Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Tunç Soyer 125 bin çocuğa süt götürüldüğünü söyledi

26.4.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'de 125 bin çocuğa süt yardımı yapıldığını açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, günlük mektuplarına devam ediyor. Soyer, izmir'de yapılan gıda ve birçok farklı yardımlar hakkında bilgiler verdi.

Soyer mektubunda, "Bu kriz ortamında tam 67 bin 473 aileye destek paketi, 125 bin 464 çocuğumuza süt götürdük. Benim İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak en değer verdiğim konu dayanışma." ifadelerini kullandı.

Ancak geçtiğimiz haftalarda yine İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan basın açıklamasında salgın nedeniyle süt yardımın bazı dezavantajlı mahallelerde sürdüğü açıklanmıştı. Açıklamada, "İzmir'deki Süt Kuzu projesiyle ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlar için açıklama yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgını nedeniyle Süt Kuzusu projesinde önceliği dezavantajlı mahallelere verdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri salgın nedeniyle sadece dezavantajlı mahallelerde süt dağıtımının yapılabildiğini, salgının sona ermesinin ardından ise projenin yine İzmir’deki tüm 1-5 yaş arasındaki çocukları kapsayacak şekilde devam edeceğini açıkladı." ifadeleri kullanılmıştı.

Yapılan yardımların herkese ulaşamaması ve birçok çocuk sahibi annenin süt yardımına ulaşamadığı bilgisi de ne yazık ki mevcut.

Başkan Tunç Soyer'in mektubunun tamamı şöyle;

"Sevgili İzmirliler

65 yaş üstü büyüklerimizden ihtiyacı olanlara 250 dakika konuşma paketi desteğini geçtiğimiz hafta açıklayıp başvuruları almıştık. Bu hafta konuşma dakikalarını yükleyeceğiz. Ancak bu süreçte kısıtlı olan 18-20 yaş arası desteğe ihtiyaç duyan gençlerimiz için de ‘Biz varız’ dedik. Bu kapsamdaki gençlerim hayatın içinde kalması için 4 GB internet desteğimiz olacak. Bu desteğin koşullarını hafta başında ilan edeceğiz.

Değerli İzmirliler, sizleri dayanışmaya davet etmekteki amacım hem acılarımızı hafifletmek hem sevinçlerimizi birlikte büyütmek.

Sizin bireysel desteklerinizle ulaştığımız iftar sofralarının bereketini birlikte çoğaltacağız.

Bu kriz ortamında tam 67 bin 473 aileye destek paketi, 125 bin 464 çocuğumuza süt götürdük. Benim İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak en değer verdiğim konu dayanışma.

Gelin, torunlarımıza anlatacağımız bu dayanışma destanının kahramanı olun. O nedenle halkınbakkalı.com üzerinden iftar ve destek paketi kampanyamıza güç verin.

Değerli İzmirliler, bu katkılarınız asla unutulmayacak ve kent tarihinde altın harflerle yerini alacak. Hepinize saygılar sunuyorum. Hoşça kalın, sağlıkla kalın. "

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 10 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Merve

02.06.2020 - 11:36
Sonunda geldi ama gelmeyen ayların sütü niye çoğu na gelip bize gelmedi akıl karı değil 3aylik şeyler silinmiş ben anlamış degilim

Nese

07.05.2020 - 15:31
3 ay oldu 1.5 yaşindaki ogluma sut gelmiyor
Diğer Haberler

Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında geçici olarak kapatılan Ödemiş Belediyesi Hayvan Pazarı, 6 Haziran Cumartesi günü yeniden açılacak. İzmir İli Hayvan Sağ...

Bornova Belediyesi, ulaşımdaki konforu yükseltmek amacıyla son bir yılda önemli çalışmalara imza attı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, şehrin altyapı ve üstyapı kentsel donatı ihtiyaçlarını karşılayan İSTON’un Uluslararası Beton Sürdürülebilir...

İzmir Büyükşehir Belediyesi şehit Fethi Sekin’in adını verdiği yeni arabalı vapuru törenle filosuna kattı. Fethi Sekin Feribotu Üçkuyular'da törenle denize indirildi.

Koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı ilk günden itibaren halk sağlığını korumak amacıyla mücadelesini sürdüren Çiğli Belediyesi, bu süreçte ekonomik sıkıntı yaşayan ...

Urla Belediyesi hem Urlalıların hem de ilçeye gelen misafirlerin yoğun olarak kullandığı, vakit geçirdiği alanları modernize etmek için çalışmalarına devam ediyor.

Pandemi önlemleri kapsamında uzun bir süredir kapalı olan ve 1 Haziran tarihi itibariyle yeniden açılan restoran ve kafeler, Konak Belediyesi ekiplerince dezenfekte iş...

Yazarlar
Website Security Test