

Değeri milyonlarca lira olan 34 bin 99 metre kare taşınmazın Belediyeye devri ile vatandaşlar günlük sosyal aktivitelerini yapabileceği şehrin tam da merkezinde ‘Millet Bahçesi’ne kavuşacak. Başkan Koştu, “ İlçemizin yeni spor tesisleri kazanması için Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yakın temasta olmaya devam edeceğiz. Biz Millet Bahçesi’ni yaparken bakanlıkla yapacağımız görüşmelerle şehrimize yeni spor tesisleri kazandıracağız. Bu yeni spor tesisleri de halkımıza hizmet edecek. Bu projemizde bir taşla iki kuş vurmuş bulunuyoruz. Kazanan hemşehrilerimiz olmuştur. Hayırlı olsun” dedi.

Şehrin tam kalbinde yer alan 34 bin 99 metre kare taşınmazın bugün için mali değeri ölçülemeyecek kadar büyük. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bergama’ya yapmış olduğu ziyaretleri sırasında müjdelediği ‘Millet Bahçesi’nin çok değerli olan stadyum arsası üzerinde yapılacak olması Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun gece gündüz demeden Ankara’da, bakanlıklar nezdinde yapmış olduğu çalışmaların bir meyvesi olarak ortaya çıktı. Şehrin merkezinde kalan şehir stadyumunun bulunduğu taşınmazın ‘Millet Bahçesi’ yapılmak üzere belediyeye devir alınarak tapu tescilinin yapılması şehirdeki heyecanı artırdı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Konak Belediyesi, Koronavirüs salgının yaşandığı günlerde ihtiyacı olan vatandaşların yanında yer almaya devam ediyor. Oluşturulan Mobil Mutfak ile her gün şehrin fark...

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin aileler için 400 lira nakit para desteği başladı. İBB ilk gün 15 bin 576 ailenin hesabına 400'er Türk Lirası yatırdı.

Geçtiğimiz günlerde tutulacak günlükle İzmir kamuoyunun devamlı haberdar edileceğinin bilgisini veren Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, haftanın ilk gününde açıklamal...

İzmir'de dar gelirli ailelere İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan gıda yardım kolilerine 1 kilogram kavurma da ekledi. Başkan Tunç Soyer, uygulamanın hem ha...

Boş kalan Konak meydanında İzmir'in sembolü Saat Kulesi etrafındaki güvercinleri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer kendi elleriyle besledi.

İzmir'deki Süt Kuzu projesiyle ilgili açıklama yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgını nedeniyle Süt Kuzusu projesini sadece dezavantajlı mahallelerde...

İlçenin dört bir yanında hazırlanan gıda kolileri dağıtılmak üzere Karabağlar Belediyesine ulaştırılıyor.

Yazarlar
Website Security Test