Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Seyyar Pazar hafta sonu çalışacak mı?

17.4.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Seyyar Pazar hafta sonu sokağa çıkma yasağında çalışacak mı? Büyükşehir'in Seyyar Pazarı bugün Karşıyaka ve Bornova idi.

İçişleri Bakanlığı bu hafta sonu da geçtiğimiz hafta gibi İzmir'in de aralarında bulunduğu 30 büyükşehir ile Zonguldak için sokağa çıkma yasağı ilan etti. Alışverişini hafta sonuna bırakan vatandaşlar ise hafta sonu alışveriş yapabilecekleri bir alternatif arıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Seyyar Pazar uygulamasında vatandaşların evlerinin önüne gelen pazar birçok sebze ve meyve ürünüyle temel ihtiyaç maddelerini uygun fiyatlarla İzmirlilere ulaştırıyor.

Ancak Seyyar Pazar, hafta sonu sokağa çıkma yasağı boyunca faaliyette bulunmayacak. 28 Araçla bugün Karşıyaka ve Bornova'da İzmirlilere hizmet eden Seyyar Pazar, kısa süre içinde tüm ilçelere yayılacak.

"Siz evinizde, pazar mahallenizde" sloganıyla hayata geçirilen proje sayesinde salgın korkusundan pazara gidemeyen yurttaşlar kapılarının önünde uygun fiyata pazar alışverişlerini yapabiliyor. Alışverişi mümkün olan en kısa sürede tamamlamak için paketler birer gece önceden tartılarak hazırlanıyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy Maltepeli pamuk üreticilerini ziyaret etti, üreticinin her zaman yanında olduğu mesajı verdi.

Bayraklı Belediyesi Ressamlar Sokağı standında çalışmalarını sürdüren amatör ressam Halil Sezgin, yurt içi ve dışından 70 amatör sanatçının katılımıyla internet üzerin...

Karşıyaka Belediyesi, halkın can ve mal güvenliği için tehdit oluşturan metruk yapılara karşı mücadelesini sürdürüyor. Bu kapsamda, Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan ve...

Bornova Belediyesi’nin her Ramazan’da ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiği destek koronavirüs salgını sürecinde de devam etti.

Ramazan Bayramı’nın birinci gününde A takımıyla sahaya inerek parklarda çalışma başlatan Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, Türkiye gündemine oturdu.

İzmir'de askıda fatura uygulamasında kaç fatura ödendi? Askıda faturaya bırakılan faturanın ödenip ödenmediğini kontrol edebilirsiniz. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan...

Bornova Belediyesi koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilen ve son iki haftadır sadece Pazar günleri belli saatler arasında evlerinden çıkm...

Yazarlar
Website Security Test