Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Balçova Aşevi'nden yaşlı ve kimsesizlere her gün 5 çeşit yemek

17.4.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Küresel Koronavirüs Salgınına karşı önlemler alan Balçova Belediyesi, Aşevi’nin kapasitesini artırdı. Balçova’da her gün yaşlı ve kimsesi olmayan bin kişiye 5 çeşit yemek götürülüyor.

Yüzbinden fazla insanın hayatını kaybettiği, milyonlarca insanın enfekte olduğu Koronavirüs Salgını’nda en riskli gurubu yaşlılar oluşturuyor. Ülkemizde de sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş üstü özellikle de kimsesi olmayan vatandaşların en büyük sorunu ise temel gıda maddelerine ulaşmaktaki zorlukları. Kimsesiz vatandaşlar için yıllardır yemek yardımı yapan Balçova Belediyesi Aşevi de yaşanan salgın nedeniyle kapasitesini artırdı. Balçova’da yaşayan 65 yaş üstü ve kimsesi olmayan bin kişiye, her gün 5 çeşit yemek götürülmeye başlandı.

Yemek menüsünü haftalık olarak kendisi kontrol eden Balçova’nın kadın Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, bu zor günleri dayanışma ile aşacaklarını belirterek “Biz, hangi mahallemizde yardıma ihtiyacı olan vatandaşımız var bunu biliyoruz. Ayrıca Balçovalılara duyurular yaparak, yardıma ihtiyacı olan yaşlı komşularını bildirmelerini istedik. Bu zor günlerde büyüklerimizin kendilerini yalnız hissetmemesi, en azından her gün sıcak yemek yemeleri için çalışıyoruz. Paylaşarak ve dayanışma içinde bu günleri atlatacağız” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy Maltepeli pamuk üreticilerini ziyaret etti, üreticinin her zaman yanında olduğu mesajı verdi.

Bayraklı Belediyesi Ressamlar Sokağı standında çalışmalarını sürdüren amatör ressam Halil Sezgin, yurt içi ve dışından 70 amatör sanatçının katılımıyla internet üzerin...

Karşıyaka Belediyesi, halkın can ve mal güvenliği için tehdit oluşturan metruk yapılara karşı mücadelesini sürdürüyor. Bu kapsamda, Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan ve...

Bornova Belediyesi’nin her Ramazan’da ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiği destek koronavirüs salgını sürecinde de devam etti.

Ramazan Bayramı’nın birinci gününde A takımıyla sahaya inerek parklarda çalışma başlatan Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, Türkiye gündemine oturdu.

İzmir'de askıda fatura uygulamasında kaç fatura ödendi? Askıda faturaya bırakılan faturanın ödenip ödenmediğini kontrol edebilirsiniz. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan...

Bornova Belediyesi koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilen ve son iki haftadır sadece Pazar günleri belli saatler arasında evlerinden çıkm...

Yazarlar
Website Security Test