Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Denetleyen ve sosyal belediye Karabağlar

25.4.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması sürecinde aralıksız hizmet veren Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün şantiyesine giderek, çalışmaları yerinde denetledi . Belediye diğer yandan mağdur yurttaşlara desteğini de sürdürüyor.

Dezenfeksiyon tünelinden geçtikten sonra yetkililerden bilgi alan Başkan Selvitopu, özveriyle çalışan ekiplere teşekkür etti. Salgın sürecinde temizlik hizmetlerini artırarak sürdüreceklerini vurgulayan Başkan Selvitopu, “Toplu yaşam ve kullanım alanlarının dezenfekte edilmesinden konteyner temizliklerine kadar düzenli yaptığımız çalışmalara, bu hassas süreçte daha fazla önem veriyoruz” dedi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, toplum sağlığının korunması amacıyla dezenfeksiyon çalışmalarını 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle daha da hızlandırdı. Ekipler sabah erken saatlerde ellerine eldiven, yüzlerine maske takıp, sosyal mesafe kurallarına uyarak tüm mahallelerde çöp toplama işlemlerini gerçekleştirdi. Diğer ekipler de ana arterleri ilaçlı suyla yıkadı. Ayrıca araçlar mahalleleri dolaşarak dezenfeksiyon çalışması yaparken, kontenyerler de ilaçlı sularla dezenfekte edildi.

YARDIMLAR SON HIZDA SÜRÜYOR

58 mahallesi ve 480 bin nüfusuyla İzmir'in en büyük ilçelerinden Karabağlar'da “sosyal belediyecilik” çalışmaları hız kesmeden sürüyor. Sosyal Destek Kartı'yla her ay düzenli olarak yaklaşık 2 bin ailenin bütçesine katkı koyan, ihtiyaç duyan asker ailelerine yardım eden Karabağlar Belediyesi, koronavirüs salgını ve Ramazan nedeniyle çalışmalarını hızlandırdı. Başvuru yapan ya da Karabağlar Belediyesi'nin belirlediği ihtiyaç sahiplerine son günlerde bin koli yardım yapılırken, 5 bin koli de Ramazan süresince mahalle mahalle dağıtılacak. Kolilerde, son kullanım tarihlerinin geçmemiş olmasına dikkat edilen kuru gıda ürünleri yer alıyor. Karabağlar Belediyesi ayrıca, hijyen ürünlerinin yer aldığı kolileri de ihtiyaç duyan vatandaşlara ulaştırıyor.

KAPSAM GENİŞLETİLDİ

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Ramazan ayıyla birlikte kolilerin dağıtımını hızlandırdıklarını ve bunları mümkün olduğunca çok aileye ulaştırmayı amaçladıklarını belirterek, “Salgın nedeniyle çok sayıda vatandaşımız mağdur oldu. Biz zaten düzenli olarak dezavantajlı vatandaşlarımıza ulaşıyorduk. Şimdi kapsamı genişlettik. Tüm gücümüzle onların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Sosyal belediyecilik anlayışıyla örnek bir uygulamaya daha imza Karşıyaka Belediyesi, ‘Sanal Market’ projesini hayata geçirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında başlattığı seyyar maskematik uygulamasını Çiğli ve Gaziemir’e de taşıdı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'de yapılan uygulamalarla ilgili bilgi vererek, kaç adet maske dağıtıldığını açıkladı.

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy Maltepeli pamuk üreticilerini ziyaret etti, üreticinin her zaman yanında olduğu mesajı verdi.

Bayraklı Belediyesi Ressamlar Sokağı standında çalışmalarını sürdüren amatör ressam Halil Sezgin, yurt içi ve dışından 70 amatör sanatçının katılımıyla internet üzerin...

Karşıyaka Belediyesi, halkın can ve mal güvenliği için tehdit oluşturan metruk yapılara karşı mücadelesini sürdürüyor. Bu kapsamda, Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan ve...

Bornova Belediyesi’nin her Ramazan’da ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiği destek koronavirüs salgını sürecinde de devam etti.

Yazarlar
Website Security Test