Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir'deki Koronavirüs vakaları hakkında bilgi akışı yok

24.4.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'deki Koronavirüs verileri hakkında bir yorumda bulunarak, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ile aralarında doğal bir bilgi akışının olmadığını söyledi.

İzmir'de CHP ile hükumetin atama yaptığı kurumlar arasındaki iletişim eksiklikleri Koronavirüs günlerinde de sürüyor ve bu durum vatandaşların aleyhine olan bir durum.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İz Gazete Genel Yayın Yönetmeni Ümit Kartal’ın canlı yayında soruları yanıtlayarak, 9 Eylül Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Atila'nın "İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'nden İzmir'deki vaka sayılarını ve son durum hakkında bilgi alıyor musunuz?" sorusuna CHP'li belediye ve AK Parti arasındaki iletişim eksikliğini gösteren bir cevap verdi.

Soyer soruya, "Vaka ve ölü sayıları konusunda bilgi almıyoruz. Bilgiyi almak istesek mutlaka verirler ama doğal bir bilgi akışı yok, yani bizimle bilgi paylaşımı gibi bir durum yok. Biz sokağa çıkma yasağını vatandaşla aynı anda duyuyorsak burada ciddi bir kopukluk var. Biz sokağa çıkma yasağının ertesi günü ekmek fabrikasının kapasitesinin 2 katına çıkardık. Sabahın 6'sında 5 bin çalışanımız sahadaydı. Toplu ulaşımı yeniden organize etmek durumunda kaldık. Daha erken bir saate bilseydik vatandaşımıza daha iyi hizmet götürebilirdik. Bizim itirazımız buna, yoksa sayıyı veriyorlar vermiyorlar bizim için mesele değil devletin bizi bir parçası gibi görmesi önemli olan." cevabını verdi.

İzmir'de yerel yönetici olarak bilgilendirilmediğinin altını çizen Soyer, "İl Pandemi Kurulu, Cumhurbaşkanlığı Genelgesi sonrası bir kere toplandı. Bir daha toplanmadı ya da toplandıysa bile biz davet almadık. Söylemek istediğim şu Valimize saygımız sonsuz, her türlü sorunumuza çare bulmak konusunda çabası var. Mesele burada değil, ketumiyetle ilgili Devlet babalık yapıyor. Babalığını yapacağı yer zaman şimdidir, bütün evlatlarını kucaklayacak ve devlet baba olarak hep beraber bu vatandaşa hizmet üreteceğiz. Bizim itirazımız buna." ifadelerini kullandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında geçici olarak kapatılan Ödemiş Belediyesi Hayvan Pazarı, 6 Haziran Cumartesi günü yeniden açılacak. İzmir İli Hayvan Sağ...

Bornova Belediyesi, ulaşımdaki konforu yükseltmek amacıyla son bir yılda önemli çalışmalara imza attı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, şehrin altyapı ve üstyapı kentsel donatı ihtiyaçlarını karşılayan İSTON’un Uluslararası Beton Sürdürülebilir...

İzmir Büyükşehir Belediyesi şehit Fethi Sekin’in adını verdiği yeni arabalı vapuru törenle filosuna kattı. Fethi Sekin Feribotu Üçkuyular'da törenle denize indirildi.

Koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı ilk günden itibaren halk sağlığını korumak amacıyla mücadelesini sürdüren Çiğli Belediyesi, bu süreçte ekonomik sıkıntı yaşayan ...

Urla Belediyesi hem Urlalıların hem de ilçeye gelen misafirlerin yoğun olarak kullandığı, vakit geçirdiği alanları modernize etmek için çalışmalarına devam ediyor.

Pandemi önlemleri kapsamında uzun bir süredir kapalı olan ve 1 Haziran tarihi itibariyle yeniden açılan restoran ve kafeler, Konak Belediyesi ekiplerince dezenfekte iş...

Yazarlar
Website Security Test